Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Chce Vodafone akvizicí ovládnout německou televizi a internet? Obr Kabel Deutschland +13 %

Chce Vodafone akvizicí ovládnout německou televizi a internet? Obr Kabel Deutschland +13 %

13.02.2013 13:30, aktualizováno: 13.2. 13:37
Autor: Josef Němeček, Patria Finance

Aktualizováno

Dění na evropských trzích notně osvěžila spekulace o chuti Vodafone na převzetí klíčového německého kabelového obra Kabel Deutschland. Ten na zprávě roste až o více jak 13 procent nad 72 eur za akcii. Akcie Vodafone v souladu s pozicí přebírajícího klesají o 1,6 % ke 170 GBp.

Trhy prořízla zpráva německého magazínu, podle které chce německý Vodafone převzít Kabel Deutschland. Firma je klíčovým kabelovým operátorem pro německou analogovou i digitální televizi a rádio, vysokorychlostní internet i kabelové zázemí telekomunikačních služeb. Na televizi a rádio je zaměřena divize TV Business, na vysokorychlostní internet, pevné linky i mobilní telekomunikační služby včetně datových služeb pak divize Internet & Phone. Firmy logicky odmítly „tržní spekulace“ komentovat. Podle zdroje jde Vodafonu hlavně o expanzi do placené TV a internetu.

Na bázi včerejší závěrečné ceny 63,6 eur dosahuje Kabel Deutschland tržní kapitalizace zhruba 5,6 miliardy eur (aktuálně 6,2 mld. eur). Spekulace rozvířila podobně akciím i vývoj dluhopisů obou firem. 6,5% dluhopisy se splatností v roce 2017 Kabel Deuschland rostou o 2,4 centu k 108,5, podobně 6,5% dluhopisy splatnosti 2018 o 2,3 centu k 107,8. V protikladu 4,65% dluhopis Vodafone se splatností 2022 klesá o 0,6 centu k 117,16.

Skok akcií Kabel Deutschland na burze ve Frankfurtu (eur/akcie):
001

Krok by celkově spadal do strategie Vodafonu expandovat do pevného telekomunikačního segmentu v zájmu rozložení a stabilizace tržeb. Ve Velké Británii firma loni převzala Cable & Wireless Worldwide.

Podle zdroje jednání zatím probíhala na úrovni managementu Vodafone a odpovídajícími poradci včetně bank ohledně financování transakce. Plán měl připravit šéf německé divize Vodafone a zároveň šéf strategie Warren Finegold, schválit jej má CEO Vittorio Colao. Ten dle zdroje převzetí chce. Management Kabel Deutschland údajně zatím osloven nebyl, má se tak stát v příštím týdnu.

(Zdroj: Manager Magazine, Bloomberg, Reuters)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
22.03.2026
8:13Víkendář: Podle firem zatím AI nic velkého nepřináší. Bude se to měnit?
21.03.2026
8:08Víkendář: Největší ekonomika světa: ani USA, ani Čína?
20.03.2026
21:01Výprodeje v nervozitě před víkendem  
17:43Ropa, další vývoj v ekonomice a to nejzajímavější v nových předpovědích od Goldman Sachs
16:20Teroristický útok v Pardubicích? Firma spolupracuje s vojenským sektorem, sejde se Bezpečnostní rada státu
15:41Gundlach: Dolar bude oslabovat a ovlivní světové akciové trhy
14:05Další podpora investičního příběhu Colt CZ: Colt Canada získala kontrakt za 273 mil. CAD  
13:43Czechoslovak Group provede svou první akvizici v Polsku. DOMAR MS rozšíří kapacity obranného segmentu
12:57Novartis kupuje vývoj nového léku na rakovinu prsu za až 3 miliardy dolarů od Synnovation Therapeutics
12:18Novo Nordisku vypršel v Indii patent. Na trh míří záplava generických léků na hubnutí
11:54Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisů XS2534985283, XS2534984120
11:32Po nadějných zprávách z Izraele se nálada opět zhoršuje. Víkend je riziko  
11:18Unilever obdržel nabídku na koupi potravinářské divize od americké McCormick
10:35Perly týdne: Čína s AI pravděpodobně udělá to, co udělala se vším ostatním
9:54Nagel: ECB v dubnu zváží zvýšení sazeb, pokud se zvýší inflační tlaky
9:05ENERGO-PRO Green Finance s.r.o.: Oznámení o třetí výplatě úrokového výnosu
8:53Rozbřesk: ČNB vyčkává na další vývoj íránského konfliktu, šance, že ECB zvýší sazby narůstají
8:47Rizika na Blízkém východě dál hýbou trhy a roste nejistota kolem private credit. Futures jsou zelené  
6:02Gundlach o ropou taženém růstu inflace a investicích do zlata
19.03.2026
22:01Americké akciové indexy uzavírají obchodní den neutrálně  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data