Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Klaus se rozloučil s vládou: Šanci jste nevyužili

Klaus se rozloučil s vládou: Šanci jste nevyužili

6.3.2013 12:05
Autor: ČTK

Vláda premiéra Petra Nečase (ODS) nevyužila podle končícího prezidenta Václava Klause své šance a silný mandát, který získala po volbách v roce 2010. Klaus po dnešní návštěvě na jednání vlády řekl, že je to pro něj zklamáním. Nečas vládu obhajoval. Podle něj i při nižším počtu poslanců, který způsobil rozpad koaličních Věcí veřejných, prosadila vše, co chtěla. Klaus se dnes přišel s ministry rozloučit, ve čtvrtek mu vyprší mandát.

Odcházející prezident řekl, že Nečasovu vládu po jejím ustanovení považoval za nejnadějnější díky tomu, že měla velice silný mandát. "Já jsem věřil tomu, že se této vládě, díky i této parlamentní síle, podaří něco rezolutního udělat, a proto jsem taky na ni měl největší nároky," řekl Klaus. Dodal, že s ní spojoval největší očekávání. "Šance, mně se zdá, že byla, a ta nebyla úplně využita," uvedl prezident.

Premiér svůj kabinet hájil. "Vláda zatím prosadila úplně všechno to, co do Poslanecké sněmovny poslala a co prosadit chtěla," reagoval. Podle něj byly potíže vládní koalice způsobeny vnitřními problémy Věcí veřejných, které postupně opustila část poslanců, čímž oslabila pozice vládních stran ve sněmovně. Ve vládě je nyní strana LIDEM, která vznikla odštěpením části členů VV a která nahradila Věci veřejné v koalici. "Z hlediska normální legislativy i při tom nižším počtu poslanců vláda prosadila, co chtěla," zopakoval Nečas.

Klausův prezidentský mandát vyprší ve čtvrtek. O den později se novou hlavou státu stane jeho dlouholetý politický oponent Miloš Zeman, kterého však Klaus v závěru předvolební kampaně podpořil.

Klaus na dotaz, zda se i po skončení svého mandátu prezidenta bude vyjadřovat k politice, řekl, že určitě ano. Podle něj by se prezidentská knihovna či Institut Václava Klause, který byl založen, měly k veřejnému dění vyjadřovat. "Kdyby toto institut nedělal, neměl by existovat a neměl by sebemenší důvod pro svou existenci," dodal. 


Váš názor
 •  
  6.3.2013 15:50

  kdybych měl charakterizovat Klause s co nejméně slovy.pak bych řekl:optimální pragmatik,který vytřískal na úkor nás všech uplně všechno aniž by nám něco užitečného odevzdal.
  bob
 • tak se nám už kluci náčelnici
  6.3.2013 14:49

  vyznamenali. Nikdo jiný to za ně neudělá.
  Velkamedvědice
  • Re: tak se nám už kluci náčelnici
   6.3.2013 14:57

   http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10095426857-interview-ct24/213411058040305-interview-ct24-special-k-inauguraci-prezidenta-cr/ - - - kterak soudružka knihovnice za ODS poučuje vystudovanou právnickou kapacitu. Naši politici se posrali :-)
   Jesse
 • táhni
  6.3.2013 13:13

  už do prdele. Samolibý a nenávistivý představitel podsvětí udělal pravicové politice to nejhorší jméno, jaké nikdo ještě neudělal. Dalších 20 let budeme čumět díky tomu narcistovi na levičácké polomozky u koryta. Děs běs. Vyhnal bych toho zmetka do vyhnanství na Balkán, tam taky patří.
  Jesse
  • Re: táhni
   6.3.2013 14:13

   Těžko říct, zda se raduješ, nebo pláčeš, jen bych upřesnil - "Samolibý a nenávistivý představitel podsvětí udělal pravicové politice to nejhorší jméno" bude vystřídáno "Samolibý a nenávistivý představitel podsvětí udělá levicové politice to nejhorší jméno". A ještě jedna poznámka - polomozci a bezmozci se nedělí na pravicové a levicové. Průměrný bezmozek si neuvědomuje zda je pravičák, nebo levičák. Jde tedy vždy jen o to, pošpinit, nebo urazit ty druhé.
   mamon
   •  
    6.3.2013 14:41

    ani smutný, ani radost. Jsem nasraný, že naše společnost ztratila dalších 20 let předem. Mám na mysli společnost, nikoliv jednotlivce, kterým se zadařilo, což ovšem nebyla zásluha toho gangstera, který nemá ani rozlišovací schopnosti. To je snad jediné, v čem se nemýlil. Dokonce se o svých rozlišovacích schopnostech s pýchou dost často chvástá.
    Jesse
  • Re: táhni
   6.3.2013 14:10

   Zcela souhlasím, ale i na Klause dojde za 20 let na něj budou lidi vzpomínat jako na prezidenta vlastizrádce. Levice se o to postará....
   ..
  • Re: táhni
   6.3.2013 13:19

   jesse..jesse tlesk tlesk jesse jesse jesse..jesse tlesk tlesk jesse jessejesse..jesse tlesk tlesk jesse jessejesse..jesse tlesk tlesk jesse jessejesse..jesse tlesk tlesk jesse jessejesse..jesse tlesk tlesk jesse jesse
   OPTIMISTA
   • optimistický názor
    6.3.2013 13:56

    No jen naivka by mohl čekat něco chytřejšího . Již jsme si zvykli
    F.A.Cs
    • Re: optimistický názor
     6.3.2013 14:20

     mozna jsi spatne pochopil ironii meho tlesk..
     OPTIMISTA
     • a co taklhe
      6.3.2013 15:11

      opti pleskplesk optioptipleskplesk plesk optioptioptipesk pleskplesk optiplesk plesk plesk optiopti plesk pleskpleskoptiplesk pleskpleskoptiplesk. Optipleskopti optipleskpleskopti. optiplespleskopti optipleskplesk. Optipleskplesk pleskpleskoptiplesk. pleskoptiplesk pleskopti.Plesk plesk opti.opti pleskplesk optioptipleskplesk plesk optioptioptipesk pleskplesk optiplesk plesk plesk optiopti plesk pleskpleskoptiplesk pleskpleskoptiplesk. Optipleskopti optipleskpleskopti. optiplespleskopti optipleskplesk. Optipleskplesk pleskpleskoptiplesk. pleskoptiplesk pleskopti.Plesk plesk opti.opti pleskplesk optioptipleskplesk plesk optioptioptipesk pleskplesk optiplesk plesk plesk optiopti plesk pleskpleskoptiplesk pleskpleskoptiplesk. Optipleskopti optipleskpleskopti. optiplespleskopti optipleskplesk. Optipleskplesk pleskpleskoptiplesk. pleskoptiplesk pleskopti.Plesk plesk opti.
      F.A.Cs
    • Re: optimistický názor
     6.3.2013 14:08

     Kolik vás tam je? Za koho mluvíš, za babičku?
     Velkamedvědice
 •  
  6.3.2013 12:23

  Jo,jo takovou šanci krást a být beztrestný už doufám nikdo mít nebude
  Homo
  • to Homo
   6.3.2013 12:41

   No ale v tom případě tu šanci (nakrást si) snad využili, ne? :-)
   oh171
   • Re: to Homo
    6.3.2013 12:52

    Bohužel, jsem blbej, nebo jinak vychovávanej.
    Homo
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
14:00HU - Jednání MNB, základní sazba