Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
KIT digital žádá úřady o bankrotovou ochranu. Dluží asi 12,5 milionu dolarů

KIT digital žádá úřady o bankrotovou ochranu. Dluží asi 12,5 milionu dolarů

26.04.2013 13:07, aktualizováno: 26.4. 16:21

Aktualizováno

Americká technologická společnost KIT digital (0,30 USD, 11,11%) požádala americkou komisi pro cenné papíry SEC o bankrotovou ochranu před věřiteli (Chapter 11), kterou považuje za nejlepší cestu ze současných problémů a za „férové řešení pro všechny podílníky“. Dnes zveřejněná žádost, kterou společnost KIT digital včera předala americkému regulátorovi, navazuje na minulý týden oznámený plán reorganizace společnosti, který přislíbila kapitálově podpořit trojice nejvýznamnějších současných akcionářů společnost, jejíž akcie se ještě na konci loňského roku obchodovaly i v Praze.

„Jsme nadšeni, že můžeme zahájit formální proces reorganizace,“ uvedl k žádosti o bankrotovou ochranu finanční ředitel KIT digital Fabrice Hamaide. Společnost podle něho připravila celý proces tak, aby byl férový vůči všem podílníkům a dopomohl k rychlé obrodě společnosti se silnou rozvahou, žádným zadlužením a produktovou základnou vystavěnou pro růst ziskovosti.

Bankrotová ochrana omezí nároky věřitelů KIT digital, mezi kterými figuruje například společnost Western Technology Investments. Celkově měla společnost KIT digital podle oficiální zprávy ke včerejšímu datu nesplacený dluh v objemu 9,8 milionů dolarů a na dalších nezajištěných pohledávkách protistranám dlužila 2,7 milionu dolarůCelkem by dluh KIT digital měl dosahovat 12,5 milionu dolarů, tedy skoro 250 milionů korun. Největším investorem s nezajištěnými pohledávkami od KIT digital je podle agentury Bloomberg poradenská společnost Jones Day, které firma za služby dluží 1,6 milionu dolarů.

Započatá očistná procedura se ale podle managementu KIT digital zasáhne pouze mateřskou společnost a neomezí provoz vydělávajících dcer. „Ziskové dceřiné společnosti KIT digital, včetně Ioko 365, Polymedia, Kewego, Multicast/KDA a Megahertz - dotčeny nebudou,“ dodává zpráva společnosti pro americkou komisi pro cenné papíry SEC.

Společnost KIT digital již dne 16. dubna oznámila, že po dohodě s trojicí největších akcionářů (Prescott Group Capital Management LLC, JEC Capital Partners LLC a Stichting Bewaarder Ratio Capital Partners) provede restrukturalizaci, v rámci níž v polovině tohoto týdne požádá o bankrotovou ochranu. Provozní jádro aktivit společnosti KIT digital má být podle navrženého plánu vyčleněno do nové společnosti, která se bude jmenovat Piksel a bude zahrnovat společnosti Ioko 365, Polymedia, Kewego, Multicast/KDA a Megahertz.

Potřebný kapitál pro restrukturalizaci společnosti mají dodat výše zmínění hlavní akcionáři, ale společnost KIT digital dnes zopakovala, že chce dát prostor k účasti na rekapitalizaci všem stávajícím akcionářům. 

(Zdroj: KIT digital, SEC)


Čtěte více:

KIT digital (až -76 % v USA, v Praze zastaveno): Naše výsledky za 2009 až 2Q12 jsou chybné, řešíme nedostatek hotovosti
22.11.2012 8:19
Management KIT digital objevil chyby a nesrovnalosti v účetnictví zne...
KIT digital – Firmu čekají těžké časy, akcionářům hrozí enormní naředění (snížení cílové ceny)
22.11.2012 15:40
Společnost KIT digital včera v noci oznámila zjištěné chyby v účetnic...
KIT digital skončí i v Praze. Naposledy se bude obchodovat ve čtvrtek. Akcie -35 % (+komentář)
19.12.2012 14:00
Stažení akcií KIT digital z amerického trhu Nasdaq, k němuž dojde již ...
Akcie KIT digital nezmizely. V tichosti se přesunuly na „šedý“ trh OTC
21.12.2012 17:22
K dnešnímu otevření pražské burzy i americké akciové burzy Nasdaq si...
Australská Invigor žaluje KIT digital o 15,2 mil. AUD, bývalá dcera představila novou strategii a jméno
10.01.2013 11:42
Australská skupina Invigor se rozhodla zažalovat KIT digital o částku ...
KIT digital požádá o bankrotovou ochranu. Ziskové dcery spojí do nové firmy. Akcie -30 %
17.04.2013 9:01
Americká společnost KIT digital po dohodě s trojicí největších akcioná...

Váš názor
  •  
    26.04.2013 13:41

    To si asi představují, že stávající akcionáři, kteří přišli o všechno, znovu nalijí do této podvodné jinak se nazývající firmy své peníze, tak aby je nové vedení nové firmy mohlo zase prošustrovat. Silně mi to připomíná H systém
    Jim
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
3:30Čína - CPI, y/y
14:30USA - CPI, y/y