Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Žádosti o dávky v USA dál pozitivně překvapují - znovu jich ubylo

Žádosti o dávky v USA dál pozitivně překvapují - znovu jich ubylo

09.05.2013 14:40, aktualizováno: 9.5. 14:54
Autor: Tomáš Vlk, Patria Finance

Aktualizováno

 Nových žádostí o dávky v nezaměstnanosti v minulém týdnu ubylo na 323 tisíc, zatímco se čekal růst na 335 tisíc. K předpokládané korekci po předchozím velmi dobrém týdnu tak nedošlo a naopak dostáváme znovu dobré zprávy. Čísla lze hodnotit příznivě i přesto, že u předchozího týdne došlo k revizi mírně směrem nahoru na 327 tisíc z dříve uváděných 324 tisíc. Nižší, než se čekalo, byl i celkový počet žádostí: 3,005 milionu oproti 3,018 milionu.

Po překvapivě dobrých dubnových datech z amerického trhu práce dostáváme příznivou indikaci i ze začátku května. V dubnu bylo nových žádostí v průměru 343 tisíc a oproti březnu došlo k poklesu o 3,4 procenta. Květen se hned ze začátku vyvíjí ještě lépe, klesající trend u nových i celkových žádostí pokračuje a tempo poklesu se dokonce zvyšuje. V současnosti přibývá žadatelů o dávky nejpomaleji od začátku roku 2008.

Nejvíce žádostí přibývalo v Illinois (1,7 tis.) kvůli propouštění ve zpracovatelském průmyslu, stavebnictví a administrativě. Na dalších místech jsou Oregon (1,2 tis) a New Hampshire (0,8 tis.). Naopak ubývalo nových žádostí v Kalifornii (-3,7 tis.) a Michiganu (-3 tis.), kde se méně propouštělo napříč sektory. Další v pořadí jsou Wisconsin (-2,6 tis.) a Massachusetts (-2,5 tis.).


Váš názor
  • jak se ty časy rychle měni....
    10.05.2013 5:34

    neni to tak dlouho co tu někdo psal o 46 milionech zbídačených američanů na potravinových listkách. A ted' tohle. Ani Patrii se už nedá věřit, kam to jen ten svět spějě.
    optimistik
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslová výroba, y/y
9:00CZ - Maloobchodní tržby, y/y