Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
EK: Nezaměstnanost v Řecku další tři roky neklesne pod 20 procent

EK: Nezaměstnanost v Řecku další tři roky neklesne pod 20 procent

17.05.2013 16:40
Autor: ČTK

Řecká ekonomika se příští rok pravděpodobně dostane z vleklé recese. Nezaměstnanost ale další tři roky neklesne pod 20 procent. Uvedli to dnes mezinárodní věřitelé této jihoevropské země. V závěrečné zprávě o stavu řeckých financí zároveň ponechali původní plán příjmů z prodeje státního majetku za celý rok. Návrh zprávy počítal s jeho snížením. 

Řecko se v květnu 2010 ocitlo na pokraji státního bankrotu a muselo požádat Evropskou unii a Mezinárodní měnový fond o pomoc. Výměnou za to musí ozdravovat rozvrácené veřejné finance masivními výdajovými škrty, snižováním důchodů a mezd a zvyšováním daní. 

Evropská komise předpokládá, že řecká ekonomika příští rok stoupne o 0,6 procenta. Ukončila by tak období recese, v níž se bez přestávky nachází šest let. Nezaměstnanost podle odhadů v letošním roce dosáhne 27 procent. Pak se bude postupně snižovat a v roce 2016 dosáhne 21 procent. 

Podle závěrečné zprávy mezinárodních věřitelů musí Atény do konce roku z prodeje státního majetku získat 2,6 miliardy eur. Původní návrh zprávy, který v pondělí získala agentura Reuters, předpovídal snížení tohoto cíle pro letošní rok na dvě miliardy eur

Řecko je už šestým rokem v hospodářské recesi a vládní prognóza na letošní rok počítá s poklesem ekonomiky o 4,5 procenta. Řecká ekonomika by tak v období 2008 až 2013 vykázala propad téměř o čtvrtinu.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
21.01.2026
22:06Wall Street prudce rostla: Trump couvl z cel, trhy obracejí "sell America trade"  
17:08Americká investiční hádanka
16:47Trump v Davosu kritizoval Evropu, která podle něj nemíří správným směrem
15:26Má Boeing to nejhorší za sebou? Akcie se konečně plně zotavily z incidentu s odtrženým panelem
14:00Netflix překvapil tržbami, ale investoři řeší výhled a velkou akvizici WBD  
13:12S akciemi CSG se bude od pátku obchodovat i na Free Market v Praze
11:52Může Evropa použít americké dluhopisy jako zbraň ve sporu o Grónsko?
11:25Akcie dál ztrácejí, na trzích však dochází ke zklidnění po negativním úvodu týdne  
10:00Úterní "Sell America" stáhla S&P 500 i Nasdaq letos do ztráty
9:45Míra inflace v Británii v prosinci vzrostla na 3,4 procenta, je nejvyšší v G7
9:11Rozbřesk: O Trumpovi, Grónsku a fiskální politice
8:52Pád ČEZ, výprodej amerických aktiv a útěk ke zlatu  
6:08Pohled analytika na CSG, největší IPO evropského obranného průmyslu  
20.01.2026
22:33Netflix těsně překonal odhady, počet předplatitelů přesáhl 325 milionů
22:00Trump opět rozhazuje cly  
18:33O trochu více jestřábí pohled…
17:11IPO CSG bez drobných investorů a ČEZ pod tlakem politiky
16:18Ministr financí USA věří, že Evropané kvůli Grónsku nevyhrotí vztahy s USA
16:05Ministři financí EU zvažují protiúder na nové hrozby z USA
15:35Šéf Microsoftu: Závod AI rozhodnou náklady na energie

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data