Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Credit Suisse zvýšila zisk o 80 %, přesto výrazně pod odhady

Credit Suisse zvýšila zisk o 80 %, přesto výrazně pod odhady

24.10.2013 8:42, aktualizováno: 24.10. 10:07

Aktualizováno

Druhá největší švýcarská banka Credit Suisse zvýšila ve třetím čtvrtletí roku čistý zisk meziročně o 79 procent na 454 milionů CHF. I tak byl nárůst menší, než očekávali analytici, jejichž konsensus byl dle agentury Bloomberg nastaven na 724 mil. CHF. Za slabším výsledkem stál pokles výnosů v investiční divizi. V loňském roce zisk banky prudce klesl kvůli mimořádným nákladům, způsobeným změnami pravidel v účtování hodnoty vlastního dluhu.

Zisk investiční banky před zdaněným propadl ve třetím čtvrtletí meziročně o 53 procent na 229 mld. CHF, především v důsledku poklesu příjmů z obchodování s dluhopisy (-42 % na 833 mil. CHF). Výnosy z obchodování s akciemi vzrostly o 8,3 % na 1,07 mld. CHF. „V červenci a srpnu nás opět provázely volatilní poměry na finančních trzích, které zesílily klasické sezónní oslabení zobchodovaných objemů a nepříznivě ovlivnily naše podnikání...,“ komentoval výsledky CFO David Mathers.

Banka v září uvedla, že její divize pro správu majetku bohatých klientů do konce letošního roku zcela zmizí nebo se částečně stáhne z 50 zemí. Jedná se o součást snah banky snížit roční náklady o 4,5 miliardy švýcarských franků do konce roku 2015, přičemž sama divize správy majetku má ušetřit 150 milionů CHF. Rozhodnutí banky bude mít dopad na země jako Angola, Turkmenistán a Bělorusko. Na dalších trzích, jako Dánsko a Izrael, se banka zaměří jen na klienty s investicí přes jeden milion franků.

Credit Suisse pokračuje v naplňování plánu, podle něhož chce rovnoměrně rozdělit objem rizikově vážených aktiv mezi investiční banku a divizi správy majetku. Na konci června byl podíl RWA v investiční divizi 63 procent. „Dalším omezováním investiční banky by si Credit Suisse mohla najít cestu k vyšším výnosům divizí soukromého bankovnictví a správy majetku,“ uvedli analytici Morgan Stanley. Celkově chce banka snížit objem RWA na 250 miliard franků.

Akcie Credit Suisse posílily za posledních 12 měsíců na burze v Curychu o bezmála 40 procent, zatímco akcie švýcarské bankovní jedničky UBS, která se loni rozhodla více se zaměřit na správu majetku movitých klientů na úkor obchodování s dluhopisy, vzrostly o více než 50 procent. Akcie Credit Suisse dnes zahájily obchodování o více než 2 % slabší.

(Zdroj: Bloomberg, Credit Suisse)


Čtěte více:

Credit Suisse ve 2Q zvýšila zisk o třetinu. Investiční bankovnictví táhne
25.7.2013 9:59
Švýcarské bankovní skupiny Credit Suisse (27,71 CHF, -2,43%) platící z...
Švýcaři: Nechť UBS a Credit Suisse případně zachraňují akcionáři i vkladatelé, až pak stát
7.8.2013 15:36
Dvě největší švýcarské banky UBS a Credit Suisse by měli v případě ohr...
Credit Suisse stahuje správu majetku movitých z 50 zemí, chce ušetřit přes 4 mld. CHF
24.9.2013 11:11
Divize pro správu majetku bohatých klientů švýcarské banky Credit Suis...

Váš názor
  •  
    24.10.2013 9:31

    MŮJ NÁZOR JE TEN:že ekonomika instituce nestojí na analyticích a jejích předpovědích,které jsou stejně koupené a účelově zaměřené.ostatně všechna sdělení která jsou zde uvedena slouží svému účelu,který je na hony vzdálen zájmům běžných investorů.napřkl.objeví li se zde poplašné sdělení je nutno je brát v obrácenem smyslu,tedy nikoli prodávat ale přinejmenším držet.proč protože burza je hra,ve které běžný investor bud uhádne kdo a proč jak tahá za nitky,nebo to podělá.a v této hře nesmí podlehnout analytikům ani tzv.komentátorům,kteří vyrábějí svá dílka zcela nezávazně,
    BOB
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
14:00HU - Jednání MNB, základní sazba