Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Světoví lídr výroby cereálií Kellogg propustí sedm procent zaměstnanců

Světoví lídr výroby cereálií Kellogg propustí sedm procent zaměstnanců

4.11.2013 18:19
Autor: ČTK

Firma Kellogg, která je největším světovým výrobcem snídaňových cereálií, propustí sedm procent ze současných zhruba 31.000 zaměstnanců. Důvodem je pokračující pokles prodeje. 

S propouštěním firma začne již tento týden a dokončeno má být v roce 2017. Spolu s propuštěním také plánuje Kellogg snížení kapacity výroby a další úsporná opatření. Program snižování nákladů firma nazvala Project K a jeho cílem je posílit současné podnikání na hlavních trzích a zvýšit růst na rozvíjejících se trzích. 

Kelloggu se v poslední době nedaří zvýšit prodej cereálií na hlavním severoamerickém trhu. Cereálie jsou sice obrovským businessem, Američané však mají stále více možností výběru toho, co si dát k snídani, a zvyšuje se zájem o jídlo, které se dá jíst cestou. V minulém čtvrtletí firma zaznamenala pokles prodeje snídaňových potravin v USA o 2,2 procenta. 

Ve snaze rozšířit svou nabídku Kellogg loni koupil výrobce bramborových lupínků Pringles. I v tomto segmentu však zaznamenal čtvrtletní pokles prodeje, a to o 2,5 procenta.

(Zdroj: čtk, AP, Reuters)


Váš názor
  • Reportéři patrie se zase předvedli
    5.11.2013 5:54

    "....Světoví lídr výroby cereálií Kellogg propustí sedm procent zaměstnanců..." A Patrie by měla propustit reportéra, který by se svoji češtinou sotva prolezl do 4.obecné.
    xxx
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data