Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Novým šéfem Microsoftu bude Satya Nadella

Novým šéfem Microsoftu bude Satya Nadella

04.02.2014 16:06, aktualizováno: 4.2. 16:25
Autor: Redakce, Patria.cz

Aktualizováno

Novým generálním ředitelem softwarové firmy Microsoft bude Satya Nadella (46), který dosud vedl jednu z firemních divizí. Podle agentury Reuters ve funkci s okamžitou platností nahradí Steva Ballmera. Nadella je teprve třetím generálním ředitelem v 39leté historii Microsoftu po spoluzakladateli firmy Billu Gatesovi a po Ballmerovi.

Microsoft začal hledat nového šéfa v srpnu, kdy Ballmer oznámil, že funkci do roka opustí. Média od té doby spekulovala o mnoha kandidátech, Nadella byl mezi nimi.

"Pro období transformace společnosti neexistuje lepší osobnost, než jakou je Satya Nadella jako zkušený odborník s podnikatelskou vizí a schopností stmelovat pracovníky v týmu," citoval Business Insider zakladatele Microsoftu Billa Gatese. Microsoft oznámil, že Bill Gates opustí funkci předsedy správní rady firmy, ve které ho nahradí John Thompson. Gates získá ve firmě novou úlohu, stane se technologickým poradcem.

"Microsoft stál u zrodu revoluce v technologiích po celém světě. Být zvolen do čela společnosti je pro mě nejvyšší pocta, které jsem mohl dosáhnout. Musíme se zaměřit na rychlý posun kupředu. Největší část mé práce proto bude zrychlit schopnost Microsoftu přinést zákazníkům inovace v co nejkratším čase," uvedl Nadella po svém zvolení do čela Microsoftu.

Nadella se narodil v Indii a v Microsoftu pracuje 22 let. Ve firmě působil v mnoha funkcích. Zastával vysoké pozice v nejrychleji rostoucích a nejziskovějších divizích, včetně divize Office a divize serverů. Naposledy zastával vysokou funkci v divizi pro cloudové technologie.

(Zdroj: Bloomberg, ČT, čtk, Reuters, Business Insider, Microsoft)


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
08.08.2025
17:33Zánik hodnotových akcií
16:21Z Měsíce rovnou na Nasdaq. Vesmírná IPO těží ze zájmu investorů
14:29Make Global Stocks Great Again! Americká cla vrací lesk zahraničním trhům  
13:56Ifo: Hospodářské oživení v Německu nadále brzdí nedostatek zakázek
12:47Perly týdne: Jistota poklesu sazeb a srpnová rally
11:42Komerční banka, a.s.: Výpis z obchodního rejstříku
11:41Zlato dostalo impuls k růstu, zatímco akciové trhy se na směru neshodnou  
11:23Američané nenakupují, přiznal šéf Crocs. Snížený výhled poslal akcie dolů o 30 procent
11:08Eichengreen: Polymarket ukazuje, jak Trump ovlivňuje očekávaný vývoj sazeb a inflace
10:51Nižší deficit, vyšší mzdy: ČNB upravila ekonomickou prognózu pro letošní rok
10:47RMS Mezzanine, a.s.: Vnitřní informace
10:43Rusinko: Trh práce dále ochlazuje, míra nezaměstnanosti vzrostla na 4,4 %
10:38ČSÚ potvrdil zpomalení inflace v červenci, potraviny dál zdražují
10:21Letní útlum náborů zvýšil nezaměstnanost za červenec, volná místa dál ubývají
9:05Rozbřesk: Koruna v reakci na ČNB prolomila úroveň 24,50 EUR/CZK
8:48CSG zamíří na burzu, Trump dosadil do Fedu svého ekonomického poradce a Tesla ruší projekt Dojo. Evropské futures jsou v zeleném  
7:40Podporou jsou ceny elektřiny, distribuce i prodej, říká po zlepšení výhledu ČEZ Martin Novák
07.08.2025
22:00Wall Street neudržela úvodní optimizmus  
18:24CSG údajně zvažuje vstup na burzu. Hlavním trhem Amsterdam, duální listing v Praze?  
17:43Lyft zveřejnil rekordní výsledky, nyní expanduje do Evropy  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data