Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Filadelfie napodobila New York - průzkum aktivity přináší překvapivě dobré výsledky

Filadelfie napodobila New York - průzkum aktivity přináší překvapivě dobré výsledky

17.7.2014 16:11, aktualizováno: 17.7. 16:27
Autor: Tomáš Vlk, Patria Finance

Aktualizováno

Index aktivity sestavovaný filadelfskou rezervní bankou (Fed) se v červenci značně zlepšil. Na relativně vysokých hodnotách setrvává už od dubna a pro tentokrát se čekala jeho lehká korekce z červnových 17,8 na 16 bodů. Přišel ale naopak další solidní nárůst na 23,9 bodů.

Výborně přitom vypadá i struktura. Nové objednávky v červenci skokově zrychlily, což ukazuje růst příslušného indexu na 34,2 bodu, tedy desetileté maximum. Spolu s tím se dál zvětšoval také objem nevyřízených zakázek. Reakcí producentů je rychlejší výroba - dodávky zákazníkům rovněž razantně zrychlily při hodnotě indexu 34,2 bodu. Také toto číslo je maximum za posledních deset let.

Vývoj cenových indexů naznačuje o něco vyšší schopnost firem promítat rostoucí náklady do cen produkce, což snižuje tlak na jejich ziskovost. Zlepšení registrují dílčí indexy sledující oblast práce. Zaměstnanost podle průzkumu v červenci rostla mírně rychleji než v červnu a prodlužoval se průměrný pracovní týden. Velmi vysoko se nachází index očekávané aktivity v období za šest měsíců. Ten dosáhl 58,1 bodu.

Filadelfie přichystala po newyorském průzkumu další velice dobrý regionální výsledek. Také zde vypadá velmi silně nejen hlavní index, ale i podrobnosti z průzkumu. Přibývající dobré zprávy z regionů zvyšují šanci, že také od průzkumu ISM za celé USA se dočkáme dalšího růstu indexu, tedy náznaku zrychlení aktivity. Nová data by tedy mohla podpořit dolar a posunout ho proti euru blíž k 1,3500.

philadelphia


Váš názor
  • Výhoda Patrije spočívá v tom že
    18.7.2014 8:06

    Když se vám nelíbi nějaký článek nebo zpráva tak stačí počkat jen jeden den nebo někdy i jen několik hodin a už je zase všechno obráceně. Jak je to dlouho, co tady byl článek o Filadelfii jak se jim to všechno hroutí a všichno očekávaji totální kolaps.
    ..
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
Nebyla nalezena žádná data