Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Aktualizace dlouhodobých investičních příležitostí - Zhodnocení o 28 % a čas na nové tváře

Aktualizace dlouhodobých investičních příležitostí - Zhodnocení o 28 % a čas na nové tváře

9.12.2014 14:30
Autor: Redakce, Patria.cz

Minulý týden ve čtvrtek 4.12. přistoupili analytici Patria Finance po proběhnuvších firemních výsledcích za třetí letošní čtvrtletí k aktualizaci americké části seznamu Dlouhodobých investičních příležitostí (DIP).

„Změn v preferenčním seznamu bylo tentokrát více. Ze seznamu vyřazujeme například v uplynulých měsících mimořádně výkonné akcie MasterCard, kde celkový výnos od zařazení na náš preferenční seznam DIP dosáhl více než 50 procent. Vyřazujeme například i některé akcie z finančního sektoru jako Prudential Financials, či Morgan Stanley s celkovým ziskem téměř 50, resp. 23 procent. Ve všech těchto i mnohých dalších případech došlo k naplnění našeho investičního cíle,“ uvedl k tomu analytik Patria Finance Branislav Soták.

Za atraktivní mezi sektory v USA pak analytici považují například sektor průmyslu, zdravotnictví, či technologií. Do seznamu dlouhodobých příležitostí tedy nově zařadili například akcie leteckého přepravce Delta Air Lines, čínský on-line nákupní portál Alibaba, softwarový gigant Oracle a 10 dalších společností z indexu S&P 500.

Kompletní seznam DIP jak z USA, tak západní Evropy je klientům Patria Finance dostupný zde:https://webtrader.patria-direct.cz/research/dlouhodobe-prilezitosti/usa

„U další skupiny společností jsme pak snížili doporučení z KOUPIT na DRŽET, čímž říkáme, že tyto tituly sice již vyčerpaly část svého potenciálu od našeho zařazení na preferenční seznam, ale prozatím je doporučujeme v portfoliích nadále ponechat,“ dodavá Soták. Jedná se o tituly – Amazon, Time Warner, JPMorgan Chase, Amgen, Gilead Sciences, Apple a eBay. V případě nových nákupů ale analytici doporučují spíše vybírat mezi nově zařazenými společnostmi.

Ze seznamu DIP analytici Patria Finance vyřadili následující společnosti (klientům tak doporučují prodej těchto společností z portfolií):


3

Dlouhodobé investiční příležitosti jsou přehledem preferovaných titulů analytiky Patria Finance, vybíraných čistě na základě fundamentálních principů, bez ohledu na převládající názor na trhu, a ve většině případů s důrazem na strukturální příběh daného titulu či sektoru.

Tituly v DIP jsou tedy dlouhodobými strategickými doporučeními, jejichž cílem není překonávat benchmark, vzhledem k tomu, že seznam není koncipován jako portfolio. Jednotlivé tituly jsou tak schopny v klientských portfoliích fungovat i samostatně, přičemž jde při jejich držbě primárně o dlouhodobý absolutní výnos s důrazem na jeho kapitálovou složku.

Čistě pro zajímavost tak analytici k seznamu z DIP vyřazených titulům uvádějí, že celková výnosnost takového „portfolia“ by dosáhla v průměru 28 %, čímž by o více než 4 procentní body předčila související výkonnost širokého amerického indexu S&P 500. Tituly, které v seznamu analytici Patria Finance nadále ponechali, pak aktuálně v průměru dosahují zhodnocení 18 %, což je o 2 procentní body více, než související výkonnost indexu S&P 500.


Čtěte více:

Dividendové trháky pražské burzy na příští rok!
8.12.2014 13:00
Při výběru akciových titulů, kterými investoři mohou vhodně doplnit sv...

Váš názor
 • Zajimavy cteni
  10.12.2014 9:46

  By Dimitra DeFotis December 6, 2014 There is now one thing Russia and the West agree on: Russia is heading into economic recession in 2015. Moscow’s Economy Ministry predicted a decline in gross domestic product for the first time Tuesday, saying it expects a 0.8% economic contraction in 2015. The ministry had been looking for 1.2% growth next year,
  ZZZ
 • Dlouhodobé investiční příležitosti
  10.12.2014 7:50

  znamenají na Pražské Burze nekonečně dlouhé čekání na návratnost:-)) AAA, ECM, KITD, NWR, CETV, ORCO + hafo investičních příležitostí před vyvlastněním (rozuměj okradením akcionářů) bonitních papírů jako plynárenské a teplárenské firmy, radiokomunikace atd... Proč o těchto kryptokomunistických zásazích do Burzy nikdo nepíše? Nesmí se to?
  Jesse
 • debata ?
  9.12.2014 16:38

  NYSE:KGC, NYSE:ZQK, NYSE:SBGL
  Jezdec.
  • Re: debata ?
   10.12.2014 2:55

   Quiksilver solidně spadl. Za chvíli maj být myslím další čtvrteltní výsledky, tak uvidíme jestli už se dostanou do zisku. Ale určitě ne :-)
   qwer
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Denní kalendář hlavních událostí
ČasUdálost
10:00DE - Index podnikatelského klimatu Ifo
10:30UK - HDP, q/q
14:30USA - Objednávky zboží dlouh. spotřeby, m/m
16:00USA - Index spotř. důvěry Mich. university