Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Výsledky Carrefour - růst CapEx v 2015; dobrý rok v Latinské Americe

Výsledky Carrefour - růst CapEx v 2015; dobrý rok v Latinské Americe

05.03.2015 11:07
Autor: Pavel Petr, Patria Online

Společnost Carrefour, provozovatel sítě obchodních domů v Asii, Evropě a Americe, dnes představila svoje výsledky za uplynulý rok 2014. Celá skupina představila organický růst tržeb ve výši 3,9 % na 74,7 mld. EUR při vyloučení vlivu DPH. Růst operativního příjmu dosáhl hodnoty 10,6 % při konstantním měnovém kurzu a dosáhl tak výše 2,38 mld. EUR.

Čistý příjem celé skupiny vzrostl o 24,6 % na 1,1 mld. EUR. Dobrého výsledku bylo dosaženo díky poklesu finančních nákladů o 159 mil. EUR hlavně díky snížení finančních nákladů - pokuty spojené se zpětným odkupem dluhopisů.

V Evropě skupina představila pěkný výsledek - růst 7 % operativního příjmu. Francie, jakožto domovský trh společnosti, rostl co do růstu tržeb v objemu 1,2 % a operativní příjem o 6,1 %. Ostatní evropské země předvedly potřetí vylepšenou profitabilitu v půlročních intervalech. Růst operativního příjmu se zastavil na 9,6 %, což potvrzuje zotavování se situace na starém kontinentu, společnost zejména zmínila Španělsko jako vhodný příklad.

Rozvíjející se trhy si udržují svojí dynamiku a představují pro společnost vítaný zdroj růstu jak tržeb, tak příjmů.
Společnost hlavně zmiňuje a zdůrazňuje dobrý výkon v Brazílii a Argentině, které předvedly růst operativního příjmu ve výši 23,2 %.

Společnost se rozhodla vyplatit dividendu za rok 2014 ve výši 0,68 EUR, což představuje růst zhruba o 18 %. Dividenda ve výši 0,68 EUR představuje payout ratio ve výši 46 %, což je plně v souladu s dividendovou politikou nastavenou už v roce 2012.

Cashflow z operativní části bylo 2,504 mld. EUR, což je asi o půl miliardy eur více než v roce 2013. Carrefour pokračoval s investicemi do své prodejní sítě, aby ji rozšířil. Capex dosáhly 2,4 mld. EUR. Jako výsledek - FCF dosáhlo v roce 2014 hodnoty 306 mil. EUR, což je zhruba o 300 mil. EUR více než v roce 2013. Poměr net debt to EBITDA se sice zhoršil z 1,1 na 1,3. Nicméně se nejedná o nikterak dramatickou změnu.

Výhled na 2015
Prioritou firmy bude pokračovat v akčním plánu na rozvoj obchodní sítě v Číně, racionalizace IT zázemí skupiny a zlepšování standardu, jak vypadá reálný obchod Carrefour. Co se týče finančních plánů, Carrefour hodlá utratit v investicích mezi 2,5 a 2,6 mld. EUR při snaze zlepšit svoje FCF. Nadále chce bedlivě sledovat svojí finanční kondici a udržet si hodnocení BBB+.

Akcie na zveřejněné informace reaguje růstem o 2,35 %.

car 

Zdroj: finanční data, Bloomberg


Čtěte více:

Evropa v závěru posílila, DAX +1 %
04.03.2015 18:07
Evropské akciové trhy dnes několikrát změnily svůj směr, když před záv...
Ruský medvěd začíná hladovět, obavy o vleklé ekonomické problémy Ruska sílí
05.03.2015 10:15
Židle, stoly, designové lustry a obrovská růžová lampa ve tvaru hlavy ...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
05.12.2025
17:11Nejdůležitější cena na globálních trzích v příštím roce
17:06Spotřebitelská důvěra v USA v listopadu vzrostla, polevily obavy z inflace
15:21Invesco: Vzestup bitcoinu a proč do něj zrovna teď investovat?
15:14Eurostat zlepšil odhady růstu ekonomik eurozóny i EU
13:57Netflix kupuje Warner Bros a HBO Max za 72 miliard USD. Jde o největší mediální dohodu dekády
13:42Makromixér s vedoucím vývoje ŠKODA AUTO Martinem Hrdličkou: Spalovací motory nekončí, hybridy budou trendem. Evropa zaspala v bateriích
11:50Perly týdne: Poplach v OpenAI a reformy Fedu
11:14Jan Bureš: Maloobchodní tržby opět nabírají rychlost
11:10Konec týdne na historickém maximu? Akcie v pátek postupují vpřed  
10:30WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Doplnění Pololetní finanční zprávy 2025
9:57Český maloobchod v říjnu rostl, táhla kosmetika a sport
9:10Rozbřesk: Za zvýšeným růstem mezd jsou nadále převážně služby a stavebnictví
8:51Exkluzivní jednání Warner Bros. & Netflix, na burzu vstoupila čínská odpověď na Nvidii a Indie posiluje vztahy s Ruskem  
6:03Rosenberg: Na konci příštího roku budou sazby u 2,5 procenta, reálné příjmy jsou v recesi
04.12.2025
22:01Trhy vyhlíží rozhodnutí Fedu  
17:36Jeden „dolarový detail“ a vývoj americké, evropské a čínské ekonomiky v následujících letech
16:47Bloomberg: Meta se chystá výrazně omezit výdaje na virtuální svět metaverse
15:03Jan Bureš: Česká inflace klesá výrazněji, v hlavní roli opět potraviny
14:25CNBC: EU zvyšuje těžbu vzácných kovů díky závodu přímo na hranicích s Ruskem
13:40Novo Nordisk to s Alzheimerem nevzdává. I přes neúspěch studií ukázal semaglutid potenciál

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Victoria's Secret & Co (10/25 Q3, Bef-mkt)