Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
IPO Watch - vysokofrekvenční obchodník Virtu jde na burzu již tento týden!

IPO Watch - vysokofrekvenční obchodník Virtu jde na burzu již tento týden!

13.04.2015 15:00
Autor: Pavel Petr, Patria Online

V šestnáctém týdnu toho roku se podíváme na zoubek několika zajímavým společnostem, které se chystají na vstup na trh.

Společnost KemPharm Inc (KMPH US) se zabývá výzkumem a vývojem v oblasti vylepšování již otestovaných a povolených látek pro komerční užití. Využívá k tomu své technologické platformy LAT - Ligand Activated Therapy. Jedná se dozajista o nejmenší IPO tohoto týdne podle objemu. Firma chce získat něco nad 57 mil. USD na burze NASDAQ .

Cidara Therapeutics Inc. (CDTX US) podniká v oboru farmacie resp. biofarmacie se zaměřením na léčbu nemocí, které jsou zatím nedostatečně léčeny v rámci standardního zdravotního systému. Jako příklad si můžeme uvést řadu zbytečných infekcí a zánětů. Firma chce získat na trhu 69 mil. USD prodejem 4 mil. kusů na burze NASDAQ .

Xbiotech Inc. (XBIT USD) je opět firma z oboru na pomezí genetiky, farmacie a biofarmacie, věřící, že ty nejlepší antibiotika již v přírodě nebo obecně řečeno existují. Snaží se tak najít a vyvinout monoklonální antibiotika pro léčení řady nemocí. Monoklonální antibiotika jsou ta, co se přirozeně objeví v lidském organismu na rozdíl od umělého vývoje. Firma věří, že takové preparáty jsou bezpečnější než jejich uměle vyrobení vrstevníci. Nejnadějnější přípravek společnosti nese název Xilonix. Firma chce získat na burze 80 mil. USD nabídkou 4 mil. kusů akcií, cena by se při nabídce mohla tedy pohybovat kolem 20 USD za kus. Xbiotech půjde také na NASDAQ .

ipo_watch_tab_134

Aduro Biotech Inc. (ADRO US) je dnes poslední firma ze zdravotnického segmentu. Tato se soustředí na imunoterapie léčby rakoviny. Nadějnou léčbou je vývoj látky “CRS-207”. Jedná se o modifikovanou bakterii Listeria Mononcytogenes, která má upravený profil, aby nebyla nebezpečná pro člověka a zároveň produkovala antigen, který pozitivně stimuluje vrozenou a adaptivní imunitní odpověď organismus a jeho schopnost vypořádat se se specifickými typy tumorů. Společnost by si ráda došla na burzu pro 80 mil. USD na další rozvoj. Nabízí 5 mil. akcií, které budou k mání na burze NASDAQ .

Etsy Inc. (ETSY US) - první firma v našem výhledu IPO z nezdravotnického sektoru. Jedná se o online tržiště s unikátními až uměleckými věcmi. Zvláštností je, že systém funguje jak online, tak offline. Jinak se zdá, že se jedná o velmi pěkně udělané online tržiště s důrazem na unikátnost, autorství apod. Systém má 54 mil. členů, včetně 1,8 mil. aktivní prodejců a 19,8 mil. aktivních kupujících. Tržiště pro další rozvoj chce získat 266 mil. USD za 16,6 mil. kusů akcií. Cena na startu by se mohla tedy pohybovat někde okolo 14 až 16 USD. Etsy půjde na burzu NASDAQ .

Virtu Financial (VIRT US) jakožto jeden z předních vysokofrekvenčních obchodníků na světě se stává tahákem tohoto týdne i co do velikosti svého IPO. Jde si pro 314 mil. USD nabídkou 16,5 milionu kusů akcií. Virtu se bude obchodovat na NASDAQ .

Tržby společnosti byly v roce 2014 na 723,1 mil. USD, o 8,8 % lepší proti minulému roku 664,5 mil. USD. Výnosy z tradingu se podílí na celkových tržbách v roce 2014 z 95 %. Čistý příjem vzrostl v roce 2014 na 190,1 mil. USD. Bohužel vysokofrekvenční trading upadl v nemilost u zákonodárců a části odborné veřejnosti, proto největší ohrožení přichází z této strany.

Party City Holdco Inc. (PRTY US) je poslední, ale zato největší IPO v našem seznamu pro tento týden. Jedná se o jednoho z největšího retail prodejce zboží v Severní Americe. Jedná se o jednu z mála retail sítí, která se rozprostírá od jednoho pobřeží ke druhému s více jak 900 obchodními domy v USA a Kanadě. Řetězec chce na burze získat 371 mil. USD nabídkou 21,8 milionu kusů akcií.

Zdroj: Bloomberg, Reuters, Nasdaq , WSJ


Čtěte více:

Technická analýza - Dolar zužitkoval price-action figuru, odraz od denního pivotu přináší zisky
13.04.2015 12:14
USDJPY: Měnový pár se dnes pohybuje nad hladinou denního pivotu na 12...
T. Vlk: Čína zklamala, americká makrodata, zasedání ECB (video)
13.04.2015 12:23
Tento týden bude patřit mezi hlavní makroudálosti zasedání ECB, kde se...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data