Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
HSBC zruší skoro 50.000 míst a omezí investiční bankovnictví

HSBC zruší skoro 50.000 míst a omezí investiční bankovnictví

09.06.2015 11:34
Autor: Redakce, Patria.cz

Globální bankovní skupina HSBC hodlá po celém světě zrušit skoro 50.000 pracovních míst, což je téměř 20 procent její celkové pracovní síly. Zároveň omezí aktivity v investičním bankovnictví. Největší evropská banka dnes uvedla, že chystaná opatření jí mají pomoci zlepšit neuspokojivé hospodářské výsledky.

Do celkového počtu chystaného propouštění je zahrnuto asi 25.000 lidí, kterých by se mohl dotknout prodej divizí v Turecku a Brazílii, kde se banka hodlá zaměřovat na firemní klientelu. Dalších až 25.000 míst by mohlo zaniknout v souvislosti s uzavíráním poboček a konsolidací činností v oblasti IT a administrativní podpory.

HSBC hodlá změny provést do roku 2017 a pak chce začít najímat pracovníky v divizích, kde očekává růst. V rámci nové strategie se zaměří na růst v Asii, kde chce zvýšit investice a posílit přítomnost v deltě Perlové řeky na jihovýchodě Číny.

Banka dnes také podle agentury Reuters uvedla, že sníží objem rizikových aktiv o zhruba 290 miliard dolarů. Rovněž potvrdila, že uvažuje o přesunu svého ústředí z Londýna do Asie. Analýzu takového kroku dokončí do konce roku.

Zdroj: RTRS, ČTK




Čtěte více:

Technická analýza - Eurodolar na pozadí revize evropského HDP svádí souboj o úroveň 1,1300 EURUSD
09.06.2015 9:22
EURUSD: Měnový pár se dnes pohybuje nad hladinou denního pivotu na 1,...
Koruně prospěla vyšší inflace, zatímco euro koriguje včerejší úspěchy
09.06.2015 9:56
České deflace a spolu s tím dalšího zásahu centrální banky se není tře...
Čína – Nízká inflace značí slabou poptávku a zvyšuje šance na další stimulus
09.06.2015 10:08
Index spotřebitelských cen v květnu y/y vzrostl o 1,2 % po 1,5procentn...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
19.06.2026
17:38Trhy, staronová centrální banka a její superautopilot
15:53Výhled Invesco na druhé pololetí: AI dál podpoří trhy, slabší dolar může nahrát akciím mimo USA
15:32J&T Global Finance XI., s.r.o: Oznámení o desáté výplatě úrokového výnosu a splacení jistiny dluhopisu
14:06Gerber: Tesla je bez fúze se SpaceX bezcenná. Pokud investujete s Elonem, nemáte žádná práva, ale zisky ano
13:36Kuba pod tlakem sankcí USA spouští zásadní reformy. Otevírá ekonomiku soukromému sektoru
13:26TOMA, a.s.: Zpráva z valné hromady konané 19. června 2026
12:04Perly týdne: Zlato mířící opět nahoru a ega budující AI infrastrukturu
11:51RMS Mezzanine, a.s.: Oznámení výsledků rozhodování Per rollam valné hromady společnosti
10:56Růstová nálada ochladla. Jednání s Íránem se odkládají, USA útočí na ASML a dluhopisy tíží politika  
10:11TESLA KARLÍN, a.s.: Zpráva z jednání valné hromady společnosti
10:08Eisman: Pozornost se může přesouvat k AI firmám, které nemusí navyšovat kapitál pro své investice
9:33J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Pozvánka na konferenci pro investory
9:27Komerční banka, a.s.: Informační povinnost
9:15WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Manažerská transakce
8:24SpaceX chystá miliardový dluh, USA a Írán odpočítávají dohodu a Amerika dnes "nejede"  
5:54Trh je rozdělený mezi Fed a ropu. Krátké výnosy rostou, dlouhé klesají  
18.06.2026
22:00Akcie na Wall Street poslední obchodní den v tomto týdnu pořádně zabraly  
17:20Zajímavá předpověď nejdůležitější ceny na globálních trzích a jeden návrat ke starému novému normálu
16:26Jan Bureš: ČNB zvyšuje sazby, může však jít o „první a poslední krok“
16:14Akcie poradenské firmy Accenture padají o 17 %

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data