Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Formuje se „elitní“ světová dvojka: Putin & Trump

Formuje se „elitní“ světová dvojka: Putin & Trump

28.12.2015 10:30
Autor: Redakce, Patria.cz

Donaldu Trumpovi se před několika dny dostalo podpory od velmi významného politika. Ruský prezident Vladimir Putin totiž uvedl, že ho velmi těší Trumpova ochota posunout vztahy mezi Spojenými státy a Ruskem na vyšší úroveň. Putin na samém konci své pravidelné tiskové konference také uvedl: „Je to velice výrazný člověk, velmi talentovaný. O tom není pochyb. Podle nás jde také nyní o předního kandidáta na amerického prezidenta. A když říká, že chce naše vztahy posunout na vyšší úroveň, je to pro nás potěšující.“

Putinovo rozhodnutí vychvalovat Trumpa přišlo jen několik dní poté, co premiér nejbližšího spojence Spojených států Trumpa naopak kritizoval. Britský ministerský předseda David Cameron nazval Trumpovy názory na muslimy „hloupými a pomýlenými“. Trump totiž navrhuje, aby byl do Spojených států zakázán vstup všem muslimům. Cameron v této souvislosti uvedl i to, že pokud by Trump zavítal do jeho země, „všechny by to tu spojilo proti němu“.

Není tak úplně jasné, co bylo konkrétním důvodem pro Putinova slova chvály. Trump několikrát uvedl, že nemá problém s ruskými intervencemi v Sýrii. Moskva tvrdí, že ruské bombardéry se zaměřují na ISIS, ale většina útoků ve skutečnosti směřovala proti skupinám, které bojují se syrským diktátorem Assadem. Ten je totiž jedním s mála spojenců Moskvy v tomto regionu. Trump několikrát prohlásil, že on a Putin by mohli mít velmi silný vztah. Poukazuje například na to, že Putin „nemá rád Obamu a nechová k němu žádný respekt“. Podle miliardáře by tak pod jeho vedením neměly Spojené státy takové problémy s Ruskem, jako mají nyní.

Trump dokonce tvrdí, že s Putinem jsou dobrými přáteli zejména díky televizní show „60 minut“. Oba v ní totiž vystupovali, ale problém je v tom, že obě vystoupení byla předtočena, a to na rozdílných kontinentech. Pokud tedy Trump tvrdí, že Putina díky vystoupení v tomto pořadu „zná velmi dobře“, evidentně to není pravda.

Autorem je Rob Garver.

Zdroj: The Fiscal Times


Čtěte více:

Technická analýza - Formace double-top na hodinovém grafu může intradenně pomoci americkému dolaru
28.12.2015 9:13
EURUSD: Měnový pár se dnes pohybuje nad hladinou denního pivotu na 1,...
Firmy i spotřebitelé české ekonomice věří
28.12.2015 9:28
Jak už naznačily silné předvánoční nákupy spotřebitelů, rostoucí zakáz...

Váš názor
 • Milí Parťáci,
  29.12.2015 11:12

  nechtěli byste se startem nového roku ukončit Vaši letitou komedii kolem dvojího autorství článků? Pod nadpisem převzatého článku vždy čtenáři nabídnete cennou informaci, že autorem je redakce Patrie (opravdu si myslíte, že to zvedá Vaši prestiž?), a člověk musí zarolovat až na úplný konec textu, aby se dověděl, kdo článek skutečně napsal. Ano, je to pokrok, protože pamatuji období, kdy skutečný autor zůstával utajen docela, ale přesto mi tato autorská schizofrenie přijde směšná. Pokud jste článek přeložili, tak tam prostě napište "Překlad: Redakce". Tak se to obvykle dělá. Jinak za nabídku kompetentních ekonomických textů děkuji, čtu si je se zájmem. Přeji Vám i Vašim klientům úspěšný rok 2016.
  Jiří Tomčík
 • Jáj, toto je peknučká správička, len čo je právda
  29.12.2015 8:06

  "Německé spolkové země dají na uprchlíky nejméně 17 miliard eur." Jáj, čiže takmer polmiliónik korunáčik na jedného ubehlíka. No, ako dobre ja hovorím, peknučko sa nám multikulturalizácia rozbieha, veru hej. Mama Merkelková je terazky politicky najsilnejšia počas svojej doterajšej kariéry a to je veľmi dobré znamenie.
  Šaňo
  •  
   29.12.2015 10:15

   ... já přeji Německu, aby ten galymatyáš, který si navařilo, zvládlo, ale ono ho nezvládne, a transformuje se v něco dost ošklivého. A tutti-fruti-mutti Merkel má pozici, kterou jí není co závidět či přát, ale do voleb vydrží. Ty jí následně smetou.
   ☺lolek☺
   •  
    29.12.2015 12:23

    Jáj, mama ubehlíkov, Merkelková, prehrá voľby asi tak, ako Sobotko vetoval kvóty, veru hej.
    Šaňo
    •  
     29.12.2015 12:58

     ... proč klesá mezi Němci v průzkumech popularita Merkelové?
     ☺lolek☺
     •  
      29.12.2015 13:22

      Iba vlnka. Treba si uvedomiť, že k Merkelkovej nie je alternatíva. Alebo jestvuje, no dopadne ako Lepenková v posledných voľbách. Citujem správu starú štrnásť dní: Analytik rakouského listu Der Standard má pro německou političku jen slova uznání: „Merkelové se na stranickém sjezdu podařil malý umělecký kousek. Postavila své kritiky do latě. Kancléřčin projev byl nejen vášnivý a bojovný, ale byl také plný chytrých srovnání.“ „Budování Německa po druhé světové válce a čekání na znovusjednocení země trvaly dlouhá desetiletí. Nemůžeme proto předpokládat, že uprchlickou krizi vyřešíme za čtyři měsíce.“ „A najednou, před tímto historickým horizontem, vypadali kritici německé kancléřky opravdu malí. O to překvapivější bylo její vystoupení na sněmu křesťanských demokratů. Merkelové se podařilo představit svou uprchlickou politiku tak vášnivě, že jí vestoje aplaudovala i velká část jejích kritiků. Byl to triumf, jaký Merkelová jen tak nezažívá. A to si na nedostatek úspěchů rozhodně stěžovat nemůže,“ čteme na stránkách Süddeutsche Zeitung. „Odpůrci Merkelové, kteří prosazovali tvrdou linii vůči migrantům a omezení jejich počtu, museli přijmout porážku,“ zní hodnocení italského listu La Repubblica. „V krizi své popularity, kterou vyvolal strach z milionů uprchlíků, Merkelová jednala a vyhrála. Den po porážce Marine Le Penové ve Francii, německá kancléřka obhájila utečence a myšlenku Evropy. Hezky tak uzavřela desátý rok své vlády.“ Tolik italská La Repubblica.
      Šaňo
      •  
       29.12.2015 23:31

       ... schvaluješ vcelku logické sexuální násilí v uprchlických německých ubytovnách, páchaných na dětech, ženách a mužích?
       ☺lolek☺
  • Re: Jáj, toto je peknučká správička, len čo je právda
   29.12.2015 9:37

   Každý parazit, který se raduje z množení jiných druhů parazitů (na stejném hostiteli) je z evolučního hlediska odsouzen k zániku.
   ..
 • Jáj, nijaká dvojka Putinko & Trumpko
  29.12.2015 7:24

  Už je to hotové, vybavené, teta Clintonka bude prezidentkou USA. Jasné. Clintonka s mamou Merkelkovou zaistí plynulú multikulturalizáciu Európy a bude pokoj, veru hej. Američania vedia, čo je pre svet dobré, lebo sú v multikulturalizačnom procese ďaleko pred zbytkom sveta. Šak sú republikáni na smiech ešte dneska, ako dopadli s Tea Párty, jáj, aký to bol humbuk, že vraj vyrovnaný štátny rozpočet Spojených štátov amerických. Nič, ideme ďalej, svetový proces multikulturalizácie nadobudne za prezidentky Clintonkovej na sile. Ešte ja popremýšlam, či nenapíšem dopis Clintonkovej aj Merkelkovej, aby zaistili kandidatúrku a víťazstvo Aničky Šabatkovej v čecháčikovských prezidentských voľbách, veru tak, dobre ja hovorím.
  Šaňo
  •  
   29.12.2015 10:21

   ... v ČR to tak nebude, v SR tuplem ne. V PR pak dvojitým tuplem. V MR trojitým, a v UR to vyčistí dočista.
   ☺lolek☺
 • Jáj, náš Domino, dobre dnes dal tým Slováčikom
  28.12.2015 16:43

  Podľa mňa jednoznačne najlepší hráč v českej reprezentácii, veru hej. https://www.google.cz/search?q=dominik+Lakato%C5%A1&biw=864&bih=615&tbm=isch&imgil=FrVD9fwVdm7eOM%253A%253BQ2ug-_CZuDaqPM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fwww.hokej.cz%25252Fhrac%25252F15669&source=iu&pf=m&fir=FrVD9fwVdm7eOM%253A%252CQ2ug-_CZuDaqPM%252C_&usg=__HlGzn3CpbbQRNFJOg4FI_ag3J6g%3D&ved=0ahUKEwjdtaGO8v7JAhUCRg8KHcpEBgcQyjcIJg&ei=DFiBVt3_LIKMPcqJmTg#imgrc=FrVD9fwVdm7eOM%3A&usg=__HlGzn3CpbbQRNFJOg4FI_ag3J6g%3D
  Šaňo
  • Re: Jáj, náš Domino, dobre dnes dal tým Slováčikom
   28.12.2015 16:49

   https://www.youtube.com/watch?v=SiUz_akTmcY
   ☺lolek☺
  • Re: Jáj, náš Domino, dobre dnes dal tým Slováčikom
   28.12.2015 16:47

   Dobrej fotbalista kopl du puku mimo bránu a ten slovák si kopl do brány sám..o) Ses nedíval? o)
   Velkamedvědice
   •  
    28.12.2015 16:50

    Videl som, chytro to Domino zahral, veru hej.
    Šaňo
    •  
     28.12.2015 17:14

     Ale jo, více takových Lakatošů, respekt
     Velkamedvědice
     •  
      28.12.2015 17:29

      Je to indický tygerko tento Domino Lakatoško. Verím, že bude majsterko ligy 15/16. Šak nastupuje v 1. formácii, veru tak. Postupne budú všetky športové, reprezentačné tímy čecháčikov multikultúrne, robíme na tom, veru hej.
      Šaňo
      •  
       28.12.2015 17:35

       ... vždyť to je úplně normální. Když někdo něco umí, tak to dělá, o nějakou kulturu ale nejde.
       ☺lolek☺
       •  
        28.12.2015 17:46

        http://www.tyden.cz/rubriky/sport/fotbal/reprezentace/cesi-v-boji-o-finale-potkaji-multikulturni-svycarske-kosovo_205138.html
        Šaňo
        •  
         28.12.2015 17:49

         ... tak já Ti to vysvětlím. To, že někdo umí dobře kopat do balónu, to není žádná kultura. To je sport.
         ☺lolek☺
         •  
          28.12.2015 18:07

          "Švýcarsko je baštou a novým životním cílem utečenců z bývalé Jugoslávie, především právě z míst kolem Kosova, Albánie. Fotbalová reprezentace z toho těží. Podobně jako Shaqiri na tom byl i Granit Xkhaka, jenž rovněž pochází z Kosova. Admir Mehmedi má kořeny v Albánii. Innocent Emeghrara je zase původem Nigerijec. I další jména napovídají o multikulturních faktorech, které pozvedávají švýcarský fotbal do výšin: Nassim Ben Khalífa, Mario Gavranovič, Amir Abraši, Daniel Pavlovič... Švýcaři, kteří vlastně ani tak moc nejsou Švýcary, zatím všechny tři zápasy na mistrovství Evropy vyhráli." --- A tento multikulturný, švajčiarský futbalový tím s najväčšiou hviezdou, Xherdanom Shaqirim, si zahral na tom ME 2011 finále, veru hej. Aj čecháčikovia, ktorí už nebudú čecháčikovia, budú mať v budúcnosti dobrý multikultúrny tím, veru hej, dobre ja hovorím.
          Šaňo
          •  
           28.12.2015 18:18

           ... podívej, Šaňo, já chápu, že máš jazykové problémy, když jsi Slovák, cikán k tom. Ale kultura je třebas pěkný obraz s jelenem, nebo je kultura třeba heavymetal, eventuálně film (může jít i o porno), taky Bethoven je kultura. Ale fotbal prostě není kultura. Fotbal je sport, jako třeba šachy. ... jinak se zájmem sleduji, že z Tebe mluví špatné svědomí Tvého rasismu. Ty opravdu rozlišuješ, je-li někdo Nigerijec či Švýcar? To je velmi smutné, takhle škatulkovat lidi.
           ☺lolek☺
    •  
     28.12.2015 16:51

     ... on bude mít za manželku asi nějakou Dominu.
     ☺lolek☺
 • Trumpovi fandím
  28.12.2015 16:08

  konečně vymete z Bílého domu ty natvrdlé multikultrní demokraty. To je děs, ten Obama !!! Do čeho rýpl, to smrdí deseti lety neřešitelných problémů.
  Jesse
  • Re: Trumpovi fandím
   28.12.2015 23:52

   Trump je naopak jediný člověk, který může zajistit, aby i v dalším období po Obamově hrůzovládě vládli demokrati. Je to mluvka, co dokáže oslovit tak maximálně třetinu těch nejhloupějších voličů. Ve finále budou volit demokraty i zapřisáhlí republikáni nebo raději vůbec nepůjdou k volbám.
   ..
  • Re: Trumpovi fandím
   28.12.2015 16:11

   ... Trump a Putin, to bude duoboys.
   ☺lolek☺
   •  
    28.12.2015 16:15

    Mě Putna nezajímá. Zajímá mě, že se v USA přestane lhát a islámu odzvoní.
    Jesse
    •  
     28.12.2015 16:18

     ... v USA jsou 2 milióny muslimů. Ty v tom vidíš nějaký problém? Tolik jich je jen v Moskvě.
     ☺lolek☺
Aktuální komentáře
02.02.2023
23:38Výsledky GEN digital (Avast): 14. kvartál růstu "lídra digitální svobody"
23:19I na Apple byla očekávání příliš silná. Argumentuje chladnoucí ekonomikou i problémy dodávek
22:54Alphabet nepotěšil, reklamní poptávka vázne a konkurence sílí
22:32Amazon nabudil silnými příjmy, vzápětí strach vzbudil výhled
22:08Nasdaq 100 od první seance roku 2023 narostl o 17 %  
18:03Trhy pracují proti Fedu a Nomura čeká návrat ke starému (ne)normálu
16:54Jan Bureš: ČNB se líbí silná koruna a na nižší sazby si budou muset trhy počkat  
16:09Dominik Rusinko: ECB zvedla sazby o 50 bps. Trhy rozhodnutí přesto vidí jako holubičí  
15:58Výsledky Merck: Klíčová Keytruda nyní pro růst nestačí  
15:51Euforie pokračuje, dnes roztleskávají ECB a BoE  
14:35ČNB ponechává základní sazbu na 7,00 procentech, chce dále bránit kurz koruny
14:26ECB dle očekávání zvýšila sazby o půl procentního bodu. V březnu čeká stejné navýšení
13:31Trhy: Čilé obchodování na Deutsche Bank a čekání na titány Apple, Alphabet a Amazon. Zítra ráno výsledky Monety  
13:22Britská centrální banka zamířila sazbami nejvýše od finanční krize 2008
12:50Q&A aneb co vás na trzích a při investování nejvíce pálí. WEBINÁŘ s hlavním makléřem Pavolem Mokošem JIŽ DNES od 15:00
12:29Výsledky Meta Platforms: Návrat z výšin metaversa na zem. Balance výdajů a byznysu (+19 % pre-market)  
12:09ChatGPT je nejrychleji rostoucí aplikací v historii. Začne být zpoplatněn, nejdříve v USA
11:48Analytik k výsledkům Shell: Plyn nadnáší zisky  
11:09Zítřejší výsledky Monety v kostce: Rekordní celoroční zisk, revidovaný střednědobý výhled a potvrzený výplatní poměr pro dividendu  
10:44Fed si otevírá cestu k ukončení cyklu, podpořil sázky na otočku  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Intesa Sanpaolo SpA (12/22 Q4, Bef-mkt)
Sanofi (12/22 Q4, Bef-mkt)
8:00Assa Abloy AB (12/22 Q4)
12:30Cigna Corp (12/22 Q4)
14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, y/y
14:30USA - Změna počtu prac. míst
16:00USA - Index ISM ve službách