Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Burzu obchází strach; Erste odevzdala -9 %

    Burzu obchází strach; Erste odevzdala -9 %

    08.02.2016 17:26
    Autor: Pavel Petr, Patria Online

    Pražská burza se dnes neubránila a plnými doušky nasávala atmosféru na západoevropských trzích, které byly plně ovlivňovány sentimentem. Index PX tak ztratil 3,57 % na 872,53 b. na mírně podprůměrném objemu.

    Největší objem během dnešního dne byl zaznamenán na Erste Bank – cca. jedna třetina. Akcie však strhla pozornost na sebe již mnohem dříve. To když začala oslabovat o více jak 5 %. Nakonec cena akcie skončila den na 627 s intraday ztrátou -9 %.

    To vše bez jakýchkoliv fundamentálních kurzotvorných zpráv. Obecně sektor finančních domů byl pod silným tlakem a bankovní subsegment indexu DAX před koncem obchodování ztrácel přes 8 %. Investoři tak následovali své obavy a vyprodávali bankovní tituly. Ztráty se nevyhnuly ani dalším titulům na pražské burze z finančního sektoru. VIG ztratil -3,85 % na 577,30 . Akcie KB odolávala „nejlépe“, když ztratila -1,89 % a skončila na 5 200 . Tedy o rovných 100 korun níže proti závěrečné ceně z předešlého týdne.

    Druhou nejobchodovanější akcií podle objemu byl v pondělí ČEZ. Energetické akcie na ostatních trzích také dostávaly na solar a ČEZ s nimi. Ztratil 3,24 % na 382,20 a znovu se noří směrem k několikaletým minimům. Tady ovšem byl důvod k negativnímu výkonu akcie. CEO firmy Beneš v neděli řekl, že kvůli neplánované odstávce Dukovan firma loni přišla o 2,5 mld. v podobě ušlého zisku. Není jasné, jestli mínil čistý nebo operativní zisk. Přesto se jedná o další negativní zprávu uvolněnou před plánovaným představením celoročních výsledků giganta v březnu 2016.

    Ostatní tituly se také nevedly nikterak povzbudivě. CETV ztratilo -5,38 % na 56,30 . Defenzivní Pegas Nonwovens oslabil -0,28 % na 715,10 a vyšel z obchodování ještě celkem bez šrámů. Tabák odepsal -1,14 % na 12 700 . O2 CR nedopadla tak strašně a umazala -0,9 % na 241 .

    Pivovary Lobkowicz se propadly -0,14 % a likérka Stock Spirits odepsala -4,91 %. Výrobce slazených nápojů Kofola ztratila -0,62 % na 479 .

    Jediné dvě akcie, které našly recept na růst, byly Unipetrol (+0,61 %) a také sázková kancelář Fortuna, která přidala +6,19 % na 103 .


    Čtěte více:

    Důvěra investorů v ekonomiku eurozóny v únoru opět klesla
    08.02.2016 16:45
    Důvěra investorů a analytiků v ekonomiku eurozóny v únoru opět klesla,...
    Sázka na velký brazilský short
    08.02.2016 16:41
    Brazilská ekonomika se topí v problémech a směřuje k nejhorší recesi z...

    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    04.08.2026
    17:02Definitivní proražení stoletého trendu?
    15:20Spotify ve duhém kvartále neoslnilo. Slabší výhled tlačí akcie o 4 % níže
    14:34McDonald's zvýšil zisk, Američané ale ztrácejí chuť utrácet
    13:52Palantir zasadil medvědům těžkou ránu. Své tržby meziročně téměř zdvojnásobil  
    12:35Lufthansa zhoršila výhled a akcie prudce padají. Náklady na palivo začínají tvrdě dopadat na aerolinky
    11:46Techy fungují, ropa moc nezlobí a výsledky trhům svědčí  
    10:50Evropské akcie těží z nečekaně silných výsledků. A je tu prostor pro ještě další růst  
    10:35CSG posiluje výrobu munice. V Německu investuje miliardy do strategických surovin pro evropskou obranu
    9:10Rozbřesk: Komunikační revoluce Fedu začíná být nebezpečnou hrou s ohněm
    8:53Palantir září díky AI, Lufthansa doplácí na drahá paliva a Evropu mezitím ochromuje historické sucho  
    6:01Zitron: Celé odvětví datových center je těžce závislé na OpenAI a ta zase na externím přísunu kapitálu
    03.08.2026
    22:00Americké trhy se vrací do optimistické nálady  
    17:13Od SSSR přes Brazílii, Japonsko po Čínu. Nebo i USA?
    15:54PODCAST Týdenní výhled: V centru pozornosti AMD a Palantir  
    15:18Korejský výprodej slábne. Investoři AI akciím věří dál, problémem byla hlavně finanční páka  
    14:28TotalEnergies kupuje od Shellu evropské portfolio a navazuje na partnerství s EPH
    12:09Warshovo „ticho“. Je ještě brzy říkat, že se trhům stýská po Powellovi?
    11:02Český průmysl dál roste, tempo oživení však v létě zpomalilo
    10:31Rozvíjející se trhy čelí zkoušce. AI, drahá ropa a vyšší sazby vytvářejí nebezpečnou kombinaci  
    9:29Šéf Fedu zvažuje revoluci v měnové politice. Počet zasedání by mohl klesnout

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    16:00USA - Nově otevřená prac. místa