Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Výsledky CETV v 1Q - meziročně vylepšený výkon a nákladová disciplína (+komentář analytika)

Výsledky CETV v 1Q - meziročně vylepšený výkon a nákladová disciplína (+komentář analytika)

27.04.2016 8:14, aktualizováno: 27.4. 8:54
Autor: Pavel Petr, Patria Online

Aktualizováno

Společnost Central European Media Enterprises Ltd. dnes ráno představila svoje kvartální výsledky. CETV hlásí za 1Q provozní zisk OIBDA 17,1 mil. USD proti 11,4 mil. před rokem (trh očekával 16,3 mil. USD). Rostl tak o 44 % meziročně při konstantním kurzu. OIBDA marže za období prvních tří měsíců vzrostla z 9 % na 13 % proti stejnému období loňského roku.

CME ohlásilo za 1Q čistou ztrátu 40,7 mil. USD proti ztrátě 70,2 mil. USD před rokem (trh čekal ztrátu 21,9 mil. USD).

Výnosy při konstantním směnném kurzu vzrostly o 4 % na 129 mil. USD. Výnosy společnosti rostly hlavně v důsledku zvýšení výnosů z televizní reklamy o 4 %. Volný peněžní tok CETV před platbou úroků vzrostl o 88 % na 46,2 mil. USD. Výrazného zlepšení FCF odráží silně lepší výkon v provozní části společnosti, nižší náklady na zahraniční programová práva a nižší výdaje na pracovní kapitál.

CETV říká, že se díky růstu tržeb z televizní reklamy podařilo společnosti upevnit postavení na dvou největších zemích, kde působí. CETV rostly i příjmy od provozovatelů kabelových a satelitních platforem. Příjmy z předplatného vzrostly při konstantním směnném kurzu o 6 % díky zvýšení počtu odběratelů a díky spuštění nových kanálů.

Firma uvedla, že se jí podařilo držet celkové náklady na uzdě. Růst programových nákladů byl kompenzován snížením ostatních nákladů. V dubnu firma uzavřela již dříve oznámené refinancování svého nejdražšího dluhu, čímž snížila úrokové náklady na polovinu tedy o 450 bazických bodů, což jí vylepšilo i dluhový profil.

Christoph Mainusch k výsledkům uvedl, že si firma udržela během prvního čtvrtletí vedoucí podíl ve sledovanosti od konce března 2016. Dále oznámil, že pořady z vlastní produkce, které uvedly do programové nabídky, rostou na popularitě.

Konference CETV k výsledkům je plánována na dnes 15 hodin pražského času.

Komentář analytika Václava Kmínka k výsledkům CETV: Celkově výsledky dopadly víceméně v souladu s odhady. Tržby očištěné o kurzové vlivy vzrostly „jen“ o 4,3% r/r a mírně tak zaostaly za naším odhadem růstu o 5,6% r/r. Pozitivní zprávou je, že svižným tempem pokračuje oživení V ČR a na Slovensku, nicméně rumunský trh je jednoznačným zklamáním. Reakce na výsledky tak bude pravděpodobně neutrální.


Čtěte více:

Výsledky CME - OIBDA i výnosy rostou; CME ohlásila nový úvěr
22.02.2016 8:18
Dnes ráno uveřejnila svoje kvartální i celoroční výsledky mediální spo...
CETV – Komentář k výsledkům za 4Q15: Zpátky v zisku, refinancování nejdražších dluhů (titul +8,2 %)
22.02.2016 9:28
CME dnes ráno zveřejnila své výsledky za 4Q15, které byly mírně pod od...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
18.07.2025
22:03Rekordní S&P 500 a Nasdaq, ale propad Netflixu kazí optimismus  
17:14Bank of America: USA už investory tolik nelákají. Tvoří se tam bublina
15:45Kdysi Fink označil Bitcoin za pračku peněz, teď si mne ruce. BlackRock eviduje masivní příliv do kryptoměnových ETF
14:59Další verze americké výjimečnosti
13:39Celní dohoda s USA bude podle Merze nesymetrická, jednání vrcholí
13:24Perly týdne: Zvedají se celní inflační tlaky, umělá inteligence se začne ukazovat v ziscích
13:23Saab těží ze zbrojního boomu. Ve 2Q překonal odhady a navýšil celoroční výhled
12:30Stát zaplatí firmě KHNP za dva bloky Dukovan 407 miliard a 15 miliard za palivo
10:41Akcie Netflix i přes silné výsledky doplácejí na prémiovou valuaci  
10:25Akcie pokračují v růstu před spotřebitelskou důvěrou a holubičím komentářem z Fedu  
10:10M2C oznámila kontakt, který má zvýšit příjmy z trhů západní Evropy o dvě třetiny
9:14Netflix šlape na plyn: Rekordní zisky, vylepšený výhled i nové hity
8:54Rozbřesk: Zdražování potravin zůstává v Česku nadprůměrné
8:49ČEZ plánuje SMR v Temelíně, Meta pokračuje v náboru AI expertů z Applu a futures jsou v zeleném  
6:43Velká dohoda s Čínou? Trumpův obrat u Nvidie k ní možná otevírá dveře
17.07.2025
22:02Dynamické pokračování trendu na indexech v USA  
17:23Traders Talk: Trhy se třesou s Powellovou židlí, volatilita nahrává bankám a ASML jako skrytá šance
17:14Vítězí obrana, prohrávají zemědělci a příroda, hodnotí rozpočet EU server Politico
16:27Uber a Lucid spojují síly, chtějí zaplavit svět autonomními taxíky. Akcie automobilky prudce rostou
16:11Když si soused dá k obědu kuře a vy nic…

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data