Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Technická analýza - Nervozita v Evropě euru spíše uškodí, dolar může navázat na včerejší zisky

    Technická analýza - Nervozita v Evropě euru spíše uškodí, dolar může navázat na včerejší zisky

    17.06.2016 9:12
    Autor: Martin Novotný, Patria Finance

    EURUSD: Měnový pár se dnes pohybuje nad hladinou denního pivotu na 1,1214 EURUSD. Oscilátor relativní síly RSI se pohybuje v neutrálním pásmu, aktuálně se nachází při hodnotě 50. Parabolický trendový indikátor SAR signalizuje up-trend. Ukazatel změny trendu Fractal signalizuje down-trend.

    Preferovaný scénář: SHORT pozice. Pokud se měnovému páru podaří udržet pod horní linií regresního kanálu, má šanci překonat denní pivot směrem dolů.
    Alternativní scénář: Konsolidace. Široce rozestoupené technické hodnoty mohou dovolit páru konsolidovat při současných hodnotách.

    Index spekulativního sentimentu: Kontraindikátor SSI se nachází na úrovni -1,23, celkem 45 % obchodníků se nachází v long pozici.

    Klíčové technické úrovně:

    R2 - 1,1379
    R1 - 1,1301
    Pivot - 1,1214
    S1 - 1,1137
    S2 - 1,1051

    technika

    Komentář: V průběhu včerejšího obchodního dne se dokázal americký dolar vzepřít dočasné převaze eura a rapidně posílil o více než 150 bodů. Své zisky však neudržel a většinu jich odevzdal zpět ve prospěch evropské měny. Dolar včera posílil na hodnoty, ze kterých se v pátek před čtrnácti dny zřítil po velmi neuspokojivém výsledku z trhu práce v USA (NFP hluboko pod předpoklady). Americká měziměsíční inflace, která byla zveřejněna včera odpoledne, sice nedosáhla ani konsensu (ten byl stanoven na 0,3 % meziměsíčně, zatímco skutečnost byla 0,2 %), trh však výrazně negativně nereagoval. Oči investorů jsou zaměřeny spíše na naši stranu oceánu, kde je téma číslo jedna Brexit a události kolem něj. Dnes se tak trhy budou soustředit opět na tuto problematiku, do hry vstoupí také prezident ECB Mario Draghi, který v 17 hodin večer vystoupí na konferenci ve svém projevu v Mnichově. Z technického pohledu by se mohl měnový pár udržet v sestupném regresním kanále a překonat denní pivot směrem dolů.


    Čtěte více:

    V Británii zavraždili poslankyni Coxovou, jež byla proti Brexitu
    17.06.2016 9:03
    Britskou labouristickou poslankyni Jo Coxovou, která usilovala o setrv...
    Příští týden připomíná procházku minovým polem
    17.06.2016 9:10
    Vražda britské poslankyně Jo Coxové zcela přerušila kampaň před blížíc...

    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    03.08.2026
    22:00Americké trhy se vrací do optimistické nálady  
    17:13Od SSSR přes Brazílii, Japonsko po Čínu. Nebo i USA?
    15:54PODCAST Týdenní výhled: V centru pozornosti AMD a Palantir  
    15:18Korejský výprodej slábne. Investoři AI akciím věří dál, problémem byla hlavně finanční páka  
    14:28TotalEnergies kupuje od Shellu evropské portfolio a navazuje na partnerství s EPH
    12:09Warshovo „ticho“. Je ještě brzy říkat, že se trhům stýská po Powellovi?
    11:02Český průmysl dál roste, tempo oživení však v létě zpomalilo
    10:31Rozvíjející se trhy čelí zkoušce. AI, drahá ropa a vyšší sazby vytvářejí nebezpečnou kombinaci  
    9:29Šéf Fedu zvažuje revoluci v měnové politice. Počet zasedání by mohl klesnout
    8:50Rozbřesk: Nabitý týden v Česku. Makro data v čele s inflací a zasedání ČNB
    8:49ČEZ zahajuje výplatu dividend, trhy sázejí na uklidnění situace s Íránem a Fed zvažuje změnu fungování  
    6:09Yardeni: Obrovský majetek živící spotřebu. Jediné, na čem záleží, je akciový trh
    02.08.2026
    9:13Víkendář: Jaká je skutečná dluhová zátěž a co s ní udělalo pár posledních let?
    01.08.2026
    9:09Víkendář: Nedostatek zaměstnanců není ve skutečnosti hrozbou, ale příležitostí
    31.07.2026
    17:30Co nyní říkají o americkém trhu jeho „skutečné“ valuace?
    15:55Fidelity: Volatilita a pesimismus vytváří příležitosti. Favority jsou měď, uran, hliník i drahé kovy
    14:33Eurozóna na pozitivní vlně, podnikatelský sentiment signalizuje dobrý vstup do třetího kvartálu
    14:08Perly týdne: Vy si bojujte, my vyhrajeme
    14:00Tatry mountain resorts, a.s.: Pololetní zpráva 2025/2026
    12:28Apple hlásí rekordní červnový kvartál. Investory ale zklamal výhled

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    16:00USA - Nově otevřená prac. místa