Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pražský bankovní sektor zaostal za Evropou, ČEZ +3 %

Pražský bankovní sektor zaostal za Evropou, ČEZ +3 %

20.06.2016 16:52
Autor: Kristýna Zahradníková, Patria Online

Strach investorů z Brexitu se jen pár dní před čtvrtečním referendem umírnil a trhy se tak na počátku nového týdne zbarvily výrazně dozelena. Celoevropský Euro Stoxx i německý DAX sbíraly dokonce více než 3procenntí zisky a po otevření se dařilo i hlavním indexům na Wall Street. Domácí burzovní parket nehýřil dobrou náladou zdaleka tolik, co západní Evropa, Prahu zradily těžké váhy bankovního sektoru. Index PX zakončil pondělí na lehce podprůměrném objemu obchodů 0,572 miliardy se ziskem 0,93 procenta na 838,94 bodu.

Navzdory pozitivní náladě na trzích a růstu evropského indexu Euro Stoxx Banks o bezmála 4 procenta zůstávaly pražské bankovní tituly stranou tohoto trendu. Výraznější procentní zisky si připsala pouze pojišťovna VIG, jejíž akcie rostly o 3,4 procenta na 484,50 . Zatímco rakouská Erste a pražský nováček Moneta shodně sbíraly zhruba půl procentní zisky a Erste tedy nakonec zavřela na 582,50 za akcii a Moneta Money Bank na 72,50 za akcii, obvykle odolná Komerční banka se v pondělí dostala pod prodejní tlak a zabředla dokonce do červených čísel. Titul ukončil obchodování o 1,6 procenta níže na 894,50 .

HSBC zvýšila cílovou cenu pro ČEZ z 310 na 350 . Akcie ČEZ dokázaly těžit z růstu energetického sektoru v Evropě podpořeného i posilováním cen ropy. Titul ukončil obchodování se ztrátou bezmála 3 procent na 432,80 .

Defenzivní tituly obchodovaly spíše v zeleném – Výrobce netkaných textilií Pegas Nonwovens získal více než procento na 803 . Philip Morris CR skončil na úrovni pátečního závěru na 12300 za akcii. Telekomunikace O2 byla kromě KB na začátku týdne jediným ztrátovým titulem a skončila o procento níže na 220,80 .

Unipetrol v pondělí oznámil, že postaví logistický terminál v Litvínově za 700 milionů korun. Akcie Unipetrolu skončily o 1,3 procenta výše na 174 . Sázková kancelář Fortuna připsala 1,4 procenta na 88 . Akcie mediální CETV v Praze vzrostly o 4 procenta na 56 . Stock Spirits ukončily obchodování o více než 5 procent výše na 56,60 . Nápojářská skupina Kofola zavřela beze změny na 438 .


Váš názor
  •  
    20.06.2016 18:56

    Evropské banky rostou . Praha má tvůrce trhu.
    juniper
  •  
    20.06.2016 17:09

    To má být JOKE? ČEZ - "Titul ukončil obchodování se ztrátou bezmála 3 procent na 432,80 Kč."
    pan Zbyněk
Aktuální komentáře
28.06.2026
9:40Víkendář: Možná se vám bude líbit červené auto víc než modré, ale pokud na auto nemáte, je barva jen hypotetické téma
27.06.2026
10:06Víkendář: Plán na zlepšení světa, nebo cvičení v environmentální diktatuře?
26.06.2026
22:00Trhy uzavřely týden bez výraznějšího pohybu  
17:15Jasný signál nerecese
16:58Bloomberg: ČEZ jedná s JP Morgan či Barclays, pro svou novou dceru zvažuje IPO
15:07Zlom na trzích: Rekordní odliv z technologických fondů naznačuje ochlazení AI boomu  
14:19NET4GAS, s.r.o.: Zveřejnění vnitřní informace
14:10Foxconn míří do Evropy s elektromobily. Spojil síly s Yulon i Poláky
13:29Gundlach: Nechci nic mít s tím, co za posledních šest měsíců posílilo o více než 100 %
13:07Volkswagen oseká až 100 tisíc pracovních míst, omezí investice a zavře závody v Německu
11:40Perly týdne: Komoditizace umělé inteligence a zlato ke konci roku na 4 900 dolarech
11:05Technologie dál táhnou trhy dolů. Plošný optimismus o AI se rozpadl do dílčích témat  
10:15Samsung a SK Hynix se chystají oznámit investice v řádu stovek miliard dolarů
8:48Rozbřesk: Úspěch státních spořicích dluhopisů? Dobrá zpráva jen napůl
8:44Apple zdražuje, technologické akcie reagují poklesem. Futures jsou v červeném  
6:06Walmart jako kombinace růstu a defenzivy, které přeje technický obraz  
25.06.2026
22:01Micron dnes vévodil zámořskému trhu  
17:23Otázkou není, zda Čína Spojené státy v umělé inteligenci dohání…
15:28Fondy mohou z akcií stáhnout 165 miliard dolarů. Peníze zamíří do dluhopisů  
13:42Dolar posílil na 13měsíční maximum

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data