Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
USA – Index spotřebitelské důvěry přináší v červnu oživení, trh práce by měl zůstat silný

USA – Index spotřebitelské důvěry přináší v červnu oživení, trh práce by měl zůstat silný

28.06.2016 16:21
Autor: Michal Putna, Patria Online

Index spotřebitelské důvěry sestavovaný Conference Board podle předběžných červnových výsledků solidně zrychluje a roste na 98 bodů. Trh (agentura BBG) přitom čekal výsledek pouze na úrovni 93,5 bodu. Květnový výsledek skončil po revizi na hladině 92,4 bodu (-0,2 b.).

Výrazné zlepšení přináší obě hlavní komponenty indexu, hodnocení současné ekonomické situace i budoucích očekávání. Došlo sice k poklesu počtu respondentů, kteří označují počet volných míst za dostatečný, ale jde pouze o velmi mírné zhoršení, které je navíc kompenzováno nižším procentem odpovědí považujících nalezení práce za velmi obtížné. Výhled pro trh práce je positivní, domácnosti oslovené v rámci dotazníkového šetření očekávání růst zaměstnanosti a také příjmů. Inflační expektace pro příštích 12M zůstávají i nadále extrémně nízko.

Červnová data ukončila tříměsíční sérii po sobě jdoucích zhoršení spotřebitelského sentimentu. Zlepšení je navíc rovnoměrně rozděleno mezi hodnocení současné hospodářské situace a výhled na dalšího půl roku. Trh práce by měl dle dat Conference Board i nadále zůstat silný, což tlumí obavy, které přinesl velmi špatný report o tvorbě pracovních míst za květen. Dnešní data lze proto číst i jako uklidnění pro americký pracovní trh a částečně také pro Fed, který podmínil růst sazeb solidními daty přicházejícími z (reálné) ekonomiky. Publikovaná čísla však nemají na eurodolar prakticky žádný vliv, trhy jsou totiž stále v zajetí brexitu.


Čtěte více:

Jan Czudek, ředitel Třineckých železáren: Zákazníkům musí naše ocel vonět
28.06.2016 15:48
Na jednom ze setkání se zaměstnanci připravili organizátoři z Třinecký...
Revize znovu vylepšuje růst americké ekonomiky v 1Q
28.06.2016 14:41
Ekonomika USA rostla v prvním kvartále rychleji, než ukazovaly původní...
Volkswagen zaplatí v USA kvůli skandálu s emisemi 14,7 mld. USD
28.06.2016 15:19
Německá automobilka Volkswagen zaplatí celkem 14,7 miliardy dolarů v ...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
07.05.2025
20:00Fed ponechává sazby beze změny. Riziko vyšší nezaměstnanosti i inflace roste
18:10Falešné signály předraženosti trhu
16:58Wall Street před Fedem roste, zatímco Evropa většinou zůstává v červeném  
16:38Jan Bureš: ČNB podle očekávání snížila sazby o 25bps, další kroky budou “velmi opatrné”
16:23Pozvánka na setkání s analytikem a makléřem Patrie v pondělí 12. 5. v Bratislavě
14:59Jakub Blaha k Uberu: Tržby mírně pod očekáváním kvůli pomalejšímu růstu jízd, výhled na druhé čtvrtletí vypadá naopak pozitivně  
14:38ČNB snížila úrokové sazby. Jak vidí ekonomiku nová prognóza?
13:51Branislav Soták k AMD: Přes výhled zamlžený sankcemi zůstáváme pozitivní  
12:31RMS Mezzanine, a.s.: Vnitřní informace
11:33Jakub Blaha k Novo Nordisk: Roste i přes snížený výhled a očekává silnější druhou polovinu roku  
11:16Evropa obchoduje smíšeně i přes nadějné politické zprávy. ČNB sníží sazby, večer se do hry vloží Fed  
11:00Průmysl v březnu meziročně vzrostl o 1,4 %, stavebnictví stouplo o 12,1 %
10:58Šéf ČEZ Beneš: Nabídku EDF bychom nikdy nepodepsali, nebyla výhodná. Škody půjdou do stamilionů
9:12Gen představil rekordní výsledky a očekává další růst příjmů
9:01Rozbřesk: ČNB dnes zřejmě sníží sazby na 3,50 %, komentář však zůstane jestřábí
8:52Evropské trhy budou v úvodu mírně ztrácet, ekonomickým tématem dne, zda ČNB sníží sazby a rozhodnutí Fedu  
6:29Vláda (ne)hospodařící jako rodina a americké snahy o snížení obchodních deficitů
06.05.2025
22:04Býci ztrácejí půdu: Trumpovy tarify dusí rally na amerických trzích  
17:08Traders Talk: Rekordní akvizice Erste, zvláštní pohyby na ČEZ a akciová inspirace v USA
17:06Pokračování americké výjimečnosti?

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
PL - Jednání NBP, základní sazba
8:00DE - Průmyslové objednávky, m/m
9:00CZ - Obchodní bilance - nár. pojetí, mld. Kč
9:00CZ - Průmyslová výroba, y/y
11:00EMU - Maloobchodní tržby, m/m
14:30CZ - Měnové jednání ČNB, zákl. sazba
20:00USA - Jednání Fedu, základní sazba