Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Na trzích v USA klid před bouří

    Na trzích v USA klid před bouří

    26.07.2016 22:05
    Autor: Marek Trúchly, Patria Finance

    Postupně se dostáváme do samotného epicentra výsledkové sezóny, kdy můžeme čekat majoritu firem prezentující svá hospodářská čísla za uplynulý kvartál. Dnes po trhu čekáme, že nám odkryje své hospodaření Apple. Trhy vyčkávají v mírné nervozitě, když se drží těsně pod zavěrečnými hodnotami včerejška. Obchodování probíhalo v objemech, které se rovnají 30ti dennímu průměru. Výsledková sezóna zatím zlepšuje náhled na ekonomiku. Mezi společnostmi indexu S&P 500, které reportovaly čísla mezi 1. a 21. červencem, 90 % firem změnilo své očekávání hospodaření směrem k vyšší ziskovosti. Dle Credit Suisse AG se jedná o nejlepší údaj za posledních 12 let.
    Z dnes představených makroekonomických údajů byla zveřejněna spotřebitelská důvěra za červenec. Analytici vyhlíželi pokles na 96 bodů z revidovaných 97,4. Důvěra nakonec klesla pouze o jednu desetinu bodu. Zvěřejněny byly také prodeje nových domů za červen. Odhady kalkulovaly s poklesem z revidovaných 572 tis. domů na 560, prodalo se 592 tisíc nemovitostí.

    Index Dow Jones Industrial Average se držel v záporném teritoriu tížen hlavně energetickým sektorem. DJ dnes odepsal 0,1 % na úroveň 18473 bodů. S&P 500 dokázal umazat ztráty, které nabral v průběhu obchodování, včerejší hodnoty dokázal ale pouze dorovnat. Index končil na 2169 bodech, +0,05 %. Technologický Nasdaq se nenechal stáhnout na temnou stranu a skoro celý den držel mírný zisk. Barometr končil o 0,2 procenta výše na 5110 bodech.

    Měnový pár EURUSD atakoval hladinu druhé rezistence (1,1019), později se ale vracel zpět pod R1 (1,0998), kde zúžil své pásmo, ve kterém se pohyboval. Ropa WTI, potom co nenašla podporu na 100 denním klouzavém průměru dále klesá. Dnes odepsala dalšího 0,5 procenta na 42,90 USD az barel. S posilujícím americkým dolarem ztrácí lesk zlato. Cena trojské unce dnes oscilovala okolo 1320 USD, v denním vyjádření beze změny.

    Výrobce těžební techniky Caterpilar rostl o více než 5 % na cenu 82,70 USD, když prezentoval lepší čísla než se čekalo (1,09 USD vs. 0,96 USD). Společnost se ve svém konferenčním hovoru s analytiky vyjadřovala převážně optimisticky k dalšímu tržímu vývoji. Pozitivně hledí hlavně do druhé polovinu roku, kde čekají vyšší zisk na akcii o 0,09 USD, rostoucí poptávku koncových spotřebitelů a ustálení cenových výkyvů.


    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    04.08.2026
    17:02Definitivní proražení stoletého trendu?
    15:20Spotify ve duhém kvartále neoslnilo. Slabší výhled tlačí akcie o 4 % níže
    14:34McDonald's zvýšil zisk, Američané ale ztrácejí chuť utrácet
    13:52Palantir zasadil medvědům těžkou ránu. Své tržby meziročně téměř zdvojnásobil  
    12:35Lufthansa zhoršila výhled a akcie prudce padají. Náklady na palivo začínají tvrdě dopadat na aerolinky
    11:46Techy fungují, ropa moc nezlobí a výsledky trhům svědčí  
    10:50Evropské akcie těží z nečekaně silných výsledků. A je tu prostor pro ještě další růst  
    10:35CSG posiluje výrobu munice. V Německu investuje miliardy do strategických surovin pro evropskou obranu
    9:10Rozbřesk: Komunikační revoluce Fedu začíná být nebezpečnou hrou s ohněm
    8:53Palantir září díky AI, Lufthansa doplácí na drahá paliva a Evropu mezitím ochromuje historické sucho  
    6:01Zitron: Celé odvětví datových center je těžce závislé na OpenAI a ta zase na externím přísunu kapitálu
    03.08.2026
    22:00Americké trhy se vrací do optimistické nálady  
    17:13Od SSSR přes Brazílii, Japonsko po Čínu. Nebo i USA?
    15:54PODCAST Týdenní výhled: V centru pozornosti AMD a Palantir  
    15:18Korejský výprodej slábne. Investoři AI akciím věří dál, problémem byla hlavně finanční páka  
    14:28TotalEnergies kupuje od Shellu evropské portfolio a navazuje na partnerství s EPH
    12:09Warshovo „ticho“. Je ještě brzy říkat, že se trhům stýská po Powellovi?
    11:02Český průmysl dál roste, tempo oživení však v létě zpomalilo
    10:31Rozvíjející se trhy čelí zkoušce. AI, drahá ropa a vyšší sazby vytvářejí nebezpečnou kombinaci  
    9:29Šéf Fedu zvažuje revoluci v měnové politice. Počet zasedání by mohl klesnout

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    ČasUdálost
    16:00USA - Nově otevřená prac. místa