Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
SocGen díky prodeji Visa Europe zvýšila čtvrtletní zisk o 8 %; Akcie +4,5 %

SocGen díky prodeji Visa Europe zvýšila čtvrtletní zisk o 8 %; Akcie +4,5 %

03.08.2016 9:28
Autor: Redakce, Patria.cz

Francouzská banka Société Générale, která je většinovým vlastníkem české Komerční banky, zvýšila ve druhém čtvrtletí čistý zisk o osm procent na 1,46 miliardy eur. Hospodaření podpořil zisk z prodeje podílu ve vydavateli platebních karet Visa Europe, který vyrovnal negativní vliv nízkých úrokových sazeb na hospodaření a slabé příjmy z obchodování, uvedla dnes banka.

Bankovní dům zaúčtoval ve čtvrtletí zisk z prodeje podílu ve Visa Europe ve výši 725 milionů eur. Bez zahrnutí prodeje tohoto podílu a dalších mimořádných položek zisk ve čtvrtletí stagnoval.

Hospodaření divize zahraničních bankovních služeb pro drobnou klientelu a divize finančních služeb se zlepšilo, a vykompenzovalo tak slabší výkon domácí divize retailových bankovních služeb a divize investičního bankovnictví. Příjmy se zvýšily o dvě procenta na 6,98 miliardy eur.

Banka ve snaze podpořit ziskovost snižuje náklady v divizích retailových bankovních služeb a investičního bankovnictví a restrukturalizuje své ztrátové aktivity v Rusku. Stejně jako dalším bankám se jí ale nedaří plnit cíle kvůli růstu nákladů na spory a regulační opatření. Zisk Société Générale také odráží nestabilitu na trhu vyvolanou rozhodnutím Británie odejít z Evropské unie, nejistým ekonomickým vývojem a trvale nízkými úrokovými sazbami.

Komerční banka dnes oznámila, že její čistý zisk v prvním pololetí díky zaúčtování jednorázového výnosu z prodeje podílu v karetní asociaci Visa Europe stoupl o necelé jedno procento na 6,7 miliardy . Société Générale vlastní v Komerční bance podíl 60,4 procenta.

Akcie Société Générale po výsledcích v Paříži posilují o 4,5 procenta. Komerční banka ovšem více než 4 procenta ztrácí.

Zdroj: ČTK, BBG


Čtěte více:

Rozbřesk – Trh s ropou trápí vysoké zásoby produktů
03.08.2016 9:10
V roce 2016 prozatím platí, že co čtvrtletí, to jiný rozhodující fakto...
Komerční banka po 2Q výsledcích -8,5 % (komentář analytika)
03.08.2016 9:16
Komerční banka vykázala 19% meziroční růst čistého zisku na 3,8 mld. ...
Pololetní zisk HSBC kvůli Británii a Hongkongu klesl o 29 %; Akcie v Londýně +3,5 %
03.08.2016 9:22
Britské bankovní skupině HSBC klesl v prvním pololetí zisk před zdaněn...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
13.05.2026
22:00Americké akciové indexy dosahují historických maxim  
17:12Co přinese nový šéf Fedu akciovému trhu?
16:09Ministři energetiky EU jednali o dani z mimořádných zisků energetických firem
15:15Výrobní inflace v zámoří vyskočila na 6 procent, posílí spekulace na růst sazeb  
14:52Rychlejší růst, lepší marže, větší ambice. Nebius svými výsledky potvrzuje hlad po výpočetní kapacitě  
14:17CSG chce získat podíl ve výrobci tanků Leopard
13:35Traders Talk: Našponovaní čipaři, levné čínské techy a očekávání od výsledků ČEZ
12:53BYD jedná s evropskými automobilkami o převzetí nevytížených továren
12:04Íránská kontrola Hormuzu a Čína by mohly pomáhat k vyřešení krize
11:07Agentura IEA: Nabídka ropy letos kvůli válce s Íránem nepokryje poptávku
10:59Akcie se odrážejí vzhůru při soustředění na jednání Trump - Si  
10:19Výhled na výsledky: ČEZ čeká slabší kvartál, čistému zisku pomůže konec windfall tax  
8:58Rozbřesk: Těžce zkoušené trhy dluhopisů čelí faktu, že americká inflace bude opět nad čtyřmi procenty
8:52Geopolitika ustupuje Trumpově výpravě do Pekingu, futures jsou v zeleném  
5:54To, co íránskou krizi prohloubilo, může nakonec obsahovat zárodek řešení
12.05.2026
22:02Americké akciové indexy dnes oslabují kvůli korekci polovodičových akcií  
17:45Mag7 nyní, před deseti lety a za deset let
16:25Průmyslové akcie se vezou na AI vlně. Rostoucí korelace ale zároveň zvyšuje jejich zranitelnost
15:16Americká inflace za duben citelně zrychlila, a není to jen o benzínu
14:38Bloomberg: EU zaostává v závodě o suroviny, příkladem je slovenská Trojárová

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00UK - HDP, q/q
14:30USA - Maloobchodní tržby, m/m