Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Technická analýza - Překvapivě dobrá makrodata nepomohla libře k růstu

Technická analýza - Překvapivě dobrá makrodata nepomohla libře k růstu

07.09.2016 17:25
Autor: Patria Forex

GBPUSD: Měnový pár se pohybuje pod týdenní rezistencí R1. Parabolický trendový indikátor SAR na čtyřhodinovém grafu začíná signalizovat down-trend. Oscilátor Stochastic klesl pod hranici překoupenosti, stejně jako index relativní síly RSI, který se aktuálně nachází při 60 bodech.

Preferovaný scénář: SHORT pozice. Měnový pár by mohl zamířit na hranici týdenního pivotu, kdy tato úroveň v minulosti fungovala jako rezistence a může na ní hledat směr pro svůj další pohyb.

Alternativní scénář: Konsolidace. Případný návrat nad týdenní rezistenci R1 může signalizovat pohyb stranou při této úrovni.

Index spekulativního sentimentu: Kontraindikátor SSI se nachází na úrovni -1,95. Celkem 34 % obchodníků se nachází v long pozici.

Klíčové týdenní technické úrovně:

R2 - 1,35261
R1 - 1,34075
Pivot - 1,32328
S1 – 1,31142
S2 - 1,29395

techana 

Komentář: Libra zareagovala na dnešní data z průmyslové výroby ve Velké Británii lehce negativně a obrátila tak oproti dolaru po několika dnech směrem dolů, i když byl samotný výsledek lepší, než trhy čekaly. Meziroční růst průmyslu činí 2,1 procenta. Na negativní reakci měny se podepsaly zpracovatelské obory. K růstu ekonomiky přispívaly utility a těžba ropy. Zítra se pozornost investorů bude otáčet na dolar, ten by mohly ovlivnit počty žádostí v nezaměstnanosti i data ohledně ropných zásob.

Autorem textu je: Darina Vošvrdová

 
 

Čtěte více:

Fischer o zotavení americké ekonomiky a jejím dlouhodobém výhledu
07.09.2016 12:32
Cílem duálního mandátu Fedu je maximální udržitelná zaměstnanost a in...
Shilling: Na trhy míří bouře
07.09.2016 15:30
Globální růst je utlumen a Brexit by jej mohl zbrzdit ještě více. Ceny...
Měď zdražuje, vliv má Fed a vývoj dolaru
07.09.2016 15:55
Ceny mědi dnes stouply nejvýše za poslední dva týdny. Surovině pomáha...
Pražská burza přerušila šestidenní sérii zisků, index PX -0,11 %
07.09.2016 17:10
Pražská burza po šestidenní růstové sérii zisků zamířila dolů. Index p...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
20.06.2026
9:04Víkendář: Krugman o investicích do „geniality Elona Muska“
19.06.2026
17:38Trhy, staronová centrální banka a její superautopilot
15:53Výhled Invesco na druhé pololetí: AI dál podpoří trhy, slabší dolar může nahrát akciím mimo USA
15:32J&T Global Finance XI., s.r.o: Oznámení o desáté výplatě úrokového výnosu a splacení jistiny dluhopisu
14:06Gerber: Tesla je bez fúze se SpaceX bezcenná. Pokud investujete s Elonem, nemáte žádná práva, ale zisky ano
13:36Kuba pod tlakem sankcí USA spouští zásadní reformy. Otevírá ekonomiku soukromému sektoru
13:26TOMA, a.s.: Zpráva z valné hromady konané 19. června 2026
12:04Perly týdne: Zlato mířící opět nahoru a ega budující AI infrastrukturu
11:51RMS Mezzanine, a.s.: Oznámení výsledků rozhodování Per rollam valné hromady společnosti
10:56Růstová nálada ochladla. Jednání s Íránem se odkládají, USA útočí na ASML a dluhopisy tíží politika  
10:11TESLA KARLÍN, a.s.: Zpráva z jednání valné hromady společnosti
10:08Eisman: Pozornost se může přesouvat k AI firmám, které nemusí navyšovat kapitál pro své investice
9:33J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Pozvánka na konferenci pro investory
9:27Komerční banka, a.s.: Informační povinnost
9:15WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Manažerská transakce
8:24SpaceX chystá miliardový dluh, USA a Írán odpočítávají dohodu a Amerika dnes "nejede"  
5:54Trh je rozdělený mezi Fed a ropu. Krátké výnosy rostou, dlouhé klesají  
18.06.2026
22:00Akcie na Wall Street poslední obchodní den v tomto týdnu pořádně zabraly  
17:20Zajímavá předpověď nejdůležitější ceny na globálních trzích a jeden návrat ke starému novému normálu
16:26Jan Bureš: ČNB zvyšuje sazby, může však jít o „první a poslední krok“

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data