Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Třetí čtvrtletí 2016 bylo pro Deutsche Bank ziskové. Překvapivě

Třetí čtvrtletí 2016 bylo pro Deutsche Bank ziskové. Překvapivě

27.10.2016 11:28, aktualizováno: 27.10. 11:28
Autor: Petr Zelenka, Patria Online

Aktualizováno

Třetí čtvrtletí roku 2016 přineslo německé Deutsche Bank, jejíž akcie se v září dotkly historických minim, nečekané zisky. Zatímco analytici oslovení agenturou Bloomberg očekávali ztrátu až 394 miliónů eur, Deutsche se za předposlední kvartál podařilo vykázat čistý zisk 256 miliónů eur po rekordní ztrátě šest miliard eur před rokem, a to zejména kvůli odpisům a urovnávání sporů. 

"Nadále dosahujeme dobrých pokroků při restrukturalizaci banky," citovala média prohlášení generálního ředitele Deutsche Bank Johna Cryana. Ten nicméně dodal, že tento příznivý vývoj v posledních týdnech zastínila hrozba vysoké pokuty ve Spojených státech. Deutsche Bank v polovině září oznámila, že americké ministerstvo spravedlnosti požaduje, aby zaplatila 14 miliard dolarů (téměř 350 miliard Kč) za urovnání obvinění kolem prodeje hypotečních cenných papírů. Ve zprávě investorům banka uvedla, že o této záležitosti s americkými úřady dál jedná. Neposkytla však žádné informace o tom, kdy očekává dosažení dohody.

I kvůli výše popsané hrozbě, zvýšila Deutsche Bank ve třetím čtvrtletí svou finanční rezervu na řešení právních sporů na 5,9 miliardy eur z 5,5 miliardy eur na konci června letošního roku. Celkové příjmy společnosti Deutsche Bank ve čtvrtletí stouply o dvě procenta na 7,5 miliardy eur. Firma podle agentury Reuters podobně jako další banky těžila z růstu obchodování s dluhopisy. Hrozba vysoké pokuty v USA ale i přes navýšení rezerv vyvolává nejistotu ohledně finanční situace banky. Akcie společnosti se v uplynulých týdnech dostaly pod tlak kvůli obavám, že Deutsche Bank bude muset požádat investory o značnou kapitálovou injekci. Po dnešním zveřejnění výsledků však cena akcií firmy zamířila vzhůru.

Za nečekaný hospodářský úspěch Deutsche Bank můžou, jak podotýká deník Financial Times, stejně jako u ostatních velkých finančních domů i lepší výnosy z tradingových aktivit, zejména z obchodování s dluhopisy a měnami. Bance se také podařilo snížit některé náklady. John Cryan k tomu uvedl, že hodlá i nadále pokračovat ve škrtech a naplnit slib z minulého roku o tom, že propustí až 9 000 zaměstnanců.

Akcie Deutsche Bank ve čtvrtek na výsledky zareagovaly mírným růstem okolo čtvrtiny procenta na 13,335 eur za akcii.

deu

Zdroj: BBG, ČTK


Čtěte více:

Fond Horizon USD Low – široce diverzifikovaný investiční instrument v USD
26.10.2016 22:30
Možná v tomto okamžiku hledáte investici, která vám nabídne zajímavý p...
US indexy zakončily smíšeně. Apple po výsledcích - 2,25 %
26.10.2016 22:00
Středeční obchodní seance na amerických trzích dopadla smíšeně. S&P 5...
Rozbřesk – Neochota Iráku omezit produkci posílá ceny ropy k 50 USD/barel
27.10.2016 9:13
Cena ropy Brent se včera poprvé od začátku října ponořila pod 50 USD/b...
Technická analýza - EURUSD dnes pravděpodobně půjde opět pohybem stranou
27.10.2016 9:14
EURUSD: Měnový pár se dnes ráno nachází poblíž denního pivotu při úro...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
21.12.2025
9:17Víkendář: Prudký nárůst cen domů pozorovaný za poslední půlstoletí není velkým překvapením…
20.12.2025
9:12Víkendář: Nelze očekávat, že by ceny domů ve velkých městech v dohledné době klesly
0:16Česká zbrojovka získala zakázku od německé armády, vybrala si její pistoli jako novou služební zbraň
19.12.2025
23:03HARDWARIO očekává za letošek překročení 100 milionů korun tržeb. Zásadně tak překoná plán
22:01S&P 500 pokračoval v růstu na „Triple Witching“ den  
17:36Tentokrát stejně?
16:37J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Záznam z konference pro investory
15:43Marks: Dva druhy bublin a zdraví současného akciového trhu
13:42ČNB: Bankám za tři čtvrtletí stoupl čistý zisk o 9,4 miliardy na 100 miliard Kč
13:35Mraky nad Vestas se rozfoukaly. Výrobce větrných turbín míří k nejlepšímu roku za dekádu
12:50První dodávky H200 na obzoru? Trumpova administrativa přezkoumává prodeje AI čipů Nvidie do Číny
12:07Perly týdne: Na dům nemáme, tak nakoupíme akcie?
11:04Kecky Nike v Číně neletí. Výrazný propad tamních prodejů posílá akcie o 10 procent dolů
10:23BoJ zvýšila sazby na nejvyšší úroveň za 30 let. Další růst může přijít do půl roku
9:51UNICAPITAL Invest VI a.s.: Oznámení o čtvrté výplatě úrokového výnosu, ISIN CZ0003557159
9:45UNICAPITAL Invest VI a.s.: Oznámení o čtvrté výplatě úrokového výnosu, ISIN CZ0003557167
9:29USA v roce 2026: Stabilní inflace, nižší sazby a otazníky nad Fedem
9:05Rozbřesk: Koruna zastavila oslabování. Americká inflace spadne v lednu k cíli, Fed bude pokračovat v redukci sazeb
8:54EU schválila půjčku Ukrajině, japonská centrální banka zvýšila sazby a německá spotřebitelská důvěra prudce klesá  
8:50J&T Global Finance XI., s.r.o: Oznámení o deváté výplatě úrokového výnosu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data