Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Praha open – Nízká aktivita a pohodové zakončení týdne

Praha open – Nízká aktivita a pohodové zakončení týdne

23.12.2016 8:47
Autor: Redakce, Patria.cz

Ve čtvrtek se index PX pohnul jen o nepatrných 0,02 bodu a už druhým dnem se tak pohyboval minimálně. Objem byl vzhledem k blížícím se svátkům opět silně podprůměrný, a sice na hodnotě 0,350 mld. před závěrečnou aukcí.

ČEZ včera přidal 0,48 procenta na 421,00 za jednu akcii a index tak pomohl udržet na nule. Ve čtvrtek také oznámil, že na německém trhu získal osm větrných parků o celkovém výkonu 85,25 MW. Dozorčí rada ČEZu také potvrdila Daniela Beneše ve funkci předsedy představenstva na další čtyři roky.

Finanční sektor dopadl smíšeně. Erste odepsala -0,58 procenta na 772,00 za jeden cenný papír a Moneta klesla o -0,42 procenta na 83,05 za kus. Vienna Insurance Group naopak rostla o 0,44 procenta na 573,00 za jeden cenný papír a akcie Komerční banky byly na konci čtvrteční seance k mání za 867,00 za kus se ziskem 0,1 procenta.

Obchodování jinde v Evropě bylo taktéž rozpačité. Německý akciový index DAX včera ztratil -0,11 procenta, zatímco francouzský CAC 40 získal 0,02 procenta. Polský WIG 20 připsal až 0,83 procenta, ale maďarský BUX přišel o -0,20 procenta.

Futures na hlavní evropské indexy jsou před devátou v zeleném, když futures na DAX přidávají 0,205 procenta a futures na CAC 40 získávají 0,093 procenta.

Makléř Patria Finance Martin Uher říká: „Dnešní den se bude již nést ve vánoční klidné náladě a neočekáváme výraznější pohyby. Komerční banka by se neměla dostat pod 860 , kde je silnější support. ČEZ by se ani dnešní den neměl výrazněji odchýlit od 420 . Vzhledem k pozitivním zprávám na Unipetrolu můžeme očekávat vyšší aktivitu na tomto titulu.“


Čtěte více:

Trúchly: Poroste dál DAX? Kauza Monte dei Paschi versus Deutsche Bank? (Video)
22.12.2016 17:06
Německé akcie, měřeno indexem DAX, mají za sebou solidní rally. Bude p...
Praha close - Pražskou burzu podržel ČEZ. Nakupuje v Německu a dál ho povede Beneš
22.12.2016 17:11
Pro pražskou burzu skončil dnešek nerozhodně. Index PX kolísal v průb...
Na Wall Street se opět vybíraly zisky; makrodata vyzněla smíšeně
22.12.2016 22:00
Investoři na Wall Street pokračovali při záplavě nových makrodat ve vý...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
24.12.2025
15:15Zlato dnes historicky poprvé prolomilo 4500 dolarů za unci. Na rekordech stříbro i platina
12:15Nová fáze trhu podle Goldman Sachs: Horké valuace, AI boom a vyšší volatilita  
11:25Jak trhy (ne)obchodují přes vánoční svátky a přelom roku? Přinášíme přehled
8:52Investiční výhled Patria Finance: Pět klíčových témat pro rok 2026  
23.12.2025
22:03Nvidia v čele růstu, Čína znovu ve hře, aneb AI příběh pokračuje  
17:16Míří na trh další překvapení?
15:51Cena stříbra poprvé v historii přesáhla 70 dolarů za unci
15:26Historický milník: Měď vystřelila nad 12 tisíc dolarů, cla převracejí trh vzhůru nohama
15:19Růst ekonomiky USA ve třetím čtvrtletí překvapivě zrychlil na 4,3 procenta
14:12Intel má za sebou rušný rok. Akcie vzrostly o desítky procent, k oživení foundry byznysu ale stále nedošlo
12:40Bloomberg Intelligence: Zisky průmyslu v Evropě porostou příští rok dvakrát rychleji než letos  
11:54Důvěra v českou ekonomiku se v prosinci snížila mezi podnikateli i spotřebiteli
11:52Novo roste díky schválení léku, japonský jen na slovní intervenci. Evropské akcie jsou na tom smíšeně  
11:00Rozbřesk: Atakoval americký růst v uplynulém čtvrtletí čtyři procenta?
10:53MONETA Money Bank, a.s.: Oznámení o výplatě výnosu podřízených Tier 2 dluhopisů
9:46Pilulka na hubnutí od Novo Nordisku dostala v USA zelenou
8:41Google na nákupech, pilulka Wegovy na cestě na americký trh, evropské futures převážně v zeleném  
6:13Eisman: Trhy dnes neřídí Fed, klíčem je budoucnost AI
22.12.2025
22:00Akciové indexy v USA opět rostou směrem k novým maximům  
17:11Trhy se těší na zrychlení americké ekonomiky…

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data