Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Tomáš Pleskač z ČEZu bude od března šéfem divize Nová energetika a distribuce

Tomáš Pleskač z ČEZu bude od března šéfem divize Nová energetika a distribuce

21.02.2017 8:57
Autor: Redakce, Patria.cz

Energetická společnost ČEZ sloučí od začátku března divizi vnějších vztahů a regulace s divizí nové energetiky do jedné s názvem nová energetika a distribuce. Agentuře ČTK informaci potvrdil mluvčí společnosti Ladislav Kříž.

Nově zřízenou divizi povede Tomáš Pleskač, který dosud v ČEZ řídil divizi nové energetiky. Útvar Public affairs z divize vnější vztahy a regulace pak firma převede přímo do divize generálního ředitele Daniela Beneše.

"Cílem takto nově nastavené organizační struktury je zavést jednotné řízení regulovaných oblastí podnikání, a tím i posílit tlak na zvyšování efektivnosti ve všech našich společnostech, jež tyto služby poskytují našim zákazníkům," řekl dnes ČTK Kříž. Změna podle něj bude znamenat efektivnější řízení společnosti v nynějším období strukturálních změn energetického průmyslu v Evropě. Zda v představenstvu společnosti zůstane Ivo Hlaváč, který dosud vedl divizi vnějších vztahů a regulace nechtěl konkretizovat. "Členy představenstva jmenuje a odvolává pouze dozorčí rada," uvedl pouze.

ČEZ naposledy významněji změnil strukturu vedení na konci roku 2015, kdy založil dva nové týmy provoz a rozvoj. První obsahuje divize financí, výroby a správy, druhý pak divize vnějších vztahů a regulace, obchodu a nové energetiky. Lídrem týmu provoz je ředitel divize financí Martin Novák, lídrem týmu rozvoj Pleskač.

Tým provoz má na starosti výrobu společnosti v jednotlivých zemích, tým rozvoj se zaměřuje na distribuci, obnovitelné zdroje, prodej a decentralizovanou energetiku. Před touto změnou působilo pod generálním ředitelem Benešem šest divizí bez rozdělení na týmy.

ČEZ je největší česká energetická firma. Jeho majoritním akcionářem je stát, který drží přes ministerstvo financí zhruba 70 procent akcií. Za tři čtvrtletí loňského roku společnosti meziročně klesl čistý zisk i tržby. Čistý zisk klesl o 11 procent na 14,7 miliardy korun, tržby o pět procent na 145,1 miliardy korun.

(Zdroj: ČTK)


Čtěte více:

Index PX rostl díky Erste a ČEZu
13.02.2017 16:58
Praha dnes pokračovala v růstu, když index PX připsal 0,82 procenta n...
Pražská burza zpátky v zeleném, rostl ČEZ a banky
15.02.2017 17:06
Pražská burza se dnes probrala z úterního propadu a uzavřela vyšší o 0...
Futures naznačují pozitivní úvod v Evropě. Mládek stojí za ČEZ ohledně Dukovan
16.02.2017 8:56
Pražská burza se v polovině obchodního týdne zotavila z úterního pokle...
Škoda, ČEZ a budoucnost elektroaut
16.02.2017 19:13
Škoda Auto a ČEZ se podle čerstvých zpráv dohodly na spolupráci v obl...
ČEZ, a. s. – Oznámení o výplatě úrokového výnosu
16.02.2017 15:52
ČEZ, a.s. (IČ 45274649) ČEZ, a. s. – Oznámení o výplatě úrokového výno...
Šéf ČEZ: Vyplácet na dividendách víc než vyděláte? To musí mít své meze
20.02.2017 11:30
Když začnete vyplácet na dividendách více, než kolik vyděláte, velmi t...
Vlk a Sýkora: ČEZ asi navrhne dividendu okolo 30 Kč, Babiš možná bude chtít víc (video)
20.02.2017 13:13
V pondělním výhledu analytiků Patria Finance Tomáš Vlk a Tomáš Sýkora ...

Váš názor
  •  
    22.02.2017 12:55

    V ČEZu se škatule hýbají , organizační struktura se hóóódně pozvolna mění a ceny na trhu klesají . Co dělala DR , GŘ a celé vrcholové vedení ? Vnímala , že se energetický svět ( Evropa ) mění ? Kdo byl potrestán za šlendrián kontroly svárů v Dukovanec . Slovy velkého Beneše v ČT , to bude ztráta max 1,5 - 2 mld a to přece nestojí za pozornost . A proč to vlastně řešit , že? Akcionářům snížíme divi a máme to doma . Snad mu to už Babiš nesežere . Bylo by na čase .
    karel IV
Aktuální komentáře
07.08.2025
22:00Wall Street neudržela úvodní optimizmus  
18:24CSG údajně zvažuje vstup na burzu. Hlavním trhem Amsterdam, duální listing v Praze?  
17:43Lyft zveřejnil rekordní výsledky, nyní expanduje do Evropy  
17:01Globální nerovnováhy si zřejmě už zaslouží své jméno
16:01ČNB překvapila jestřábí prognózou
14:30ČNB ponechala sazby beze změny
14:14ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
13:31Dobré výsledky Eli Lilly zastínila slabší účinnost nové pilulky proti obezitě. Akcie prudce padají
11:50Pohled analytika na ČEZ: Smíšené výsledky, pozitivní revize výhledu. Podstatná část fundamentů je již v ceně  
10:50Duolingo denně používá už 48 milionů lidí. Výsledky i výhled posílají akcie o 20 % výše  
10:50Koruna před zasedáním ČNB posiluje, akcie se drží pozitivního směru  
10:01Skupina ČSOB v 1. pololetí: Nárůst hypoték, investic i aktivních klientů
10:01Červnový maloobchod potvrdil solidní kondici spotřebitelů
8:58ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Výsledky hospodaření za I. pololetí 2025
8:52Rozbřesk: ČNB dnes sazby nezmění, důležitá bude rétorika
8:43Trump oznámil stoprocentní cla na čipy, v Česku a Británii rozhodují centrální banky o sazbách  
7:55Začala platit nová americká cla vůči desítkám zemí. Trump si slibuje stovky miliard dolarů i investice
7:38ČEZ zvyšuje celoroční výhled pro EBITDA i očištěný zisk
06.08.2025
18:45Nový AI normál a současná psychologie fundamentu
17:01Průzkum Reuters: Středoevropské měny dostanou od dolaru podporu, forint ale ustoupí. Koruna zůstane na svém  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Plug Power Inc (06/25 Q2)
Skechers USA Inc (06/25 Q2)
Tempus AI Inc (06/25 Q2, Bef-mkt)
Trump Media & Technology Group Corp (06/25 Q2)
10:00CZ - Nezaměstnanost