Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Futures naznačují, že Praha zahájí druhý zkrácený týden zeleně

Futures naznačují, že Praha zahájí druhý zkrácený týden zeleně

09.05.2017 8:57
Autor: Redakce, Patria.cz

Pražská burza za sebou má první zkrácený pracovní týden a teď začíná další. Index PX se před dvěma týdny přehoupl přes 1000 bodů, v tom minulém zisky už jen držel. Minulý pátek rostl o 0,4 procenta na 1 006 bodu za slabšího objemu 0,527 miliardy korun, přičemž pozornost se soustředila hlavně na finanční tituly Erste a Komerční banka, které reportovaly výsledky.

Komerční banka zvýšila čistý zisk o 11 procent, zejména však díky prodeji centrály. Erste zisk klesl o 4,6 procenta, tedy mírněji, než očekávali analytici oslovení agenturou Reuters.

Dnes se neočekávají žádné korporátní zprávy. Tento týden však pokračuje zveřejňováním výsledků ČEZ, Moneta, Fortuna, Pegas Nonwovens a Kofola. Všechny společnosti oznámí, jak v uplynulém kvartále hospodařily, ve čtvrtek.

Politická nejistota spojená se současnou vládní krizí český trh ponechala v klidu, stejně jako kurz koruny. Ani tento týden se nedají očekávat výrazné tržní reakce na události ohledně koaličního konfliktu mezi premiérem Bohuslavem Sobotkou a ministrem financí Andrejem Babišem, i když spor má potenciál přerůst v ústavní krizi, pokud bude prezident Miloš Zeman příliš otálet s odvoláním vicepremiéra a šéfa hnutí ANO z vlády.

Trhy v Evropě v pondělí mírně klesaly, když německý DAX odepsal 0,2 procenta a francouzský CAC 40 ztratil skoro procento. V Americe trhy zůstaly na zelené nule. Za poznamenání stojí, že díky výsledkům francouzských voleb, ve kterých přesvědčivě vyhrál proevropský liberál Macron, se „indikátor strachu“ VIX propadl o 7,6 procenta na 9,77 bodu, což je podle agentury Bloomberg nejnižší hodnota od roku 1993.

Futures na evropské akcie naznačují zelený start, když futures na německý DAX rostou o 0,2 procenta a na širší EURO STOXX 50 o 0,4 procenta.

 

Čtěte více:

Evropa hodlá být i nadále baštou socialismu?
09.05.2017 7:34
Tradiční socialistické strany sice v Evropě ztratily část svých pozic,...
Fortune: Co znamená Macronovo vítězství pro byznys a trhy
08.05.2017 16:17
Centristický kandidát Emmanuel Macron byl zvolen příštím prezidentem F...
Hrad: K odvolání Babiše je nutné vypovězení koaliční smlouvy
08.05.2017 19:47
Návrh na odvolání ministra financí a předsedy ANO Andreje Babiše je po...
Wall Street v úvodu týdne beze změny, VIX na 24-letém minimu
08.05.2017 23:04
Americké akcie prošly v pondělí nevýraznou seancí. Udržely si tak zisk...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
08.08.2025
11:42Komerční banka, a.s.: Výpis z obchodního rejstříku
11:41Zlato dostalo impuls k růstu, zatímco akciové trhy se na směru neshodnou  
11:23Američané nenakupují, přiznal šéf Crocs. Snížený výhled poslal akcie dolů o 30 procent
11:08Eichengreen: Polymarket ukazuje, jak Trump ovlivňuje očekávaný vývoj sazeb a inflace
10:51Nižší deficit, vyšší mzdy: ČNB upravila ekonomickou prognózu pro letošní rok
10:47RMS Mezzanine, a.s.: Vnitřní informace
10:43Rusinko: Trh práce dále ochlazuje, míra nezaměstnanosti vzrostla na 4,4 %
10:38ČSÚ potvrdil zpomalení inflace v červenci, potraviny dál zdražují
10:21Letní útlum náborů zvýšil nezaměstnanost za červenec, volná místa dál ubývají
9:05Rozbřesk: Koruna v reakci na ČNB prolomila úroveň 24,50 EUR/CZK
8:48CSG zamíří na burzu, Trump dosadil do Fedu svého ekonomického poradce a Tesla ruší projekt Dojo. Evropské futures jsou v zeleném  
7:40Podporou jsou ceny elektřiny, distribuce i prodej, říká po zlepšení výhledu ČEZ Martin Novák
07.08.2025
22:00Wall Street neudržela úvodní optimizmus  
18:24CSG údajně zvažuje vstup na burzu. Hlavním trhem Amsterdam, duální listing v Praze?  
17:43Lyft zveřejnil rekordní výsledky, nyní expanduje do Evropy  
17:01Globální nerovnováhy si zřejmě už zaslouží své jméno
16:01ČNB překvapila jestřábí prognózou
14:30ČNB ponechala sazby beze změny
14:14ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
13:31Dobré výsledky Eli Lilly zastínila slabší účinnost nové pilulky proti obezitě. Akcie prudce padají

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Plug Power Inc (06/25 Q2)
Skechers USA Inc (06/25 Q2)
Tempus AI Inc (06/25 Q2, Bef-mkt)
Trump Media & Technology Group Corp (06/25 Q2)
10:00CZ - Nezaměstnanost