Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Bitcoin je na dalších maximech, pomohla mu legalizace v Japonsku

Bitcoin je na dalších maximech, pomohla mu legalizace v Japonsku

09.05.2017 13:37
Autor: Petr Zelenka, Patria Online

Virtuální měna bitcoin překonala hodnotu 1700 dolarů za jeden a je tak na historických maximech. Jen za poslední měsíc hodnota bitcoinu vzrostla zhruba o třetinu. Jednou z příčin je poptávka po měně v Japonsku, kde byla uznána jako legální platební prostředek.

Virtuální měna se vrátila do povědomí investorů v průběhu politicky turbulentního roku 2016. Podstatnou část objemu bitconu drží čínští investoři, kteří do této kryptoměny ukládají své bohatství a slibují si od toho možnost obejít čínské kapitálové kontroly.

Bitcoin je na postupu v podstatě nepřetržitě od roku 2015. Poslední dvě velké korekce jeho kurz zaznamenal v letos lednu, když se propadl o 28 procent kvůli obavám z čínských regulátorů, a v březnu, když americký regulátor SEC neschválil žádost o uvedení obchodovatelného ETF fondu podloženého bitcoinem na americké trhy. V obou případech se bitcoin octl pod hranicí 1000 dolarů, ale vždy dokázal navázat na předchozí růst.

Tentokrát však regulátoři pro změnu bitcoinu optimismus dodali. V Japonsku byl v dubnu bitcoin uznán za legální platební prostředek, což zvýšilo poptávku po kryptoměně na tamním trhu. Měně pomohlo i to, že ji začali přijímat některé maloobchody. Podle serveru bitcoin.com mezi ně patří například populární tokijská restaurace Sushi-Bar Numazuko Ginza 1st. Tento způsob placení si prý oblíbili zejména japonští muži mezi 20 a 40 lety, mezi cizinci moc uživatelů bitcoinu ještě není. Počet plateb zatím není nijak závratný – v březnu došlo jen k 70 platbám. Jedná se však o mnohonásobný nárůst oproti předchozím měsícům.

Kryptoměnu však možná čekají další dobré zprávy. Americkým regulátorům totiž na stole leží další žádosti, které se v některých podstatných detailech liší od těch odmítnutých. Bitcoinové ETF obchodované na amerických trzích jsou tak stále ve hře.

Analytici oslovení televizní stanicí CNBC dávají bitcoinu šance na to, aby během zhruba roku posílil až na hodnoty okolo 4 000 dolarů za jeden. Krátkodobě však varují před korekcí – bitcoin ostatně zůstává i nadále vysoce volatilní investiční příležitostí.

 
 
 

Čtěte více:

Bitcoin na historických maximech. V březnu by mělo být jasno, zda SEC povolí ETF
24.02.2017 15:18
Nejznámější digitální měna bitcoin překonala lednový pokles a je na h...
Bitcoin už je dražší než unce zlata
03.03.2017 10:49
Hodnota kybernetické měny bitcoin poprvé překonala cenu jedné unce zl...
Americký regulátor rozhodl: Bitcoinový ETF nebude
14.03.2017 10:18
Americká Komise pro cenné papíry a burzy (SEC) minulý pátek zamítla žá...

Váš názor
  • LTE
    09.05.2017 13:47

    Litecoin se zhodnotil za necelý měsíc o 600%. To musí investorům do BTC stát vlasy hrůzou, o kolik potenciálního zisku přišli, kdyby neměli vše jen v BTC. A ikdyž je částka 4000 USD za BTC ještě docela nereálná, tak pokud se na tuto částku opravdu podívá, na LTC se nějak zapomnělo a teď ten náskok vůči BTC dohání, tzn. u BTC je potenciál zhodnocení 100%, u LTC 500% a víc.
    BlueOROGIN
Aktuální komentáře
09.03.2026
17:35PODCAST Týdenní výhled: Ropa zdražuje, trhy začínají brát íránskou válku vážně  
17:09Sektorové valuační extrémy - průmyslová renesance, finanční úpadek
15:52Ropa může i po skokovém růstu ceny ještě dál výrazně zdražit
15:05ON-LINE: Ropa nad 100 dolary, Saúdská Arábie už snižuje produkci
15:03Yardeni zvýšil pravděpodobnost tržního kolapsu na 35 procent. Čeká nás turbulentní období  
14:45Zastropování důchodového věku bude stát stovky miliard. Výdaje vyskočí po roce 2030
12:36Trhy se smiřují s drahou ropou po delší dobu. Začátek týdne je výrazně červený  
10:56Optimismus mizí. Trhy naceňují dlouhou válku a stagflaci  
10:53Nezaměstnanost v únoru vzrostla na 5,2 procenta, přibylo volných míst
9:27Ceny ropy kvůli eskalaci války na Blízkém východě stouply nad 100 dolarů
8:56Rozbřesk: Ekonomické dopady íránského konfliktu přinášejí inflační šok a posilují dolar
8:54Írán má nového vůdce. Nahoru vystřelila ropa i evropský plyn, futures hluboko v červeném  
6:09Akciová rotace do staré ekonomiky a k „reálným lidem“
08.03.2026
10:12Víkendář: Je to jen začátek…
07.03.2026
15:28BNP Paribas a Morgan Stanley uvádí zelený dluhopis proti tání ledovců
10:08Víkendář: Umělá superinteligence je tu
06.03.2026
22:02Wall Street pod tlakem: drahá ropa a slabá data z trhu práce srážejí indexy  
18:37Není rotace jako rotace
16:22Pale Fire Financing a.s.: Oznámení o deváté výplatě úrokového výnosu
15:35Verdad Capital: Obavy z neobchodovaných půjček a private equity jsou namístě

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
8:00DE - Průmyslová výroba, y/y
8:00DE - Průmyslové objednávky, y/y
9:00CZ - Obchodní bilance - nár. pojetí, mld. Kč
10:00CZ - Nezaměstnanost