Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
I přes náznaky ztrát akciových futures může dnes Praha překvapit příznivým vývojem

I přes náznaky ztrát akciových futures může dnes Praha překvapit příznivým vývojem

24.05.2017 8:55
Autor: Redakce, Patria.cz

Pozitivní nálada ze západoevropských akciových trhů, podpořená velmi dobrými výsledky indexů nálady mezi podnikateli v eurozóně, se do Prahy během včerejška nepřelila. A vývoj futures akciových indexů naznačuje, že ani dnes by Praha neměla nijak zvlášť přidávat na ziscích.

Západní trhy těžily v úterý 23. května z extrémně dobré podnikatelské nálady, ve východní Evropě akcie moc radosti investorům ale nepřinesly. Pražský akciový index PX při podprůměrném zobchodovaném objemu před závěrečnou aukcí ve výši 0,472 mld. odepsal 0,89 procenta a uzavřel na 1007,91 bodech. Průměrný objem obchodů za poslední rok je ale vyšší - 0,673 mld. . Index PX tento týden zaznamenal druhou ztrátovou seanci.

Dolů index PX stáhly, až na dva tituly, za včerejšek všechny akcie, nejvíce ovšem cenné papíry Unipetrolu a Erste Bank. Jedinými dvěma ziskovými akciemi za včerejšek byly na pražské burze cenné papíry Stock Spirits Group (+1,07 % na 51,90 za akcii) a telekomunikační společnosti O2 C.R. (+0,69 % na 276,90 za kus). Akcie telekomunikačního operátora tak zaznamenaly už třetí ziskovou seanci po sobě. Český telekomunikační úřad oznámil, že do aukce mobilních kmitočtů v pásmu 3,7 GHz určených pro rychlé sítě 5G nakonec půjde šest firem. Podle ČTÚ společnost Radio Spectrum CZ nesplnila podmínky, když včas nesložila finanční záruku, tudíž aukce o kmitočty se nakonec zúčastní T-Mobile, O2, Vodafone, Nordic Telecom, Suntel Net a společnost PODA. Zahájení ostré aukční fáze ČTÚ předpokládá v úterý 13. června.

Největší vliv na ztráty indexu PX včera měly akcie Erste Bank a Unipetrol, které shodně odepsaly přes 2 procenta. Zatímco u akcií Unipetrol (-2,95 % na 279,90 Kč/ks) trhy nezachytily žádnou novou zprávu, akcie Erste Bank (-2,04 % na 887,20 Kč/akcii) se obchodovaly první den bez nároku na dividendu ve výši 1 EUR. Výsledky hospodaření za 1. čtvrtletí 2017 zveřejnila rakouská pojišťovací skupina VIG. A i když čísly celkem podle analytiků potěšila, akcie společnosti na pražské burze dobrou náladu neudržely. VIG nakonec ztratila 0,86 % na 647,10 za akcii. A to i přesto, že zisk skupiny dosáhl 110 mil. EUR, čím předčil tržní konsensus o 7 %. VIG potvrdila výhled zisku před zdaněním do roku 2019, kdy by chtěla dosahovat 450 – 470 mil. EUR.

Futures akciových indexů dnes napovídají ztráty. Futures indexu Euro Stoxx 50 odepisuje 0,140 procenta, FTSE 100 ztrácí 0,100 % a futures akciového indexu DAX odepisuje 0,087 procenta. Podle Tomáše Uhra, makléře Patria Finance pražský akciový index PX včera odepsal 0.9 % navzdory poměrně dobrému sentimentu na západních burzách. „Komerční banka se dostala a otestovala hranici 930 , která při srovnání s jinými bankovními tituly se jeví jako hodně zajímavá,“ řekl Tomáš Uher. Akcie ČEZ podle Uhera nadále pokračuje v obchodování kolem 450 . Moneta se včera v odpoledních hodinách dostala pod 80 na malém objemu. Erste se opět jako jedna z mála obchodovala v zelených číslech a připsala si dalších zhruba 12 . „Na ostatních titulech se obchodovalo s minimálním objemem. Futures indexu Dax jsou nyní kolem nuly,“ doplnil Tomáš Uher.




 
 

Čtěte více:

Firmy budoucnosti a skrytá hra na ještě většího hlupáka
23.05.2017 17:57
Hodně se nyní hovoří a píše o technologických gigantech jako je Google...
Čínští výrobci smartphonů rychle dotahují ztráty, mají atraktivní ceny
24.05.2017 6:21
Prodeje smartphonů, tedy chytrých telefonů, se za 1. čtvrtletí 2017 me...
MONETA Money Bank, a.s.: Zvolení předsedy a místopředsedy dozorčí rady
23.05.2017 15:23
MONETA Money Bank, a.s. Vnitřní informace MONETA Money Bank, a.s. zv...
Technická analýza: Den „D“ ropy se pomalu blíží
23.05.2017 15:59
Tento týden proběhne dlouho očekávaná schůzka členů OPEC, na které by ...
Euro přestalo růst, dobrá data mu nové zisky nepřinesla
23.05.2017 16:51
Úterní dopoledne přineslo předběžné indexy nákupních manažerů z eurozó...
Praha červená, Západ zelený. Dobrá nálada se z akciové Evropy do tuzemska nepřenesla
23.05.2017 17:02
Dobrá nálada se dnes ze západoevropských kapitálových trhů do Prahy ne...
Wall Street v úterý opět rostla za nižších objemů
23.05.2017 22:00
Americké akciové trhy v úterý vykazovaly opatrný růst za podprůměrných...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
06.05.2026
17:48Rychlá regenerace trhu a úvahy o jeho předraženosti
16:50Uber překonal očekávání. Trh ale váhá, zda z robotaxi nevznikne nový kapitálově náročný příběh  
15:31Traders Talk: AMD vystřelilo, Palantir narazil na vlastní valuaci a CSG po útoku shortaře krvácí
14:22Nvidia se vrhá do optiky. Se společností Corning postaví v USA tři pokročilé závody
13:22Akcie CSG se po prudkém poklesu pomalu vzpamatovávají. Posilují až o sedm procent
13:16Komerční banka, a.s.: Výpis z obchodního rejstříku
13:10Akcie Walt Disney letí po výsledcích nahoru, návštěvnost parků ale klesla
12:03Infineon těží z AI boomu a vylepšuje výhled. Poptávka po čipech pro datová centra raketově roste
11:53AMD táhnou vzhůru serverové procesory. Trh začíná věřit, že umělá inteligence vytvořila nové úzké hrdlo  
10:46Výhled AMD podporuje akciové trhy v dalším růstu, ropu tlačí dolů naděje na mír  
10:33Inflace v dubnu překonala naše odhady. Hlavním viníkem jsou energie
10:15Konečně dobré zprávy: Novo díky pilulce Wegovy vylepšil výhled. Akcie rostou přes sedm procent
9:58BMW překonává slabší trh v Číně rekordními objednávkámi v Evropě  
9:31Rozbřesk: Polská inflace roste, ale sázet na zvyšování sazeb v Polsku je předčasné
8:53Geopolitické uklidnění, AMD výrazně překonalo odhady a Novo vytáhl Wegovy  
05.05.2026
22:41AMD doručilo silná čísla, tržby z datacenter vzrostly o 57 procent
22:00Producenti paměťových čipů vyhnali Nasdaq na nová maxima  
17:21Monetární dominance a inflační duch doby
15:35Bezkonkurenční čínské automobilky?
14:13Ferrari klesly v prvním čtvrtletí dodávky, vyvážily to však prodeje dražších modelů

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - CPI, y/y