Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Evropské futures v zeleném. Naváže dnes pražská burza na páteční růst?

Evropské futures v zeleném. Naváže dnes pražská burza na páteční růst?

03.07.2017 8:55
Autor: Redakce, Patria.cz

Pražská burza skončila poslední den uplynulého týdne v zeleném, a zmírnila tak týdenní ztrátu na 0,27 procenta. Největší pokles za uplynulých pět dnů zaznamenala telekomunikace O2 C.R, která táhla index PX dolů nejvíce. Tahounem byly akcie Erste Bank, zatímco na procenta „zvítězila“ Fortuna Entertainment s týdenním přírůstkem nad deseti procenty. Evropské futures a futures na německý akciový index DAX dnes před 09:00 přidávaly zhruba 0,7 procenta. V zeleném by tak dnes zřejmě mohla zahájit také pražská burza.

ČEZ za minulý týden odepsal 0,75 procenta. Akcie energetiky v pátek uzavřely pod důležitou technickou úroveň 400 na ceně 398,00 , což znamenalo denní pokles o 1,24 procenta. Titul se od minulého pondělí obchoduje bez nároku na dividendu v hrubé výši 33 za akcii.

Solidně si v pátek vedly finanční tituly, jedinou výjimkou byla KB. Akcie Erste Bank zpevnily dokonce o 2,08 procenta na 883,90 , zapsaly pátý růst v řadě a za týden byly vyšší o 6,7 procenta. Moneta připsala 1,39 procenta na 76,60 . Rakouská VIG stoupla o 1,17 procenta na 647,50 , zatímco evropské bankovní tituly v pátek ztrácely. Stejným směrem kráčela v Praze také Komerční banka, která za celý den odepsala 0,22 procenta na 916,00 .

Fortuna v pátek zpevnila o 2,06 procenta na 139,00 za akcii, což znamená další posun nad výkupní cenu nabízenou skupinou Penta menšinovým akcionářům. Stejný procentuální nárůst zaznamenal také Stock. Tabák zpevnil o 2,07 procenta na 15 091 za akcii.

Unipetrol zakončil pátek na ceně 283,70 za akcii. Minoritní akcionář Unipetrolu, společnost J&T uvedla, že od PKN Orlen, polského majitele petrochemické společnosti neobdržela žádnou nabídku na svůj 23procentní podíl v Unipetrolu.

Podle posledního předprázdninového výzkumu společnosti Kantar TNS by v parlamentních volbách zvítězilo hnutí ANO s 33,5 %, následováno ODS s 11,0 procenta a komunisty s 10,5 procenta hlasů.

 

Čtěte více:

Kocherlakota: Centrální banka by měla zvýšit inflační cíl
02.07.2017 17:24
Skupina ekonomů zveřejnila na počátku června 2017 dopis, ve kterém pož...
Trumpova obchodní nelogika
02.07.2017 7:13
Pozornost veřejnosti ve Spojených státech se soustředí na zdravotní pé...
Víkendář: Jak na cestách smlouvat a dosáhnout nejlepší ceny
02.07.2017 14:13
Před mnoha lety jsem se při jedné se svých cest dostal na hranici mezi...
Slabé pololetí v komoditách. Proč se nám to nepovedlo, ptá se Goldman Sachs
03.07.2017 6:34
Letošní první pololetí skončilo pro komodity neslavně. Komoditní ind...
Akciová Asie zažila úspěšné 1. pololetí. Vydrží investorům optimismus?
03.07.2017 8:33
Akcie v Asii udržely i ve druhém čtvrtletí ziskový trend a nový měsíc ...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
02.05.2026
9:10Víkendář: Brazilská stagnace a brzda ze strany otroctví
01.05.2026
22:01Akcie na maximech, ropa oslabila díky naději na dohodu USA s Íránem  
18:59Cla zpět na scéně. Trump oznámil 25 procent na dovoz aut z EU
17:33K novým akciovým rekordům výrazně pomáhá i nízká cena za riziko
16:15Bill Ackman k akciím: Existuje mnoho důvodů k optimismu
14:47Perly týdne: OpenAI měla být součástí Tesly a Powell zůstává ve vedení Fedu
14:38Uzavřený Hormuz si vybírá svou daň. Exxon a Chevron evidují prudký pokles zisku
12:16Soláry a svátky. Ceny elektřiny v Evropě klesly na rekordně nízké úrovně
10:55Ziskový výlet mimo historická měřítka
9:35Slimmon: Rally je příliš našponovaná, s nákupy počkejte na pokles  
9:30Direct Financing s.r.o.: Vnitřní informace - Oznámení o rozhodnutí o zisku Společnosti
30.04.2026
22:52Apple doručil lepší než očekávané výsledky. Růst táhly iPhony a služby, pomohla i Čína
22:00Americké akciové indexy se obchodují na nových maximech  
22:00AMISTA investiční společnost, a.s.: STING investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s. - Výroční zpráva za rok 2025
22:00AMISTA investiční společnost, a.s.: Maloja Investment SICAV a.s. - Výroční zpráva za rok 2025
22:00AMISTA investiční společnost, a.s.: FOCUS SICAV, a.s. - Výroční zpráva za rok 2025
22:00AMISTA investiční společnost, a.s.: ASOLERO SICAV a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
22:00AMISTA investiční společnost, a.s.: INFOND investiční fond s prom. zákl. kapitálem, a.s. - Výroční zpráva za rok 2025
21:003M FUND MSI SICAV a.s: Výroční zpráva za rok 2025
20:00ČEZ OZ uzavřený investiční fond a. s. - Výroční zpráva 2025

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data