Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
     

    Detail - články
    Wall Street končí týden na nových maximech

    Wall Street končí týden na nových maximech

    14.07.2017 22:02
    Autor: Marek Trúchly, Patria Finance

    Akciové trhy v zámoří mají za sebou veleúspěšný týden, když dokázaly setřást negativní sentiment a hlavní široké indexy už zase posouvají výše svá historická maxima. Dnešním dnem započala výsledková sezóna na bankovních titulech (JPM, C, WFC). Největší banka světa, měřena dle aktiv, JPMorgan nedokázala dostát očekáváním na příjmech ani na zisku na akcii. U dalších dvou byly čísla lepší než trh vyhlížel, ani jeden finanční titul nedokázal v dnešní seanci růst (JPM -0,9 %, C -0,5 %, WFC -1,1 %).
    Dnešní akciová rally posunula celkovou světovou tržní kapitalizaci na 76,3 bilionu amerických dolarů, co je nový rekord. Velkým dílem přispěly hlavně akcie ze segmentu rozvíjejících trhů, menším evropské emise.
    Z makroekonomického pohledu byla zveřejněna inflace za měsíc červen. Na měsíční bázi se úroveň cen nepohla, když se čekal růst o desetinu procenta. Na roční bázi rostly ceny o 1,6 % (oček. 1,7 %). Maloobchodní tržby v červnu poklesly o 0,2 % (oček +0,2 %).

    Dow Jones Industrial Average posouval rekordy o kus výše. DJ dnes rostl o 0,4 % na novou historickou úroveň 21639 bodů. S&P 500 po dlouhé době také zavítal do neprobádaného teritoria, když zvládl o bezmála 10 bodů posunout maxima. Index dnes končil na 2459 bodech (+0,5 %). Technologický Nasdaq Composite rostl ze všech zmíněných nejvíce, když přidal 0,6 % na 6312 bodů.

    Měnový pár EURUSD dnes rostl o 0,6 % na úroveň 1,1468. Horší než očekávaná inflace poslala dolar níž. Opačným směrem se vydala ropa, která se znovu vadala atakovat hranici 50 denního klouzavého průměru. Ropa WTI končí tento týden na hodnotě 46,54 USD/barel (+1,0 %). Trojská unce zlata rostla na ceně o bezmála 1 procento na hodnotu 1228 USD.

     

    Váš názor
    Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
    Aktuální komentáře
    16.08.2026
    8:48Víkendář: Během posledních 150 let už přišly velké vlny inovací. A růst produktu na hlavu se stále držel kolem 2 %
    15.08.2026
    8:46Víkendář: Přichází „exploze inteligence“?
    14.08.2026
    22:00Trhy lehce korigovaly ze včerejších maxim  
    17:08Rizikové režimy amerického akciového trhu. Kde se nacházíme nyní?
    16:10SAB Finance a.s.: Pozvánka na valnou hromadu
    16:07Applied Materials: Silná čísla nestačí, když je laťka nastavená příliš vysoko  
    15:50Americká vláda si půjčuje nejdráže za čtvrt století. Trh ztrácí trpělivost s vysokými deficity  
    15:25SAB Finance a.s.: Ekonomické výsledky za první pololetí 2026
    14:55Reálně hrozilo, že by se ze Spojených států nakonec stala socialistická země
    14:31Čínské automobilky dobývají svět. Slábnoucí domácí poptávka urychluje jejich expanzi do Evropy
    13:45Nubank překonala hranici 1 miliardy dolarů zisku. Teď musí ukázat, že růst úvěrů nepřeroste riziko  
    13:08Růst ekonomiky EU ve druhém čtvrtletí zrychlil na 0,5 %, potvrdil Eurostat
    12:25Perly týdne: Jak moc se americká politika točí kolem Trumpových nálad
    10:43Dvojnásobný nárůst. OpenAI směřuje k ročním tržbám přes 40 miliard dolarů
    9:55MONETA Money Bank, a.s.: Oznámení k dluhopisům
    9:45Uber chce nasadit v Evropě robotaxi. Společně s Pony.ai plánuje rozmístit 2000 autonomních vozů
    9:39Mzdy šéfů firem z indexu S&P 500 jsou na rekordu
    9:19Rozbřesk: Jak sucho urychlí návrat potravinové inflace?
    8:41Trhy sledují OpenAI, dluhopisy i nové sankce proti Íránu  
    6:04Pátá vlna veder zasahuje Evropu. Pojišťovny varují před rostoucími škodami

    Související komentáře
    Nejčtenější zprávy dne
    Nejčtenější zprávy týdne
    Nejdiskutovanější zprávy týdne
    Kalendář událostí
    Nebyla nalezena žádná data