Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
ArcelorMittal zvýšil zisk i prognózu růstu světové poptávky

ArcelorMittal zvýšil zisk i prognózu růstu světové poptávky

27.07.2017 9:54
Autor: ČTK

Největší světový producent oceli ArcelorMittal ve druhém čtvrtletí meziročně zvýšil hrubý zisk EBITDA o 19 procent na 2,11 miliardy dolarů a předpověděl nárůst globální poptávky po oceli. Podílet se na něm má zejména čínský průmysl, který se zřejmě vrátí k růstu. V dnešním prohlášení společnost však zdůraznila, že její podnikání stále poškozuje levný dovoz.

Za zvýšením zisku, který byl v souladu s očekáváním analytiků oslovených agenturou Reuters, stojí aktivity firmy na evropském trhu a v těžebním průmyslu, její zisk ve Spojených státech a Brazílii ve druhém čtvrtletí poklesl. A to se zřejmě nezmění ani v dalších měsících, neboť Brazílie se sotva zotavuje dlouhé recese a v USA firma očekává slabší produkci automobilového sektoru.

Trvalým problémem je levný dovoz, z Číny i dalších zemí. "Kvůli němu nejsme s to plně těžit z růstu poptávky na našich hlavních odbytištích," uvedla společnost. Americký prezident Donald Trump proto uvažuje, že na ochranu amerických producentů zavede cla a kvóty na dovoz z Číny, Jižné Koreje i dalších zemí.

ArcelorMittal předpokládá, že zjevná spotřeba oceli, která zohledňuje úroveň zásob, se ve světě letos zvýší o 2,5 až 3,0 procenta. Vysoko tak převyšuje dříve odhadovaných 0,5 až 1,5 procenta. Důvodem je změna situace na čínském trhu. Podle původních předpokladů měl být v poklesu, ale nyní je na něm patrné oživení.

Celkový provozní zisk EBITDA za první pololetí byl podle Bloombergu nejlepší za 5 let, když dosáhl 4,34 miliardy dolarů.

Součástí skupiny ArcelorMittal je také společnost ArcelorMittal Ostrava, která je největším výrobcem silničních svodidel a jediným výrobcem transformátorových plechů v České republice. ArcelorMittal Ostrava vyrábí ročně více než dva miliony tun ocele. Své výrobky vyváží do více než 40 zemí. Podnik má i s dceřinými společnostmi přes 7200 zaměstnanců. Deník E15 v pondělí napsal, že firma nabídla odkoup frýdecko-místecké válcovny a dostala už několik závazných nabídek.


Čtěte více:

ArcelorMittal (-5,9 %): Zisk za čtvrtletí vzrostl na více než dvojnásobek, i díky dražší oceli
12.05.2017 13:34
Největší světový výrobce oceli ArcelorMittal v prvním čtvrtletí více n...
Čína láme rekordy v objemu produkce oceli. Obavy z nadbytku rychle sílí
15.05.2017 10:57
Produkce ocele v Číně stoupla v dubnu meziročně o 4,9 procenta na reko...
Trhy zahýbe ocelový vrchol
20.06.2017 19:12
Americká vláda prodává sny o tom, že pozvedne americkou ekonomiku návr...
Rozbřesk: Nastartuje Donald Trump ocelářskou válku?
14.07.2017 9:12
Donald Trump včera znovu zopakoval, že přemýšlí nad zavedením ochranný...
Evropské trhy v úvodu mohou hledat směr. ArcelorMittal prodává válcovnu v Česku (E15)
24.07.2017 8:59
Západoevropské akciové trhy by se dnes v úvodu mohly vydat oběma směry...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
23.01.2026
15:59UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu XS2764457078 a XS2585977882
15:05Intel doplácí na nízké výrobní výnosy i slabý výhled. Valuačně ale zůstává „aktivem národní bezpečnosti“  
14:40Kapital prchá z USA. Rozvíjející se trhy lámou rekordy  
13:13Perly týdne: Jakoby medvědí trh a zlatá alternativa k dolaru
11:22Strnadovo jmění se ze dne na den více než zdvojnásobilo. Je třetím nejbohatším na světě v kategorii do 40 let
11:18Nevýrazné obchodování před dalším rizikovým víkendem  
10:28Akcie Intelu padají po výsledcích a slabém výhledu až o 14 procent
9:53ŽIVĚ: Makrokompas s Petrem Sklenářem z ČNB
9:28Akcie CSG otevřely při svém debutu v plusu o více než 30 procent
8:50CSG debutuje v Amsterdamu i Praze, trhy uklidňuje obrat u Grónska a Intel zklamal  
8:42Rozbřesk: Vláda od dubna zvýší platy ve veřejném sektoru, porostou rychleji než v soukromém sektoru
6:07Damodaran: Můj přístup k investicím a Buffettova past
22.01.2026
22:00Trhy se oklepávají z Trumpových pohrůžek  
17:40S akciemi CSG lze obchodovat i přes Patrii. Na co si dát při zadávání pokynu pozor
17:12Ono to zase takové eso není…
16:26Růst americké ekonomiky ve třetím čtvrtletí zrychlil na 4,4 procenta
15:20Deutsche Bank: AI čeká těžký rok, prim budou hrát tři témata
13:49Invesco: Rekordní koncentrace, rekordní riziko. Nastal čas pro nevážené S&P 500?
12:46Zadlužení EU se ve třetím čtvrtletí zvýšilo, v Česku ale kleslo
12:39Český kapitál loni na světovém trhu posílil, transakcí přibyla čtvrtina

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data