Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Sony míří k výsledkovému rekordu. A to díky herním konzolím a softwaru, hudbě a obrazovým senzorům

Sony míří k výsledkovému rekordu. A to díky herním konzolím a softwaru, hudbě a obrazovým senzorům

01.08.2017 11:11
Autor: Pavel Daniel

Rekordní čísla hospodaření díky prodejům obrazových senzorů, zdravému hudebnímu podnikání a prodejům herních konzolí PlayStation 4 a her pro ně. To jsou hlavní důvody dosud nejvyššího čtvrtletního provozního zisku ve výši 157,6 miliardy jenů, který vykázal v prvním čtvrtletí svého fiskálního roku (do konce července) japonský výrobce elektroniky, společnost Sony. Analytici dodávají, že tím firma vykročila tou správnou nohou ke svému nejvyššímu ročnímu zisku za dvacet let.

Sony čeká rekordní rok

Z tzv. „hardwarového" vybavení Sony se mezi odborníky sleduje produkce obrazových senzorů. Díky prodejům těchto zařízení se čtvrtletní zisk firmy zvýšil 2,8krát a překonal tak předchozí rekord ze stejného období roku 2007, kdy činil 121,3 miliardy jenů. Přitom analytici oslovení agenturou Reuters odhadovali pouze 129,14 miliardy jenů. Hodnota prodejů meziročně stoupla o 15,2 procenta na 1,8 bilionu jenů. Sony přepokládá, že za fiskální rok, který končí v březnu 2018, proto vykáže zisk 500 miliard jenů a prognóza trhu hovoří dokonce o 562 miliardách. Analytici míní, že i 500 miliard by byl rekordní výsledek od fiskálního roku 1997/98, kdy firma na trhu zabodovals s první herní konzolí PlayStation a vydělala 526 miliard jenů.

Agentura Bloomberg upozornila, že výsledky firmy je nutno vnímat i v kontextu doslova bouřlivého roku, ve kterém došlo k zemětřesení v Japonsku, které přineslo firmě ve výrobě obrazových senzorů škody až za jednu miliardu dolarů. Sony se stabilizace výsledků podařila až toto čtvrtletí, zejména díky rostoucímu počtu prodejů herních konzolí PlayStation 4 a navazujícího softwaru a služeb online. Analytici soudí, že okolnosti hospodaření firmy mohou při více předvídatelné a stabilní ziskovosti dokonce přinést navýšení programu zpětného odkupu akcií a vyšší dividendu.

Buducnost Sony? Čipy, softwar a hudba

Za zmínku stojí oživení poptávky po obrazových senzorech. Provozní zisk této výrobní části Sony dosáhl 55,4 miliardy jenů, oproti loňskému ztrátovému výsledku hospodaření. Stojí za tím rychle rostoucí poptávka od výrobců chytrých telefonů, která nabrala rostoucí trend po zjištění o popularitě modelů s více obrazovými snímači. Společnost Sony zabírá přibližně polovinu trhu s obrazovými snímači a čipy, které mění tzv. „lehké částice“ na digitální fotografii a video.

Sony sází na výdělky z prodejů streamování hudby. Zde provozní zisk vzrostl na 25 miliard jenů, když Sony využila svého partnerství se společností Spotify Ltd., která za uplynulé dva roky ztrojnásobila počet účastníků na 60 milionů. Obě firmy proto uzavřely novou licenční smlouvu, díky které bude podle listu Financial Times hudba společnosti Sony k dispozici pouze pro platící uživatele služby Spotify.

 

Čtěte více:

Amazon (-2,7 %) připomněl, že být králem internetového prodeje není zadarmo
28.07.2017 11:19
Odlákat zákazníky z kamenných obchodů něco stojí a Amazon to právě při...
Švýcarským bankám UBS a Credit Suisse se ve čtvrtletí dařilo, francouzská BNP zastiňuje Wall Street
28.07.2017 12:27
Největší švýcarské bance UBS nečekaně vzrostl ve druhém čtvrtletí čist...
Merck & Co Inc. zvyšuje náskok ve vedení segmentu imunologické léčby rakoviny. Čísla hospodaření to potvrzují
28.07.2017 13:45
Výsledky hospodaření farmaceutiky Merck & Co Inc. za 2. čtvrtletí de f...
Korb: Ocenily trhy Boeing a Facebook po výsledcích příliš optimisticky? (video)
28.07.2017 16:12
V Evropě i Americe dále pokračuje výsledková sezóna a u dvou konkrétní...
Chevron a ExxonMobil si příklad z Evropy zatím neberou
28.07.2017 17:43
Dražší ropa podepřela kvartální zisky dvou amerických těžařských kolo...
Sanofi bude muset najít vhodnou firmu k akvizi, míní analytici. Jinak ziskovost nebude možné udržet
31.07.2017 9:40
Francouzská farmaceutická skupina Sanofi zlepšila svůj výhled na rok 2...
HSBC (+2 %) po solidním pololetí zpětně odkoupí další akcie
31.07.2017 10:46
Britská bankovní skupina HSBC Holdings Plc svými pololetními výsledky ...
Úspory a vyšší dodávky motorů přinesly Rolls-Royce pololetní úspěch
01.08.2017 10:24
Výsledky hospodaření za první pololetí roku 2017 přinesly výrobci lete...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
22.09.2025
13:14Týdenní výhled: Sazby ČNB by měly zůstat delší dobu stabilní  
12:07Nejbohatší Francouz Arnault ostře kritizuje návrh daně pro nejbohatší
11:56Akcie začátkem týdne ztrácejí, zatímco investoři se znovu obracejí ke zlatu  
10:44Odklad elektromobilů a zhoršený výhled posílají akcie Porsche a VW dolů o více než šest procent
9:32Rozbřesk: Ceny masa určí, jak rychle bude odeznívat potravinová inflace
8:52Futures ukazují v úvodu nového týdne opatrnost, ČNB zřejmě ve středu sazby nezmění  
8:28MakroMixér se sociologem Danielem Prokopem: Většina Čechů neví, jak daně fungují
21.09.2025
9:10Víkendář: Hodnota pravdy roste ve světě lží generovaných umělou inteligencí
20.09.2025
15:14Vytváří AI největší tlak na zaměstnanost u mladých lidí?
9:04Víkendář: Krugman o politice americké vlády a jejím dopadu na ekonomiku
19.09.2025
22:03Americké akcie mají za sebou silný týden  
17:46Akcie a peníze – americká a čínská verze
16:58Nové sankce EU proti Rusku: 118 lodí z ruské stínové flotily nebo banky
16:10Analytický radar: Colt sází na akvizice a míří k větší roli v obranném průmyslu
15:04Umělá inteligence a pracovní místa: „poslední“ slovo
14:30UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z hypotečních zástavních listů (XS2541314584)
13:27Dohoda s Nvidií neřeší hlavní problém Intelu: ztrátovou Foundry Services
12:15Český zahraniční dluh ve stoupl o 69,6 mld. na 5,36 bilionu Kč
11:55Perly týdne: Fed měl snížit sazby o 75 bazických bodů?
11:04KKCG Financing a.s.: Pololetní finanční zpráva k 30.6.2025

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data