Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Kim pohrozil USA nejtvrdší odvetou, Trump je prý choromyslný

Kim pohrozil USA nejtvrdší odvetou, Trump je prý choromyslný

22.09.2017 8:38
Autor: Redakce, Patria.cz

Severokorejský vůdce Kim Čong-un pohrozil Spojeným státům nejtvrdšími protiopatřeními v historii v reakci na slova Donalda Trumpa o zničení KLDR. Americký prezident, který v úterním projevu v OSN adresoval severokorejskému vůdci řadu ostrých slov, je podle Kima choromyslný. Trumpův projev plně ospravedlňuje pokračování jaderného programu KLDR, dodal vůdce podle oficiální agentury KCNA. Severokorejský ministr zahraničí uvedl, že jeho země by mohla provést dosud největší jaderný test v Pacifiku.

Šéf Bílého domu, který vůči severokorejskému diktátorovi používá velmi rázná slova, v úterním projevu před Valným shromážděním OSN označil severokorejský režim za zvrácený a obvinil ho z bezohledné snahy získat jaderné zbraně. Uvedl, že pokud bude KLDR ohrožovat Spojené státy, Washington nebude mít jinou možnost, než Severní Koreu zcela zničit.

Kim dnes na jeho výroky reagoval nezvykle obsáhlým prohlášením. "Jeho poznámky...mě přesvědčily, spíše než aby mě zastrašily či zastavily, že cesta, kterou jsem vybral, je správná a je cestou, po které musím jít až do konce," uvedl Kim v prohlášení citovaném agenturou Reuters.

V rámci boje za "důstojnost a čest" svého národa hodlá prý Kim zajistit, aby "muž disponující výsadou nejvyššího velení USA za svou řeč draze zaplatil".

Severní Korea 3. září oznámila, že uskutečnila svůj šestý a zatím nejsilnější jaderný test. Rada bezpečnosti OSN v reakci na tuto zkoušku schválila minulý týden přísnější sankce vůči KLDR.

Severokorejský ministr zahraničí Ri Jong-ho v New Yorku Kimova slova na novinářský dotaz doplnil vyjádřením, že by země brzy mohla v Pacifiku provést dosud nejsilnější test vodíkové bomby. Podle jihokorejské agentury Jonhap však dodal, že přesné plány vůdce mu nejsou známy. Očekávaný projev šéfa diplomacie KLDR se v OSN uskuteční dnes.

Trump ve čtvrtek stupňoval tlak na Pchjongjang a sdělil, že vydal nařízení umožňující vystavit sankcím osoby a firmy obchodujícím s KLDR a banky financující a umožňující obchod se Severní Koreou. Do bankovních postihů se podle něho zapojí rovněž Peking, klíčový obchodní partner KLDR.

(Zdroj: čtk, Reuters, ČT)

 

Čtěte více:

Trump: Zcela zničíme KLDR, pokud bude ohrožovat Spojené státy
19.09.2017 20:32
Donald Trump dnes v Organizaci spojených národů ostře kritizoval režim...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
08.08.2025
7:40Podporou jsou ceny elektřiny, distribuce i prodej, říká po zlepšení výhledu ČEZ Martin Novák
07.08.2025
22:00Wall Street neudržela úvodní optimizmus  
18:24CSG údajně zvažuje vstup na burzu. Hlavním trhem Amsterdam, duální listing v Praze?  
17:43Lyft zveřejnil rekordní výsledky, nyní expanduje do Evropy  
17:01Globální nerovnováhy si zřejmě už zaslouží své jméno
16:01ČNB překvapila jestřábí prognózou
14:30ČNB ponechala sazby beze změny
14:14ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
13:31Dobré výsledky Eli Lilly zastínila slabší účinnost nové pilulky proti obezitě. Akcie prudce padají
11:50Pohled analytika na ČEZ: Smíšené výsledky, pozitivní revize výhledu. Podstatná část fundamentů je již v ceně  
10:50Duolingo denně používá už 48 milionů lidí. Výsledky i výhled posílají akcie o 20 % výše  
10:50Koruna před zasedáním ČNB posiluje, akcie se drží pozitivního směru  
10:01Skupina ČSOB v 1. pololetí: Nárůst hypoték, investic i aktivních klientů
10:01Červnový maloobchod potvrdil solidní kondici spotřebitelů
8:58ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Výsledky hospodaření za I. pololetí 2025
8:52Rozbřesk: ČNB dnes sazby nezmění, důležitá bude rétorika
8:43Trump oznámil stoprocentní cla na čipy, v Česku a Británii rozhodují centrální banky o sazbách  
7:55Začala platit nová americká cla vůči desítkám zemí. Trump si slibuje stovky miliard dolarů i investice
7:38ČEZ zvyšuje celoroční výhled pro EBITDA i očištěný zisk
06.08.2025
18:45Nový AI normál a současná psychologie fundamentu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Plug Power Inc (06/25 Q2)
Skechers USA Inc (06/25 Q2)
Tempus AI Inc (06/25 Q2, Bef-mkt)
Trump Media & Technology Group Corp (06/25 Q2)
10:00CZ - Nezaměstnanost