Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Trhy by po schválení americké daňové reformy mohly po otevření růst

Trhy by po schválení americké daňové reformy mohly po otevření růst

04.12.2017 8:58
Autor: Redakce, Patria.cz

Evropské akciové trhy míří nahoru, takže začátek obchodování by se mohl nést v pozitivním duchu. Futures na německý akciový index DAX přidávaly naposledy 1,64 procenta, což by mohlo signalizovat zelený úvod také v Praze. Páteční obchodování zakončila pražská burza v plusu a vyšší byla i za celý minulý týden týden.

Index PX vyrostl o 0,44 procenta na 1 063,98 bodu. Vzhůru ho nejvíce táhly VIG s ČEZem, závažím byl Unipetrol. Týdenním vítězem je likérka Stock Spirits, největším propadlíkem Fortuna.

Naopak panevropský index STOXX 600 v pátek pod dojmem volatilního obchodování v zámoří oslabil o 0,7 procenta. Wall Street v pátek ovlivnil vývoj okolo vyšetřování údajného ovlivňování amerických prezidentských voleb Ruskem. Ztráty ale později eliminoval posun v otázce daňové reformy. Americký Senát ji schválil v sobotu nad ránem.

Akcie ČEZ na pražské burze zakončily pátek vyšší o 0,88 procenta na 495,00 , byly v blízkosti dvouletých maxim a atakovaly hranici 500 . Společnost oznámila, že ovládne další tři české a jednu polskou společnost z oblasti energetických služeb. Finanční podmínky ale sdělit odmítla. Pavel Cyrani z vedení ČEZu rovněž uvedl, že jednání o prodeji aktiv Bulharsku s několika vážnými zájemci jsou v závěrečné fázi.

K tahounům v pátek patřily také akcie Stock, které zpevnily o 1,82 procenta na 78,20Kč. Fortuna dnes vyrostla o 2,87 procenta na 172,30 za akcii poté, co Komerční banka ve čtvrtek zvýšila cílovou cenu i doporučení pro akcie společnosti.

Za celý týden si index PX připsal 0,88 procenta. Stock Spirits přidal zhruba 6,4 procenta, následován VIG a ČEZem. Na opačném konci najdeme Fortunu s Unipetrolem, které za uplynulých pět dní odepsaly v obou případech zhruba 1,5 procenta.

 

Čtěte více:

Eurozóna má svou vlastní nemožnou trojku, Spojené státy by jí neměly fiskálně pomáhat
03.12.2017 15:42
Zdá se, že v eurozóně platí tři věci: Za prvé, ty země, které mají pro...
Změní jedna z předních centrálních bank nečekaně svou politiku a vyvolá nejistotu na trzích?
04.12.2017 6:37
V dubnu 2018 skončí pětileté funkční období guvernéra japonské centrál...
Víkendář: Evropské automobilky zneužívají svou moc stejně, jako technologičtí giganti
03.12.2017 9:26
Komisařka EU pro hospodářskou soutěž Margrethe Vestagerová před časem ...
Schváleno: Americký Senát odhlasoval Trumpovu daňovou reformu
04.12.2017 8:46
Americký Senát v sobotu nad ránem schválil daňovou reformu, kterou pro...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
06.05.2026
17:48Rychlá regenerace trhu a úvahy o jeho předraženosti
16:50Uber překonal očekávání. Trh ale váhá, zda z robotaxi nevznikne nový kapitálově náročný příběh  
15:31Traders Talk: AMD vystřelilo, Palantir narazil na vlastní valuaci a CSG po útoku shortaře krvácí
14:22Nvidia se vrhá do optiky. Se společností Corning postaví v USA tři pokročilé závody
13:22Akcie CSG se po prudkém poklesu pomalu vzpamatovávají. Posilují až o sedm procent
13:16Komerční banka, a.s.: Výpis z obchodního rejstříku
13:10Akcie Walt Disney letí po výsledcích nahoru, návštěvnost parků ale klesla
12:03Infineon těží z AI boomu a vylepšuje výhled. Poptávka po čipech pro datová centra raketově roste
11:53AMD táhnou vzhůru serverové procesory. Trh začíná věřit, že umělá inteligence vytvořila nové úzké hrdlo  
10:46Výhled AMD podporuje akciové trhy v dalším růstu, ropu tlačí dolů naděje na mír  
10:33Inflace v dubnu překonala naše odhady. Hlavním viníkem jsou energie
10:15Konečně dobré zprávy: Novo díky pilulce Wegovy vylepšil výhled. Akcie rostou přes sedm procent
9:58BMW překonává slabší trh v Číně rekordními objednávkámi v Evropě  
9:31Rozbřesk: Polská inflace roste, ale sázet na zvyšování sazeb v Polsku je předčasné
8:53Geopolitické uklidnění, AMD výrazně překonalo odhady a Novo vytáhl Wegovy  
05.05.2026
22:41AMD doručilo silná čísla, tržby z datacenter vzrostly o 57 procent
22:00Producenti paměťových čipů vyhnali Nasdaq na nová maxima  
17:21Monetární dominance a inflační duch doby
15:35Bezkonkurenční čínské automobilky?
14:13Ferrari klesly v prvním čtvrtletí dodávky, vyvážily to však prodeje dražších modelů

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - CPI, y/y