Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Evropské futures v zeleném, asijské trhy v červeném. Kam se přidá Praha?

Evropské futures v zeleném, asijské trhy v červeném. Kam se přidá Praha?

12.12.2017 8:53
Autor: Redakce, Patria.cz

Evropské futures naznačují růst i přes nepříliš pozitivní ranní seanci na asijských trzích, jediným klesajícím titulem je italský FTSE MIB. Panevropský STOXX 50, britský FTSE i francouzský CAC se pohybují v okolí +0,2 %, německý DAX pak o desetinu níže. Obchodování v Praze mohou ovlivnit ranní zprávy, firma Pegas oznámila dohodu na koupi nové výrobní linky, zatímco v areálu Unipetrolu v Záluží u Litvínova hořelo.

Pražská burza včera nepokračovala v růstu z konce minulého týdne, index PX oslabil o 0,4 % a vrátil se pod hranici 1060 bodů, konkrétně na 1058,08. Prahu táhly do červeného především akcie Komerční banky a Erste, opačným směrem pak VIG a Philip Morris. Objem zobchodovaných akcií dosáhl na nízkých 215 milionů .

Komerční banka se po pátečním růstu vrátila k červenému trendu posledních týdnů, dnes její akcie odepsaly 1,02 % na 891,60 a KB tak byla nejvlivnějším titulem pražské burzy. Nedařilo se ani konkurenční Erste, ta ztratila 0,55 % na 916,70 a spadly i akcie Monety (-0,26 %). Jediným finančním titulem v zeleném tak byla VIG posilující o 0,66 % na 653,20 .

Nejvýraznější pokles zaznamenala CETV s -1,43 %, její akcie klesaly již popáté za posledních 6 obchodních dnů. K CETV se výraznou ztrátou připojil Unipetrol, v jeho případě jde o -1,33 %, uzavřel na 370,00 korunách.

Veseleji bylo akcionářům Philip Morris, ten připsal 0,56 % na 16390 . Vítězem dne ale byla Kofola s 0,94% růstem.

Evropské burzy si připsaly nevýraznou seanci, německý DAX i francouzský CAC uzavřely shodně na -0,23 %. Pouze britský FTSE připisuje výraznou změnu, a to dokonce pozitivních 0,80 %. Středoevropské burzy pak obchodují smíšeně, zatímco polský WIG a maďarský BUX počítají výrazné ztráty (0,91 respektive 1,72 %), rakouskému ATX se daří, posiluje o 0,70 %.

Úvod týdne americkým cenným papírům vyšel o poznání lépe než evropským protějškům. Všechny tři hlavní americké indexy uzavřely v plusu. Nic na tom nezměnil ani teroristický útok na Manhattanu. Trhy už jsou vůči těmto agresím stále více imunní. Nejlépe se dnes vedlo outsiderovi posledních dní technologickému indexu NASDAQ , který posílil o půl procenta. V závěsu za ním širší index S&P 500, který připsal tři desetiny. Hlavní index Dom Jones si vše podstatné schoval až na závěr a z nulových hodnot to vytáhl dvě desetiny do plusu.

Asie má za sebou nepříliš úspěšný obchodní den, hlavní indexy regionu klesaly. Japonský NIKKEI odepsal 0,32 %, šanghajský SSEC 1,24 % a hongkongský HSI 0,60 %. Jedinou výjimkou je australský ASX, jehož vyhnaly energetické tituly k zisku 0,25% po oznámení uzavírky severomořského ropného potrubí Forties a následném růstu cen ropy až nad hranici 65 USD.


 
 

Čtěte více:

Jednoduché řešení brutální příjmové nerovnosti. Není to revoluce, ale akcie
11.12.2017 15:57
Je obecně známo, že západní svět trpí velkou příjmovou nerovností. Nen...
V USA dvojkový scénář a matoucí zvířecí pudy
11.12.2017 18:29
Vývoj v americké ekonomice je asi dobrým příkladem toho, jak nevyzpyta...
Německo si kupuje stále větší část globální ekonomiky a jen tak nepřestane
11.12.2017 13:49
Německo dosahuje obrovských vnějších přebytků. To mimo jiné znamená, ž...
Ropný fond bez ropy? Horká otázka pro Norsko
12.12.2017 6:46
Ropný fond bez ropy. Navrhovaný prodej ropných akciových titulů by zn...
Amerika vkročila do nového týdne pravou nohou
11.12.2017 22:00
Úvod týdne americkým cenným papírům vyšel o poznání lépe než evropským...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
20.12.2025
9:12Víkendář: Nelze očekávat, že by ceny domů ve velkých městech v dohledné době klesly
0:16Česká zbrojovka získala zakázku od německé armády, vybrala si její pistoli jako novou služební zbraň
19.12.2025
23:03HARDWARIO očekává za letošek překročení 100 milionů korun tržeb. Zásadně tak překoná plán
22:01S&P 500 pokračoval v růstu na „Triple Witching“ den  
17:36Tentokrát stejně?
16:37J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Záznam z konference pro investory
15:43Marks: Dva druhy bublin a zdraví současného akciového trhu
13:42ČNB: Bankám za tři čtvrtletí stoupl čistý zisk o 9,4 miliardy na 100 miliard Kč
13:35Mraky nad Vestas se rozfoukaly. Výrobce větrných turbín míří k nejlepšímu roku za dekádu
12:50První dodávky H200 na obzoru? Trumpova administrativa přezkoumává prodeje AI čipů Nvidie do Číny
12:07Perly týdne: Na dům nemáme, tak nakoupíme akcie?
11:04Kecky Nike v Číně neletí. Výrazný propad tamních prodejů posílá akcie o 10 procent dolů
10:23BoJ zvýšila sazby na nejvyšší úroveň za 30 let. Další růst může přijít do půl roku
9:51UNICAPITAL Invest VI a.s.: Oznámení o čtvrté výplatě úrokového výnosu, ISIN CZ0003557159
9:45UNICAPITAL Invest VI a.s.: Oznámení o čtvrté výplatě úrokového výnosu, ISIN CZ0003557167
9:29USA v roce 2026: Stabilní inflace, nižší sazby a otazníky nad Fedem
9:05Rozbřesk: Koruna zastavila oslabování. Americká inflace spadne v lednu k cíli, Fed bude pokračovat v redukci sazeb
8:54EU schválila půjčku Ukrajině, japonská centrální banka zvýšila sazby a německá spotřebitelská důvěra prudce klesá  
8:50J&T Global Finance XI., s.r.o: Oznámení o deváté výplatě úrokového výnosu
6:03Investiční výhled 2026: Shrnutí  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data