Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
AXA kupuje XL Group, bude globálním lídrem v pojištění majetku

AXA kupuje XL Group, bude globálním lídrem v pojištění majetku

05.03.2018 8:24
Autor: ČTK

Největší francouzská pojišťovna AXA se dohodla na převzetí pojišťovací společnosti XL Group, která sídlí na Bermudách a za kterou zaplatí zhruba 15,3 miliardy USD (316 miliard Kč). AXA se díky tomu stane podle výše hrubého předepsaného pojistného světovou jedničkou v oblasti pojištění majetku a úrazového pojištění, uvedl dnes generální ředitel AXA Thomas Buberl.

AXA nabídla za jednu akcii XL Group 57,6 dolaru, což je proti páteční závěrečné ceně na burze prémie 33 procent. Dohoda by měla být dokončena v druhé polovině roku, schválit ji musejí ještě akcionáři XL Group a regulační úřady.

AXA je podle tržní kapitalizace druhou největší pojišťovnou v Evropě za německou Allianz. V 64 zemích světa má zhruba 105 milionů klientů a 165.000 zaměstnanců. Loni v listopadu uvedla, že se svými akvizicemi se zaměří na 16 hlavních zemí, mezi kterými jsou Německo, Francie, Belgie, Itálie, USA, Brazílie, Čína, Indonésie, Mexiko, Filipíny a Thajsko. Tyto země mají na celkovém zisku firmy podíl téměř 90 procent.

Francouzská pojišťovna také plánuje primární nabídku akcií své životní pojišťovny v USA. Záměr oznámila pojišťovna loni v květnu, nabídka by se měla uskutečnit v nadcházejících měsících, uvedla agentura Reuters. Zisk z nabídky chce použít na nové akvizice a na výplatu akcionářům.

 

Čtěte více:

Zase ty hurikány. Kvůli nim klesl pojišťovně Allianz zisk
10.11.2017 8:59
Největší evropské pojišťovně Allianz ve třetím čtvrtletí meziročně kle...
Pojišťovna VIG zvedla za 9 měsíců čistý zisk o 15 procent (+komentář analytika)
29.11.2017 8:44
Pojišťovací skupina Vienna Insurance Group (VIG) zvedla za devět měsíc...
VIG (-0,19 %) spojí dvě české pojišťovny
14.12.2017 10:44
Vienna Insurance Group spojí dvě společnosti v České republice. Pojišť...
Zisk pojišťovny Allianz se loni snížil na 6,8 miliardy eur, přesto zvyšuje dividendu
16.02.2018 8:44
Čistý zisk největší evropské pojišťovny Allianz se loni snížil o 2,3 p...
Pojišťovna AXA loni zvýšila zisk o osm procent, dařilo se v USA
22.02.2018 9:49
Francouzská pojišťovací skupina AXA zvýšila čistý zisk za loňský rok o...
Čína převzala kontrolu nad pojišťovnou Anbang
23.02.2018 15:27
Čínská vláda převzala kontrolu nad společností Anbang Insurance Group,...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
20.06.2026
9:04Víkendář: Krugman o investicích do „geniality Elona Muska“
19.06.2026
17:38Trhy, staronová centrální banka a její superautopilot
15:53Výhled Invesco na druhé pololetí: AI dál podpoří trhy, slabší dolar může nahrát akciím mimo USA
15:32J&T Global Finance XI., s.r.o: Oznámení o desáté výplatě úrokového výnosu a splacení jistiny dluhopisu
14:06Gerber: Tesla je bez fúze se SpaceX bezcenná. Pokud investujete s Elonem, nemáte žádná práva, ale zisky ano
13:36Kuba pod tlakem sankcí USA spouští zásadní reformy. Otevírá ekonomiku soukromému sektoru
13:26TOMA, a.s.: Zpráva z valné hromady konané 19. června 2026
12:04Perly týdne: Zlato mířící opět nahoru a ega budující AI infrastrukturu
11:51RMS Mezzanine, a.s.: Oznámení výsledků rozhodování Per rollam valné hromady společnosti
10:56Růstová nálada ochladla. Jednání s Íránem se odkládají, USA útočí na ASML a dluhopisy tíží politika  
10:11TESLA KARLÍN, a.s.: Zpráva z jednání valné hromady společnosti
10:08Eisman: Pozornost se může přesouvat k AI firmám, které nemusí navyšovat kapitál pro své investice
9:33J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Pozvánka na konferenci pro investory
9:27Komerční banka, a.s.: Informační povinnost
9:15WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Manažerská transakce
8:24SpaceX chystá miliardový dluh, USA a Írán odpočítávají dohodu a Amerika dnes "nejede"  
5:54Trh je rozdělený mezi Fed a ropu. Krátké výnosy rostou, dlouhé klesají  
18.06.2026
22:00Akcie na Wall Street poslední obchodní den v tomto týdnu pořádně zabraly  
17:20Zajímavá předpověď nejdůležitější ceny na globálních trzích a jeden návrat ke starému novému normálu
16:26Jan Bureš: ČNB zvyšuje sazby, může však jít o „první a poslední krok“

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data