Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Summary: Fiat Chrysler osamostatní svou dceru

Summary: Fiat Chrysler osamostatní svou dceru

05.04.2018 16:54
Autor: Ján Hladký, Patria Finance - Research

USA:

Fiat Chrysler (Investiční tipy)


Italsko-americký výrobce automobilů vyčlení ze své společnosti dceřinku Magneti Marelli, která vyrábí součástky pro automobily. Současní akcionáři Fiatu dostanou proporčním dílem akcie v samostatně obchodované společnosti, která by měla být uvedena na milánskou burzu koncem tohoto roku. Valuace se odhaduje mezi 3,6 až 5 mld. EUR. Jelikož neproběhne úpis nových akcií, Fiat touto transakcí nezíská žádný dodatečný kapitál.

Akcie Fiat posilují na NYSE o 2 %.

Facebook (Investiční tipy)

Mark Zuckerberg včera přinesl nové informace ohledně ochrany dat uživatelů jeho sociální sítě Facebook. Dle interních analýz mohly být ve skandálu Cambridge Analytica zneužita data až 87 mil. uživatelů, zatímco dřívější odhady říkaly jen 50 mil. Tuto negativní zprávu však více než vyvážila jedna věta, a to, že Facebook nezaznamenal žádný znatelný negativní dopad na svou uživatelskou bázi. Jinými slovy, masový exodus uživatelů se nekoná, jak jsme ostatně předpokládali. Nesmíme však zapomínat, že Damoklův meč pořád představuje možnost přísnější regulace týkající se sběru, vyhodnocování a využívání dat uživatelů. Příští týden v úterý (10.4.) jde Mark Zuckerberg na kobereček před americkou senátní komisi. Vystoupení budeme bedlivě sledovat.

Akcie Facebook dnes rostou o 2,5 %.

Alphabet (Investiční tipy)


Mateřská společnost Google bude počínaje tímto kvartálem měnit způsob reportování korporátních výsledků. Změny se týkají tří oblastí. Tou první jsou provozní metriky cost-per-click a paid clicks, které ukazují, kolik platí marketéři za kliknutí uživatelem na svoji reklamu, respektive kolikrát uživatelé na jejich reklamu klikli. Jedná se tedy o nejdůležitější čísla k reklamnímu byznysu. Faktor kliků bude nově v těchto metrikách nahrazen údajem o impressions, neboli o zhlédnutí reklamy, a ukazatele budou pojmenovány cost-pre-impression a impressions.

Druhá změna se týká reportování nerealizovaných zisků z minoritních podílů ve společnostech (tzv. marketable equity securities a non-marketable equity securities). Dle nových účetních standardů se budou muset i nerealizované zisky/ztráty přesunout z rozvahy do výsledovky, což učiní čistý zisk volatilnějším.

Do třetice, výsledky systému chytrého domova Nest se přesunou z reportovací divize Other Bets do širší divize Google. Konsolidované výsledky se tím však měnit nebudou.

Výsledky za nynější kvartál bude Alphabet prezentovat 23. dubna.

 

Čtěte více:

Ján Hladký: Spotify - hudba pro uši investorů (video)
04.04.2018 13:48
Švédská společnost na streamování hudby Spotify včera zažila svou prem...
Trump nemůže Amazonu uškodit. Byla by hloupost to zkoušet
05.04.2018 10:49
Mnoho tweetů prezidenta Donalda Trumpa by se dalo vyhodnotit jako lehk...
Cla nakonec nemusí přijít. Trhy zalil optimismus, který pomáhá i dolaru
05.04.2018 10:29
Další vlna za námi - vlna vzájemných útoků na poli zahraničního obcho...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
27.05.2025
18:00Proč internetové nadšení zvedalo evropské akcie a AI tak nečiní?
17:29Tvrdá bitva technologických gigantů o každý zlomek pozornosti
17:20Spotřebitelská důvěra v USA se v květnu poprvé za šest měsíců zvýšila
17:19Akcie pokračují v rally  
15:32ČNBlog: Jak dopadne vlna refixací a refinancování hypoték na české domácnosti?
15:04e15: Pilulka chystá prodej většiny svých kamenných lékáren řetězci Dr. Max
13:49EDU II podala soudu návrh na zrušení předběžného opatření k Dukovanům
13:42Nvidia ve středu reportuje čísla za první kvartál. Co od výsledků očekávat?
13:41Tchaj-wanský výrobce čipů TSMC letos otevře pobočku v německém Mnichově
13:15Footshop a.s.: Pozvánka na řádnou valnou hromadu
12:12Evropská unie schválila změny emisních norem, automobilky získají více času
11:45WOOD & Company: Zpráva pro investory za 1Q 2025 - Realitní podfondy
11:44Analytický radar: Colt CZ podle Jakuba Blahy spojuje růstový potenciál i dividendový výnos
11:14Japonské dluhopisy se zvedají a pomáhají zlepšit náladu i na západních trzích  
11:10Důvěra spotřebitelů v německou ekonomiku se mírně zlepšila, uvedly instituty
11:01RMS Mezzanine, a.s.: Oznámení o rozhodovaní VH společnosti písemnou formou mimo zasedání
10:54Za růstem prodejů aut v EU stojí hybridy a elektromobily, Tesla se však propadá
9:13Rozbřesk: Maďarská MNB podrží úrokové sazby na vysokých 6,50 %
8:37EU a USA pokračují v obchodních jednáních, Thyssenkrupp se restrukturalizuje a futures jsou v zeleném  
6:41FX Strategie: ECB sníží sazby a svojí rétorikou bude zisky eurodolaru raději brzdit  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
14:00HU - Jednání MNB, základní sazba
14:30USA - Objednávky zboží dlouh. spotřeby, m/m
16:00USA - Index spotř. důvěry Conference Board