Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Comcast už nechce aktiva 21st Century Fox, vzdává boj s Disney

Comcast už nechce aktiva 21st Century Fox, vzdává boj s Disney

19.07.2018 16:31
Autor: ČTK

Americká společnost Comcast už nechce aktiva společnosti 21st Century Fox podnikatele Ruperta Murdocha, vzdává tak boj se zábavním gigantem Walt Disney, který měl o majetek tohoto podniku rovněž zájem. Comcast dnes oznámil, že se místo toho soustředí na převzetí britské placené televize Sky.

"Společnost Comcast nemá v úmyslu pokračovat v boji o akvizici aktiv 21st Century Fox a místo toho se zaměří na naši doporučenou nabídku na Sky," oznámila dnes firma.

Akcie Comcastu na zprávu reagovaly růstem asi o tři procenta, akcie Foxu přes jedno procento ztrácely, zatímco kcie Walt Disney si více než jedno procento připisovaly.

Letos v červnu Walt Disney nabídl za zábavní aktivity Foxu, včetně podílu v televizi Sky, 71 miliardy USD (1,6 bilionu Kč), a překonal tak nabídku Comcastu, která činila 65 miliard dolarů. Akcionáři Foxu budou o nabídce společnosti Walt Disney hlasovat 27. července.

Comcast se nyní chce soustředit na boj o převzetí televize Sky, za níž nabízí 26 miliard liber (754,7 miliardy Kč). Konkurenční nabídka Foxu zní na 24,5 miliardy liber.

Fox, který již vlastní ve Sky podíl 39 procenta, uzavřel počáteční dohodu se Sky už v prosinci 2016. Comcast vstoupil do hry letos v dubnu, uvedla agentura Reuters.

Boj o Sky je součástí rozsáhlého boje v zábavním průmyslu. Velké světové mediální společnosti totiž vydávají desítky miliard dolarů v obchodech, které jim umožní konkurovat firmám jako je Netflix a Amazon.

 
 

Akcie Comcast a Disney rostou o necelá 3 %, zatímco Twenty-First Century Fox se obchoduje o 2 % níže.


Čtěte více:

Bulharský regulátor zakázal prodej bulharských aktiv ČEZu firmě Inercom
19.07.2018 12:16
Bulharský antimonopolní úřad zakázal společnosti Inercom Bulgaria koup...
Bulharský regulátor zakázal PPF koupit Nova Broadcasting Group
19.07.2018 13:08
Bulharská Komise pro ochranu hospodářské soutěže zakázala skupině PPF ...
Velké ropné koncerny a jejich disciplína (analýza Patrie)
19.07.2018 15:23
Velké ropné koncerny a trh s ropou. Kam se bude vývoj posouvat dál? Na...
Volvo šlape na plyn, konsensus překonává ve všech ohledech (komentář analytika)
19.07.2018 16:17
Švédský výrobce nákladních automobilů ve všech ohledech překonal konse...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
15.12.2025
10:00Revolucionář v robotických vysavačích iRobot vyhlásil bankrot
8:56Poslední celý obchodní týden roku pro akcie otevírají zisky futures a zlato o u maxima. Otazníky nad AI a Santa rally  
8:47Rozbřesk: Nová vláda přebírá ekonomiku s nízkou inflací. Energie ji v lednu mohou stlačit ještě níže
6:01Investiční výhled 2026: Čína přispívá k růstu i rizikům  
14.12.2025
13:21BlackRock: Umělá inteligence přinese dezinflační tlaky, Fed by měl jít se sazbami dolů
9:33Víkendář: Místo centrální banky podřízené vládě je lepší to, co udělal Clinton v 90. letech
13.12.2025
14:29Trumpova politika a její skutečné plody
9:07Víkendář: Změní stablecoiny monetární prostředí a fungování centrálních bank?
12.12.2025
22:00Wall Street se propadla nejvíce za tři týdny; stačilo pár komentářů k AI  
17:36Třetí fáze akciového trhu: těšení se na přínosy nových technologií
16:04Apple vs. AI bublina. Proč investoři hledají útočiště u výrobce iPhonu?
14:04Českou ekonomiku zatím táhne spotřeba a investice, ale zpomalení je na obzoru
12:37Euforie nevydržela. Akcie Broadcomu po konferenčním hovoru klesají kvůli obavám o ziskovost v AI  
12:20Michal Strnad plánuje expanzi. Chce z CSG udělat lídra evropského obranného průmyslu a zvažuje IPO v Amsterdamu
12:09Perly týdne: Bublina není důvod k prodeji
10:50Po euforii přichází korekce: Broadcom hlásí silné tržby a vyšší dividendu, ale AI výhled zůstává nejasný
9:55Nová cílová cena Patrie pro Komerční banku: Prostor pro růst se zmenšuje  
8:58Nová cílovka pro Komerční banku, renesance evropských dluhopisů a úspěch Eli Lilly  
8:52Rozbřesk: Odloží Evropská komise zákaz hybridních automobilů? Automobilky by tento krok uvítaly
6:10Investiční výhled 2026: Kondice ekonomik, inflace a blížící se volby  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
0:50JP - Index podnikatelské aktivity Tankan
3:00Čína - Maloobchodní tržby, y/y
3:00Čína - Průmyslová výroba, y/y
10:00CZ - Běžný účet, mld. Kč
11:00EMU - Průmyslová výroba, y/y
14:30USA - Empire State Manufacturing index