Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Berkshire Hathaway investuje do indické digitální platební firmy

Berkshire Hathaway investuje do indické digitální platební firmy

28.08.2018 11:13
Autor: ČTK

Investiční společnost Berkshire Hathaway amerického miliardáře Warrena Buffetta koupila podíl v One97 Communications, mateřské firmě největšího indického podniku zaměřeného na digitální platby Paytm. Firma potvrdila investici, o které již dříve psala média, k výši investice se však nevyjádřila.

Indický list The Economic Times napsal, že Bershire jedná o investici v rozmezí 20 miliard až 25 miliard rupií (6,3 až 7,8 miliardy Kč), díky které by získal v One97 podíl tři až čtyři procenta. Dohoda by ohodnotila Paytm na více než deset miliard USD.

Investice je obrovskou podporou pro Paytm, která se za osm let své existence stala největší platformou pro digitální platby v Indii. Pro Berskhire to pak znamená vzácný posun ve strategii. Buffett tradičně investuje do firem ze sektorů jako je spotřební zboží, energie a pojišťovnictví. Konglomerát je nyní pod tlakem aby nalezl nové investice a snížil objem hotovosti dosahující 108,6 miliardy USD (2,4 bilionu Kč).

V květnu Buffett na valné hromadě naznačil, že má zájem o odvětví finanční plateb. Berkshire ale v prohlášení uvedla, že Buffett se v této transakci neangažoval. Podle médií byl hlavním organizátorem transakce jeden z důležitých manažerů fondu Todd Combs.

Společnost Paytm byla založena v roce 2010. Mezi její investory patří čínská Alibaba Group a její divize finančních služeb Ant Financial Services Group. Alibaba a Ant Financial, který provozuje největší čínský platební systém Alipay, od investice v září 2015 vlastní společně v One97 zhruba 40procentní podíl, uvedla agentura Reuters.

Od května 2017 je akcionářem indické firmy také japonská Softbank, která do One97 investovala 1,4 miliardy USD a získala podíl 14,2 procenta.


Čtěte více:

Toyota investuje do Uberu 500 milionů dolarů
28.08.2018 8:27
Japonská automobilka Toyota Motor Corp. investuje 500 milionů USD (11...
VIG zaostala za očekáváními, Unipetrol hlasuje o vytěsnění, Evropa nerozhodná. Kam se vydá Praha?
28.08.2018 8:51
Akciové trhy by dnes ráno měly otevřít smíšeně, futures na panevropský...
Unipetrol dočasně odstaví a zmodernizuje petrochemii v Litvínově, valná hromada jedná o vytěsnění akcionářů
28.08.2018 9:50
Unipetrol dnes začíná s postupným utlumováním provozu v petrochemickém...
Malé, ale zelené - dopolední obchodování v Praze
28.08.2018 10:02
Pražská burza navazuje na včerejší zelenou seanci a i dnes se ji v úvo...
Nadšení z mexické dohody doznívá a koruna se stabilizuje. Dolaru se stále nedaří
28.08.2018 10:36
Aktualizace obchodní dohody mezi USA a Mexikem byla nakonec opravdu př...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
30.04.2026
16:46ENERGO-PRO Green Finance s.r.o. – Výroční zpráva 2025
16:37Traders Talk: Google překvapil, Meta dál pálí miliardy a CSG padá na nová minima
16:33EPH Financing CZ, a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
15:52JTPEG Financing CZ I, a.s.: Výroční zprava za rok 2025
15:32SAB Finance a.s.: Výroční finanční zpráva 2025
15:25Braňo Soták: Ďábel se skrývá v cloudu. Alphabet ho má, Meta nikoliv  
15:25Auctor Finance CZ, s.r.o.: Roční finanční zpráva emitenta za rok 2025
15:20Americká ekonomika začala letošek zrychlením, za odhady ale zaostala
15:07ECB úrokové sazby opět nezměnila, poukázala na rostoucí rizika
14:38Cloud Amazonu zrychluje nejvíce za 15 kvartálů, slabší výhled na provozní zisk však tlumí nadšení  
13:34Mounjaro a Zepbound jako zlatý důl: Eli Lilly překonává odhady a navyšuje výhled
13:15JTSEC CZ Financing 2, a.s.: Výroční zprava za rok 2025
13:11JTSEC CZ Financing 1, a.s.: Výroční zprava za rok 2025
13:09J&T ENERGY FINANCING CZK VI, a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
13:04J&T ENERGY FINANCING CZK V, a.s.: Výroční zpráva za rok 2025
12:56Obrat Stellantisu pod lupou investorů: Silná čísla, slabá důvěra
12:22ČEZ koupil projekční firmu Energoprojekt Praha. Akvizice má pomoci řízení jaderných zakázek
11:23Microsoft překonal odhady, trh však čekal větší růst od cloudu Azure  
11:22WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Blockchain+ podfond: Výroční zpráva 2025
11:20WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Logistics podfond: Výroční zpráva 2025

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
3:30Čína - PMI v průmyslu
9:00CZ - HDP, q/q
10:00DE - HDP, q/q
11:00EMU - Inflace, předběžný odhad, y/y
13:00UK - Jednání BoE, základní sazba
14:15EMU - Jednání ECB, depozitní sazba
14:30USA - HDP, q/q a
14:30USA - Nové žádosti o dávky v nezam.
14:30USA - Výdaje na osobní spotřebu, m/m
15:45USA - Index aktivity ISM Chicago