Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Pozitivní úvod týdne v USA

Pozitivní úvod týdne v USA

04.02.2019 22:01
Autor: František Kronus, Patria Finance

Dnešní obchodování se neslo v pozitivním duchu za nízké volatility, kdy všechny hlavní indexy dokázaly uzavřít v plusu. Výsledková sezóna je v plném proudu a zatím se zdá, že i přes obavy trhu, se dařilo americkým firmám v minulém čtvrtletí poměrně slušně. Je však třeba brát v potaz, že očekávání trhu se hlavně v prosinci výrazně snížila a tak se většině společnostem zatím spíše daří umazávat část ztrát z posledního kvartálu roku 2018.

Nejlépe se dnes dařilo technologiím, které rostly nejvýrazněji a navázaly tak na velmi silný minulý týden ( Microsoft +2,9 %, Apple +2,8 %, Nvidia +3,1 %). Za několik minut oznámí své výsledky hospodaření gigant technologického sektoru - Alphabet. Právě akcie Googlu se dnes dokázaly dostat na svá lokální maxima, když si připsaly 1,8 %. Doufejme tedy, že Google oznámí dobrá čísla a pozitivní nálada se na trzích udrží i v dalších dnech. Naopak nejslabším článkem dne byl farmceutický sektor (Abbvie -2,5 %, Pfizer -1 %) a sektor telekomunikací (AT&T -1,3 %, Verizon -0,9 %).


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
08.08.2025
11:23Američané nenakupují, přiznal šéf Crocs. Firma sníženým výhledem poslala akcie dolů o 30 procent
11:08Eichengreen: Polymarket ukazuje, jak Trump ovlivňuje očekávaný vývoj sazeb a inflace
10:51Nižší deficit, vyšší mzdy: ČNB upravila ekonomickou prognózu pro letošní rok
10:47RMS Mezzanine, a.s.: Vnitřní informace
10:43Rusinko: Trh práce dále ochlazuje, míra nezaměstnanosti vzrostla na 4,4 %
10:38ČSÚ potvrdil zpomalení inflace v červenci, potraviny dál zdražují
10:21Letní útlum náborů zvýšil nezaměstnanost za červenec, volná místa dál ubývají
9:05Rozbřesk: Koruna v reakci na ČNB prolomila úroveň 24,50 EUR/CZK
8:48CSG zamíří na burzu, Trump dosadil do Fedu svého ekonomického poradce a Tesla ruší projekt Dojo. Evropské futures jsou v zeleném  
7:40Podporou jsou ceny elektřiny, distribuce i prodej, říká po zlepšení výhledu ČEZ Martin Novák
07.08.2025
22:00Wall Street neudržela úvodní optimizmus  
18:24CSG údajně zvažuje vstup na burzu. Hlavním trhem Amsterdam, duální listing v Praze?  
17:43Lyft zveřejnil rekordní výsledky, nyní expanduje do Evropy  
17:01Globální nerovnováhy si zřejmě už zaslouží své jméno
16:01ČNB překvapila jestřábí prognózou
14:30ČNB ponechala sazby beze změny
14:14ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
13:31Dobré výsledky Eli Lilly zastínila slabší účinnost nové pilulky proti obezitě. Akcie prudce padají
11:50Pohled analytika na ČEZ: Smíšené výsledky, pozitivní revize výhledu. Podstatná část fundamentů je již v ceně  
10:50Duolingo denně používá už 48 milionů lidí. Výsledky i výhled posílají akcie o 20 % výše  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Plug Power Inc (06/25 Q2)
Skechers USA Inc (06/25 Q2)
Tempus AI Inc (06/25 Q2, Bef-mkt)
Trump Media & Technology Group Corp (06/25 Q2)
10:00CZ - Nezaměstnanost