Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Wall Street zakončila v zeleném, Walmart +2 %

Wall Street zakončila v zeleném, Walmart +2 %

19.02.2019 22:02
Autor: Jakub Lukáš, Patria Finance

Americké akciové trhy uzavřely dnešní obchodní den v zelených číslech, když posílily o několik desetin nad páteční závěr. Konkrétně index S&P 500 po včerejším svátku zpevnil o 0,20 % na 2779 bodů a stále se pohybuje nad úrovní 200denního průměru. Investoři tak vyčkávají jakým směrem se posune jednání mezi USA a Čínou o obchodní dohodě.

Pozornost mířila ale i na pokračující výsledkovou sezónu, kdy svá čísla představil Walmart. Jeho akcie přidaly 2,2 %, tedy nejvíce z celého indexu Dow Jones poté, co firma zaznamenala nejlepší vánoční tržby za posledních deset let. Pozitivně pak zapůsobila čísla z internetového prodeje, kde se letos očekává 35% nárůst. Výrazně rostly i akcie Freeport-McMoran se ziskem 6,5 %, což je reakce na vylepšené doporučení od Citi. Její analytici radí akcie kupovat s cílovou cenou 16 USD. Akcie Fordu posílily o 3,3 % díky oznámení, že automobilka ukončí výrobu nákladních automobilů v jižní Africe s cílem vrátit se v tomto regionu do zisku.

Pod tlak se naopak dostala Electronic Arts. Akcie společnosti odepsaly 3,6 % poté, co první recenze nové hry Anthem byly negativní.

Index Dow Jones dnes přidal 0,03 %, S&P 500 0,15 % a Nasdaq 0,19 %.

 

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
07.08.2025
22:00Wall Street neudržela úvodní optimizmus  
18:24CSG údajně zvažuje vstup na burzu. Hlavním trhem Amsterdam, duální listing v Praze?  
17:43Lyft zveřejnil rekordní výsledky, nyní expanduje do Evropy  
17:01Globální nerovnováhy si zřejmě už zaslouží své jméno
16:01ČNB překvapila jestřábí prognózou
14:30ČNB ponechala sazby beze změny
14:14ČEZ, a.s.: Oznámení o výplatě úrokového výnosu
13:31Dobré výsledky Eli Lilly zastínila slabší účinnost nové pilulky proti obezitě. Akcie prudce padají
11:50Pohled analytika na ČEZ: Smíšené výsledky, pozitivní revize výhledu. Podstatná část fundamentů je již v ceně  
10:50Duolingo denně používá už 48 milionů lidí. Výsledky i výhled posílají akcie o 20 % výše  
10:50Koruna před zasedáním ČNB posiluje, akcie se drží pozitivního směru  
10:01Skupina ČSOB v 1. pololetí: Nárůst hypoték, investic i aktivních klientů
10:01Červnový maloobchod potvrdil solidní kondici spotřebitelů
8:58ČEZ, a.s.: Vnitřní informace - Výsledky hospodaření za I. pololetí 2025
8:52Rozbřesk: ČNB dnes sazby nezmění, důležitá bude rétorika
8:43Trump oznámil stoprocentní cla na čipy, v Česku a Británii rozhodují centrální banky o sazbách  
7:55Začala platit nová americká cla vůči desítkám zemí. Trump si slibuje stovky miliard dolarů i investice
7:38ČEZ zvyšuje celoroční výhled pro EBITDA i očištěný zisk
06.08.2025
18:45Nový AI normál a současná psychologie fundamentu
17:01Průzkum Reuters: Středoevropské měny dostanou od dolaru podporu, forint ale ustoupí. Koruna zůstane na svém  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Plug Power Inc (06/25 Q2)
Skechers USA Inc (06/25 Q2)
Tempus AI Inc (06/25 Q2, Bef-mkt)
Trump Media & Technology Group Corp (06/25 Q2)
10:00CZ - Nezaměstnanost