Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Stál za růstem bitcoinu o 20 % aprílový žertík?

Stál za růstem bitcoinu o 20 % aprílový žertík?

03.04.2019 11:47
Autor: Redakce, Patria.cz

Rally, která na začátku dubna vynesla bitcoin na nejvyšší úroveň od listopadu minulého roku, trvala pouze necelých 60 minut a mohla být odstartována aprílovým vtípkem. I obchodníci s kryptoměnami na plný úvazek se tak k možnému tání poněkud zamrzlého trhu s kryptoměnami a návratu volatilních časů z přelomu let 2017/2018 staví skepticky.

Mnoho investorů se stále topí ve špatných zprávách, jedna zpráva je z toho najednou nevytáhne, myslí si Lewis Fellas, investiční ředitel v krypto hedge fondu Bletchley Park Asset Management. 

Rozhodně nepomáhá fakt, že si nikdo není zcela jistý, proč nejobchodovanější digitální měna vyskočila druhého dubna mezi 5:30 a 6:23 londýnského času o 21 procent nad hranici 5 000 dolarů. Celková valuace kryptoměnového trhu v tu chvíli po tříměsíčním klidu skokově vzrostla o 160 milionu dolarů. Část zisků sice bitcoin v následujícím obchodování poztrácel, zdá se ale, že se měně daří novou vyšší úroveň hájit.

001

Rozšířená teorie důvodu růstu je rychle šířený mystifikační článek, informující o schválení dvou burzovně obchodovaných fondů, založených na bitcoinu, americkou SEC. Druhou teorií je možné uzavírání krátkých pozic po překročení hranice 4 200 dolarů. Žádný fundamentální důvod k takto výraznému růstu znám není, po poklesu o 70 procent v roce 2018 a pochmurnému obchodování v roce 2019 byly plány etablovaných finančních společností na možný vstup na tento trh pozastaveny.

„Tento nárůst není dostatečný k tomu, aby současnou krypto zimu ukončil. Nemáme žádný nový produkt a potenciální výrazné technologické pokroky jsou teprve v počátečním stádiu," říká Julien Auchecorne, londýnský provozní ředitel XBTO International, kryptotradingová a investiční společnost. „Jistě, tentokrát šlo o vtip, ale ukázalo to, že investoři čekají v příliv kapitálu a institucionální infrastrukturu.“

Zdroj: Bloomberg

 
 
 
 

Čtěte více:

Bitcoin se na burze dotkl hranice 5000 dolarů, stoupl o 14 %
02.04.2019 12:06
Kybernetická měna bitcoin se dnes krátce zvýšila o 20 procent a dotkl...
Rozbřesk: Rekordní investice v české ekonomice
03.04.2019 9:12
Určitě by bylo zajímavé věnovat se dynamice přípravy na brexit, avšak ...
Přebytek veřejných financí ČR loni klesl na 0,89 procenta HDP
03.04.2019 9:36
Přebytek veřejných financí loni klesl z předloňských 1,57 procenta hru...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
06.05.2026
16:50Uber překonal očekávání. Trh ale váhá, zda z robotaxi nevznikne nový kapitálově náročný příběh  
15:31Traders Talk: AMD vystřelilo, Palantir narazil na vlastní valuaci a CSG po útoku shortaře krvácí
14:22Nvidia se vrhá do optiky. Se společností Corning postaví v USA tři pokročilé závody
13:22Akcie CSG se po prudkém poklesu pomalu vzpamatovávají. Posilují až o sedm procent
13:16Komerční banka, a.s.: Výpis z obchodního rejstříku
13:10Akcie Walt Disney letí po výsledcích nahoru, návštěvnost parků ale klesla
12:03Infineon těží z AI boomu a vylepšuje výhled. Poptávka po čipech pro datová centra raketově roste
11:53AMD táhnou vzhůru serverové procesory. Trh začíná věřit, že umělá inteligence vytvořila nové úzké hrdlo  
10:46Výhled AMD podporuje akciové trhy v dalším růstu, ropu tlačí dolů naděje na mír  
10:33Inflace v dubnu překonala naše odhady. Hlavním viníkem jsou energie
10:15Konečně dobré zprávy: Novo díky pilulce Wegovy vylepšil výhled. Akcie rostou přes sedm procent
9:58BMW překonává slabší trh v Číně rekordními objednávkámi v Evropě  
9:31Rozbřesk: Polská inflace roste, ale sázet na zvyšování sazeb v Polsku je předčasné
8:53Geopolitické uklidnění, AMD výrazně překonalo odhady a Novo vytáhl Wegovy  
05.05.2026
22:41AMD doručilo silná čísla, tržby z datacenter vzrostly o 57 procent
22:00Producenti paměťových čipů vyhnali Nasdaq na nová maxima  
17:21Monetární dominance a inflační duch doby
15:35Bezkonkurenční čínské automobilky?
14:13Ferrari klesly v prvním čtvrtletí dodávky, vyvážily to však prodeje dražších modelů
13:32PayPal bude škrtat a propouštět, nový CEO chce firmu znovu nastartovat

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
9:00CZ - CPI, y/y