Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Trump opět v hlavní roli, trhy klesaly i dnes

Trump opět v hlavní roli, trhy klesaly i dnes

09.05.2019 22:00
Autor: František Kronus, Patria Finance

Dnešní obchodní den byl značně volatilní. Americké akcie otevřely v záporu a klesaly až do závěru evropských trhů, kdy byly hlavní indexy přibližně 1,5 % v záporu. Poté došlo k obratu po prohlášení prezidenta Trumpa, který oznámil, že dohoda s Čínou je opět blíž a to díky výhružkám vyšších cel ze začátku tohoto týdne. Jak vše dopadne je ale stále ve hvězdách a moudřejší budeme pravděpodobně až po víkendových jednáních. Trhům však toto prohlášení stačilo, aby umazaly značnou část dnešních ztrát a uzavřely obchodování "jen" přibližně 0,5 % v záporu.

Nejlépe se dnes dařilo nemovitostnímu a telekomunikačnímu sektoru (T-Mobile US +2,2 %), ty byly jediné, které dokázaly uzavřít v mírném plusu. Naopak nejslabším článkem dne byl průmysl (Boeing -1,6 %, Caterpillar -0,6 %). Výrazné poklesy dnes zaznamenal i sektor polovodičů (Intel -5,3 %, Nvidia -2,1 %).

Na závěr bych rád upozornil investory na zítřejší první obchodní den společnosti Uber.


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
10.02.2026
22:01Výnosy dluhopisů klesly po slabších maloobchodních tržbách  
17:37Akcie a „dluhové“ QE
15:07Spotify trhla rekordy v počtu nových uživatelů i marži, akcie vyskočily o 18 procent  
14:00Goldman Sachs: Kupovat akcie a zlato, po dlouhém období financializace přichází opět industrializace
12:23Nedostatek pamětí vyvolal velké rozdíly na trhu. Výrobci čipů mají žně, spotřební elektronika bojuje o marže  
12:09UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.: Oznámení výplaty úrokového výnosu z HZL, ISIN XS3168205659
11:26Dluhopisy se odrážejí a akcie opatrně rostou, zatímco krypto zůstává pod tlakem  
10:32Alphabet táhne dluhopisový boom. Na trh pošle i emisi se stoletou splatností
10:24Výrobce čipů TSMC v lednu zvýšil prodej meziročně o 37 procent
9:57Vývozní a dovozní ceny v Česku se loni po předchozím růstu snížily
9:40Britský těžař BP zvýšil čtvrtletní zisk o 32 procent, zastaví odkupy akcií
9:07Rozbřesk: Měla by ČNB snížit objem devizových rezerv?
8:36Akciová rally v Japonsku pokračuje, BYD podala žalobu proti Trumpovým clům, Evropa otevře zeleně  
6:03Kupovat při korekci?
09.02.2026
22:17Americké akciové indexy zavírají v zelených číslech
17:52Týdenní výhled: Pondělí ovládly zprávy z Asie, trhy začínají pochybovat nad návratností investic do AI  
16:29„Nejméně logická věc na světě“ a pár valuačních poznámek k softwarové korekci
15:18Čína vyzvala domácí banky k omezení nákupů amerických státních dluhopisů. Americké výnosy mírně rostou
14:55Morgan Stanley: Využijte propadu, růst amerických technologií bude pokračovat  
11:52Japonské akcie slaví výsledek voleb. Evropa obchoduje smíšeně, dluhopisy pod lehkým tlakem  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
2:30Čína - CPI, y/y
14:30USA - Míra nezaměstnanosti, s.a.
14:30USA - Průměrná hodinová mzda, y/y
14:30USA - Změna počtu prac. míst