Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
S&P 500 na dostřel historických maxim

S&P 500 na dostřel historických maxim

12.09.2019 22:01
Autor: Martin Kycelt, Patria Finance

Index S&P 500 se dnes dostal poblíž svých historických maxim. Stalo se tak po stimulech poskytnutých Evropskou centrální bankou, které výrazně zlepšily náladu na trzích. Prezident Donald Trump tentokrát také trhy podpořil, když pozastavil zavedení cel na čínské importy v hodnotě 250 miliard amerických dolarů, poté co Peking také odložil další zátěž ze zboží ze spojených států. Přesto se analytici domnívají, že dnešní pozitivní nálada je dána spíše kroky evropské centrální banky. Její šéf Mario Draghi oznámil zavedení nákupu aktiv, které není omezenou žádnou konkrétní časovou lhůtou, a zároveň snížení úrokových sazeb na rekordní minimum, poprvé od roku 2016. Toto si vybralo daň v podobě poklesu cen amerických pokladničních poukázek.

Investoři tak očekávají, že i další centrální banky přijdou s podobnými stimuly pro podporu globální ekonomiky, která je zasažena čínsko-americkým obchodním sporem. Od FEDu se tak také čeká snížení sazeb, a to již na zasedání v příštím týdnu. Tedy to, na co dlouhodobě tlačí prezident Donald Trump. Nezávisle na tom data z americké ekonomiky ukázala největší meziroční nárůst spotřebitelských cen v posledním roce, mezitím co řádosti o podporu v nezaměstnanosti se propadly na pětiměsíční minima.

Průmyslové akcie byly tlačeny dolů propady společností Deere & Co (-1,1 %) nebo Catterpillar (-1 %) poté, co Wells Fargo snížila na obě doporučení na „market perform“. Technologická společnost Oracle dnes reportovala slabší výsledky na úrovni výnosů a klesá o 4,3 %.

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
22.03.2026
8:13Víkendář: Podle firem zatím AI nic velkého nepřináší. Bude se to měnit?
21.03.2026
8:08Víkendář: Největší ekonomika světa: ani USA, ani Čína?
20.03.2026
21:01Výprodeje v nervozitě před víkendem  
17:43Ropa, další vývoj v ekonomice a to nejzajímavější v nových předpovědích od Goldman Sachs
16:20Teroristický útok v Pardubicích? Firma spolupracuje s vojenským sektorem, sejde se Bezpečnostní rada státu
15:41Gundlach: Dolar bude oslabovat a ovlivní světové akciové trhy
14:05Další podpora investičního příběhu Colt CZ: Colt Canada získala kontrakt za 273 mil. CAD  
13:43Czechoslovak Group provede svou první akvizici v Polsku. DOMAR MS rozšíří kapacity obranného segmentu
12:57Novartis kupuje vývoj nového léku na rakovinu prsu za až 3 miliardy dolarů od Synnovation Therapeutics
12:18Novo Nordisku vypršel v Indii patent. Na trh míří záplava generických léků na hubnutí
11:54Raiffeisenbank a.s.: Výplata úrokového výnosu dluhopisů XS2534985283, XS2534984120
11:32Po nadějných zprávách z Izraele se nálada opět zhoršuje. Víkend je riziko  
11:18Unilever obdržel nabídku na koupi potravinářské divize od americké McCormick
10:35Perly týdne: Čína s AI pravděpodobně udělá to, co udělala se vším ostatním
9:54Nagel: ECB v dubnu zváží zvýšení sazeb, pokud se zvýší inflační tlaky
9:05ENERGO-PRO Green Finance s.r.o.: Oznámení o třetí výplatě úrokového výnosu
8:53Rozbřesk: ČNB vyčkává na další vývoj íránského konfliktu, šance, že ECB zvýší sazby narůstají
8:47Rizika na Blízkém východě dál hýbou trhy a roste nejistota kolem private credit. Futures jsou zelené  
6:02Gundlach o ropou taženém růstu inflace a investicích do zlata
19.03.2026
22:01Americké akciové indexy uzavírají obchodní den neutrálně  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data