Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Zájem o bezpečí opadá, evropské akcie asi otevřou lehce v plusu. Čína už pro USA není měnovým manipulátorem

Zájem o bezpečí opadá, evropské akcie asi otevřou lehce v plusu. Čína už pro USA není měnovým manipulátorem

14.01.2020 8:48
Autor: Redakce, Patria.cz

Akcie v Asii se dnes obchodovaly smíšeně, začátek evropského obchodování by ale mohl být v lehce pozitivním duchu. Objem čínského obchodu se Spojenými státy podle dnešních čínských dat loni snížil o skoro 11 %, když se do vztahů mezi oběma ekonomikami promítly jejich rozepře ve vzájemném obchodu. První fáze jejich obchodní dohody by měla být podepsaná zítra. Spojené státy s odkazem na "vyslovené závazky" také sňaly z Číny nálepku měnového manipulátora. Čínské pevninské akcie ale po dnešních datech umazaly zisky a také hongkongský Hang Seng je v záporu.

Čínský juan se k dolaru drží v blízkosti nejsilnějších úrovní od července, zatímco eurodolar stagnuje na 1,1141 EURUSD. Britská libra se přes noc dokázala stabilizovat po pondělním sesunu, kterému předcházelo vyjádření britského centrálního bankéře Gertjana Vliegheho o možnosti dalších stimulů v britské ekonomice, která podle včerejších dat v listopadu klesala. Dolar ale posílil k japonskému jenu, který poprvé od května sestoupil pod hranici 110 JPY za dolar. Klesá také zlato a nepatrně i americké desetileté dluhopisy.

Futures na index Euro Stoxx 50 jsou v 08:27 SEČ vyšší o 0,1 % a futures na DAX o 0,1 %. Americké akciové futures jsou na červené nule poté, co se podařené pondělí na amerických technologických titulech postaralo o další historická maxima na indexech Nasdaq Composite a S&P 500.

Ve Spojených státech dnes naplno startuje výsledková sezóna, kvartální čísla předvede trojka velkých bank JPMorgan, Citi a Wells Fargo. Světlým bodem by v sektoru mohly být příjmy z obchodování na trzích zásluhou nízké srovnávací základy z konce předchozího roku, kdy si vybraly svou daň výkyvy na trzích.

V tuzemsku se významné kurzotvorné zprávy nečekají. Viceguvernér ČNB Marek Mora uvedl, že prosincová inflace, která skončila nad inflačním cílem ČNB, není žádným dramatem a nejpravděpodobnějším scénářem pro vývoj sazeb ČNB v roce 2020 je stabilita nebo mírný vzestup.

Denní souhrn závěrečných cen z pražské burzy
ze dne 13.01.2020
Název Závěrečná cena Změna (%)
PHILIP MORRIS ČR 15200.00 0.00
ČEZ 520.00 0.87
ERSTE BANK 859.20 -0.97
CETV 101.20 -0.78
KOMERČNÍ BANKA 828.50 -0.12
O2 C.R. 237.00 0.21
VIG 657.50 -0.38
PFNonwovens 698.00 0.00
MONETA MONEY BANK 83.90 -0.06
STOCK 63.70 0.16
KOFOLA ČS 278.00 0.00
Největší vzestupy
Název Změna (%)
ČEZ 0.87
O2 C.R. 0.21
STOCK 0.16
Největší pády
Název Změna (%)
ERSTE BANK -0.97
CETV -0.78
VIG -0.38
KOMERČNÍ BANKA -0.12
MONETA MONEY BANK -0.06



Čtěte více:

Ratatouille ekonomie
13.01.2020 17:52
Je to již nějaký čas, co se média věnovala tomu, jak a kde Tesla vyráb...
Nejdražší kov na světě tento měsíc přidává 32 %
13.01.2020 16:51
Skvělý začátek roku palladia je nic ve srovnání s jeho méně známým, al...
Americká výsledková sezóna: Co sledovat?
14.01.2020 6:07
Vykáže korporátní Amerika první kvartální růst zisků od konce předloňs...
E15: Televize Nova poslala mateřské CETV před prodejem téměř dvě miliardy korun
14.01.2020 8:28
Z televize Nova do mediální skupiny CETV, jejího majitele, podle serve...
Těsně před očekávanou dohodou: USA už Čínu nepovažují za měnového manipulátora
14.01.2020 8:36
Spojené státy již nepovažují Čínu za zemi, která manipuluje se svojí m...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
20.06.2026
9:04Víkendář: Krugman o investicích do „geniality Elona Muska“
19.06.2026
17:38Trhy, staronová centrální banka a její superautopilot
15:53Výhled Invesco na druhé pololetí: AI dál podpoří trhy, slabší dolar může nahrát akciím mimo USA
15:32J&T Global Finance XI., s.r.o: Oznámení o desáté výplatě úrokového výnosu a splacení jistiny dluhopisu
14:06Gerber: Tesla je bez fúze se SpaceX bezcenná. Pokud investujete s Elonem, nemáte žádná práva, ale zisky ano
13:36Kuba pod tlakem sankcí USA spouští zásadní reformy. Otevírá ekonomiku soukromému sektoru
13:26TOMA, a.s.: Zpráva z valné hromady konané 19. června 2026
12:04Perly týdne: Zlato mířící opět nahoru a ega budující AI infrastrukturu
11:51RMS Mezzanine, a.s.: Oznámení výsledků rozhodování Per rollam valné hromady společnosti
10:56Růstová nálada ochladla. Jednání s Íránem se odkládají, USA útočí na ASML a dluhopisy tíží politika  
10:11TESLA KARLÍN, a.s.: Zpráva z jednání valné hromady společnosti
10:08Eisman: Pozornost se může přesouvat k AI firmám, které nemusí navyšovat kapitál pro své investice
9:33J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Pozvánka na konferenci pro investory
9:27Komerční banka, a.s.: Informační povinnost
9:15WOOD & Company, investiční fond s proměnným základním kapitálem, a.s.: Manažerská transakce
8:24SpaceX chystá miliardový dluh, USA a Írán odpočítávají dohodu a Amerika dnes "nejede"  
5:54Trh je rozdělený mezi Fed a ropu. Krátké výnosy rostou, dlouhé klesají  
18.06.2026
22:00Akcie na Wall Street poslední obchodní den v tomto týdnu pořádně zabraly  
17:20Zajímavá předpověď nejdůležitější ceny na globálních trzích a jeden návrat ke starému novému normálu
16:26Jan Bureš: ČNB zvyšuje sazby, může však jít o „první a poslední krok“

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data