Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Credit Suisse zvýšila zisk, ale varovala před možnými dopady viru

Credit Suisse zvýšila zisk, ale varovala před možnými dopady viru

23.04.2020 9:40, aktualizováno: 23.4. 10:57
Autor: Redakce, Patria.cz

Aktualizováno

Švýcarská banka Credit Suisse Group v prvním čtvrtletí zvýšila čistý zisk meziročně o 75 procent na 1,31 miliardy švýcarských franků (34,4 miliardy Kč). Zároveň ale ve zprávě o hospodaření dnes upozornila, že její výsledky v dalších čtvrtletích by mohla ovlivnit koronavirová krize. Akcie v Curychu dopoledne klesají o 2 %.

Čtvrtletní zisk překonal očekávání analytiků, kteří jej odhadovali na 997 milionů švýcarských franků.

K růstu zisku přispěly jednorázové příjmy. Banka rovněž upozornila, že její příjmy z obchodování s cennými papíry podpořily výkyvy na finančních trzích a mimořádně vysoká aktivita klientů.

Credit Suisse si během prvního čtvrtletí s ohledem na obtížné ekonomické podmínky vytvořila dodatečné rezervy přesahující miliardu švýcarských franků. Upozornila ale, že ke zvyšování rezerv bude možná nucena přikročit i v dalších čtvrtletích. Rozsah negativního hospodářského vlivu koronavirové krize je podle ní stále obtížné posoudit.

"Díky své silné pozici z hlediska kapitálu a likvidity jsme dobře připraveni k podpoře svých klientů, zaměstnanců a komunit v nadcházejících čtvrtletích, kdy očekáváme přetrvávající nejistotu související s nemocí covid-19," prohlásil výkonný ředitel Thomas Gottstein. Gottstein se do čela podniku postavil teprve v únoru. Jeho předchůdce Tidjane Thiam odstoupil z funkce v důsledku skandálu kolem špehování manažerů banky, uvedla agentura Reuters.

Vedoucí makléř Patria Finance Marek Trúchly upozorňuje na to, že klienti divize správy majetku drží skoro třetinu portfolií v hotovosti, což je v divizi, která má na starosti spravování jmění, podle něj relativně hodně.


Zdroje: ČTK, Twitter, Google Finance

 

 

Čtěte více:

George Soros: EU by měla vydat věčné dluhopisy
23.04.2020 5:49
Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyen oznámila, že Evropa b...
Wall Street poprvé v týdnu zelená
22.04.2020 22:01
Americké akciové trhy poprvé v tomto týdnu rostly. Ke zlepšení nálady ...
ECB mění pravidla pro prašivý dluh a unijní lídry čeká summit. Evropské burzy by mohly otevřít mírně v plusu
23.04.2020 8:45
Evropské burzy by dnes mohly otevřít mírně v plusu. ECB bude přijímat ...
Rozbřesk: Proč odklad sociálního a zdravotního může Česku pomoci
23.04.2020 9:14
Česko podle řady měřítek zaostává v pomoci postiženým odvětvím a domác...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
21.12.2025
9:17Víkendář: Prudký nárůst cen domů pozorovaný za poslední půlstoletí není velkým překvapením…
20.12.2025
9:12Víkendář: Nelze očekávat, že by ceny domů ve velkých městech v dohledné době klesly
0:16Česká zbrojovka získala zakázku od německé armády, vybrala si její pistoli jako novou služební zbraň
19.12.2025
23:03HARDWARIO očekává za letošek překročení 100 milionů korun tržeb. Zásadně tak překoná plán
22:01S&P 500 pokračoval v růstu na „Triple Witching“ den  
17:36Tentokrát stejně?
16:37J&T ARCH INVESTMENTS SICAV, a.s.: Záznam z konference pro investory
15:43Marks: Dva druhy bublin a zdraví současného akciového trhu
13:42ČNB: Bankám za tři čtvrtletí stoupl čistý zisk o 9,4 miliardy na 100 miliard Kč
13:35Mraky nad Vestas se rozfoukaly. Výrobce větrných turbín míří k nejlepšímu roku za dekádu
12:50První dodávky H200 na obzoru? Trumpova administrativa přezkoumává prodeje AI čipů Nvidie do Číny
12:07Perly týdne: Na dům nemáme, tak nakoupíme akcie?
11:04Kecky Nike v Číně neletí. Výrazný propad tamních prodejů posílá akcie o 10 procent dolů
10:23BoJ zvýšila sazby na nejvyšší úroveň za 30 let. Další růst může přijít do půl roku
9:51UNICAPITAL Invest VI a.s.: Oznámení o čtvrté výplatě úrokového výnosu, ISIN CZ0003557159
9:45UNICAPITAL Invest VI a.s.: Oznámení o čtvrté výplatě úrokového výnosu, ISIN CZ0003557167
9:29USA v roce 2026: Stabilní inflace, nižší sazby a otazníky nad Fedem
9:05Rozbřesk: Koruna zastavila oslabování. Americká inflace spadne v lednu k cíli, Fed bude pokračovat v redukci sazeb
8:54EU schválila půjčku Ukrajině, japonská centrální banka zvýšila sazby a německá spotřebitelská důvěra prudce klesá  
8:50J&T Global Finance XI., s.r.o: Oznámení o deváté výplatě úrokového výnosu

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data