Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Akcie CETV dnes naposledy na burze. Případů koronaviru v Česku prudce přibylo. Trhy zamíří v úvodu výše

Akcie CETV dnes naposledy na burze. Případů koronaviru v Česku prudce přibylo. Trhy zamíří v úvodu výše

08.10.2020 8:50
Autor: Josef Němeček, Patria Finance

Trhy v Evropě by optikou futures měly ve čtvtek zahájit růstem. Tématem domácího trhu je poslední obchodní den akcií CETV poté, co bylo finálně stvrzeno převzetí CETV ze strany PPF. České statistiky pak ukazují další prudký vzestup případů nově pozitivních na koronavirus. V pátek budou oznámena nová omezující opatření.

Futures pro evropské akciové indexy naznačují úvodní růst kolem 0,5 %, Pro německý index DAX je to aktuálně +0,65 %, pro francouzský CAC index +0,5 %, pro britský FTSE index +0,2 %.

Ranní německá data ukázala na německý obchodní přebytek v srpnu 12,8 mld. eur při očekávání dle konsensu Bloomberg 16,0 mld. eur. V 9:00 bude zveřejněn vývoj v tuzemském maloobchodě v srpnu, očekáván je meziroční pokles o 2,3 %.

Akcie mediální skupiny Central European Media Enterprises (CETV) budou dnes, ve čtvrtek 8. října 2020, naposledy obchodovat na pražské burze. Krok následuje schválené dokončení převzetí CETV ze strany skupiny PPF ke dni 13. říjnu 2020. Od pátku 9. října bude obchodování s titulem pozastaveno. V úterý 13. října 2020 by mělo dojít k vypořádání transakce (na úrovni stávajících akcionářů CETV a PPF), zrušení všech akcií a vypořádání finančního protiplnění. Toto protiplnění bude – shodně s dividendou – v amerických dolarech (USD). Obecně má držitel akcií CETV dvě možnosti: akcie CETV v poslední obchodní den odprodat na trhu, nebo vyčkat na výše popsaný oficiální proces, spojený s převzetím CETV ze strany PPF.

Nárůst počtu případů nemoci covid-19 v Česku podruhé v řadě překonal rekord. Po úterních skoro 4500 nově nakažených přibylo ve středu 5335 případů, což byl nejvyšší denní přírůstek od začátku epidemie. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví. Ve středu také opět výrazně rostl počet úmrtí lidí nakažených koronavirem. Po nedělních rekordních 30 mrtvých za jeden den přibyly v pondělí i úterý více než dvě desítky úmrtí a ve středu dalších 19. V pátek budou oznámena nová omezující opatření.


 

Čtěte více:

Akcie míří nahoru, rozebírá se stimul a Fed
07.10.2020 17:18
Včerejší náhlé zrušení jednání o americkém fiskálním balíku trhy zasko...
Důležité pro akcionáře CETV: Scénář konce obchodování na burze, 8. říjen posledním dnem
07.10.2020 17:31
Akcie mediální skupiny Central European Media Enterprises (CETV) budou...
Wall Street umazává nepovedené úterý. Plug Power +12%
07.10.2020 22:01
Wall Street se velmi rychle oklepala z úterních slov Donalda Trumpa o ...
Musk zaměstnancům Tesly: Letos můžeme vyrobit půl milionu aut
08.10.2020 8:13
Americký výrobce elektromobilů Tesla by mohl letos vyrobit 500.000 aut...
Koronavirus v Česku: Denní počet zachycených nákaz dosáhl rekordních 5335, Prymula v pátek oznámí nová omezení
08.10.2020 8:25
Nárůst počtu případů nemoci covid-19 v Česku podruhé v řadě překonal r...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
26.05.2025
6:28Invesco: Jak si vedlo zlato v prvním čtvrtletí roku 2025?
25.05.2025
14:59Fidelity: Investoři do ETF reagují na celní konflikt odklonem od USA
8:13Víkendář: Reklamu jen tak nepoznáme?
24.05.2025
14:33Fidelity International: Jak mohou neutrální akciové strategie využít sílu volatility
8:10Víkendář: Svět, kde předvídatelnost je slabostí a cla jsou nejkrásnějším slovem ve slovníku
23.05.2025
22:03Americké trhy krvácí po hrozbách cel vůči EU a Applu  
17:44Traders Talk: Trump rozbouřil trhy, Colt potěšil výsledky a UnitedHealth v problémech
17:17PwC: Prodej elektromobilů v 1. čtvrtletí stoupl o 42 procent na 2,7 milionu
15:57Jednání s EU podle Trumpa nikam nevedou, chce clo 50 procent. Akcie klesají
15:49Půjde to k normálu bez cenového šoku?
14:26Pivo s Patrií ve Zlíně - s analytikem a makléřem o trzích i novinkách ve světě investic
13:03Perly týdne: Googlu a Applu se změnily časy
13:01Italská banka UniCredit soudně napadne podmínky převzetí konkurenční Banco BPM
11:00M2C míří na burzu: Český lídr v péči o nemovitosti sází na technologie a globální expanzi
10:30Tlak na dluhopisy polevil a ulevilo se i akciím  
10:13Do Česka dorazily první dodávky nového jaderného paliva od Westinghouse
8:56Německo hlásí růst HDP o 0,4 pct, ale celoroční stagnace zůstává ve hře
8:46Rozbřesk: Zhoršená nálada v eurozóně. Ale z jiného důvodu, než byste čekali
8:45Erste a VIG dnes naposledy s dividendou, růst HDP v Německu a další várka celního napětí mezi USA a EU  
22.05.2025
22:01Zámořské akcie se stabilizují, nárůstům vévodí Advanced Auto Parts  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data