Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články  
Wall Street maže včerejší ztráty

Wall Street maže včerejší ztráty

30.12.2020 22:01
Autor: Marek Trúchly, Patria Finance

Předposlední den tohoto roku bylo obchodování na akciových trzích v USA poklidné. Investoři nadále vstřebávají finanční stimuly ze strany americké vlády, na které přispívá štědrá politika centrálních bank.
Z jednotlivých sektorů indexu S&P 500 se s růstem o 1,7 % nejvíce dařilo energetice. V závěsu byli zpracovatelé materiálů (+1,5 %). Naopak o 7 desetin klesaly komunikace.
Z pohledu makroekonomických dat byl reportován index nákupních manažeru z regionu Chicaga. Čekal se mírný pokles z listopadových 58,2 na 56,6 bodů. Ve finále se v prosinci nálada zlepšila na 59,5 b. Prodeje domů v listopadu klesly o 2,6 %. Zde se očekávala stagnace.

pic.twitter.com/v7IbPvJn6J

Index Dow Jones Industrial Average i dnes pokukoval po nových rekordech. Denní nejvyšší hodnota 30.525 ale nestačila. Směrem k závěru seance DJ lehce ztrácel dech, ale i tak zvládl zakončit na 30.409 bodech (+0,2 %). S&P 500 v růstu nebyl tak ambiciózní, ale i přes klesající tendenci v průběhu dne dokázal udržet zelenou barvu (3.732 b.; +0,1 %). Technologický Nasdaq Composite tížily výše zmíněné akcie ze segmentu komunikací, držel si tak růstem na 12.870 bodů stejnou procentuální výkonnost jako SPX.

Měnový pár eurodolar se až na pár excesů pohyboval mezi první a druhou denní rezistencí (R1 1,2280 a R2 1,2311). Ta druhá zafungovala naprosto přesně a udržela jej na uzdě. Ropa WTI zápasila o udržení denních zisků. Pomohly zde ale zásoby, které ukázaly větší pokles, než se čekalo (-6,065 mil. barelů vs oček. -3,1 mil. barelů). Cena komodity tak porostla na 48,30 USD (+0,6 %). Trojská unce zlata zdražila na 1.892 USD (+0,7 %).


Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
25.05.2025
14:59Fidelity: Investoři do ETF reagují na celní konflikt odklonem od USA
8:13Víkendář: Reklamu jen tak nepoznáme?
24.05.2025
14:33Fidelity International: Jak mohou neutrální akciové strategie využít sílu volatility
8:10Víkendář: Svět, kde předvídatelnost je slabostí a cla jsou nejkrásnějším slovem ve slovníku
23.05.2025
22:03Americké trhy krvácí po hrozbách cel vůči EU a Applu  
17:44Traders Talk: Trump rozbouřil trhy, Colt potěšil výsledky a UnitedHealth v problémech
17:17PwC: Prodej elektromobilů v 1. čtvrtletí stoupl o 42 procent na 2,7 milionu
15:57Jednání s EU podle Trumpa nikam nevedou, chce clo 50 procent. Akcie klesají
15:49Půjde to k normálu bez cenového šoku?
14:26Pivo s Patrií ve Zlíně - s analytikem a makléřem o trzích i novinkách ve světě investic
13:03Perly týdne: Googlu a Applu se změnily časy
13:01Italská banka UniCredit soudně napadne podmínky převzetí konkurenční Banco BPM
11:00M2C míří na burzu: Český lídr v péči o nemovitosti sází na technologie a globální expanzi
10:30Tlak na dluhopisy polevil a ulevilo se i akciím  
10:13Do Česka dorazily první dodávky nového jaderného paliva od Westinghouse
8:56Německo hlásí růst HDP o 0,4 pct, ale celoroční stagnace zůstává ve hře
8:46Rozbřesk: Zhoršená nálada v eurozóně. Ale z jiného důvodu, než byste čekali
8:45Erste a VIG dnes naposledy s dividendou, růst HDP v Německu a další várka celního napětí mezi USA a EU  
22.05.2025
22:01Zámořské akcie se stabilizují, nárůstům vévodí Advanced Auto Parts  
17:20Výjimečný celý svět

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data