Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
START Day živě: Primoco nabízí další akcie. Co nového v Pilulce a u dalších emitentů?

START Day živě: Primoco nabízí další akcie. Co nového v Pilulce a u dalších emitentů?

27.04.2021 13:00, aktualizováno: 27.4. 15:57
Autor: Redakce, Patria.cz

Aktualizováno

První letošní START Day a s ním novinky od všech emitentů na trhu START pražské burzy je tu! Hne na úvod výrobce bezpilotních letadel Primoco UAV a jeho nová veřejná nabídka akcií. Pak postupně novinky z eMan, Fillamentum, KARO Invest, Prabos Plus, Pilulka Lékárny, UDI CEE a AtomTrace. Sledujte na Patria.cz!

Přibližný časový sled prezentací je následující:

start day harmnogram jarní primoco úpis

Dotazy na prezentující a jejich firmy je možné posílat na www.sli.do/startday2021. Každý emitent zodpoví v živém přenosu maximálně 3 otázky. Odpovědi na ostatní dotazy budou zpracovány a zveřejněny na webu PXStart dodatečně.

Nabídka nových akcií Primoco UAV 

Jako první promluvil zakladatel Primoco UAV Ladislav Semetkovský. Vyzdvihl, že 3. května spouští firma úpis nových akcií, pro který má především dva důvody a to přípravu výrobního závodu na letišti v Písku a nové technologie. K výsledkům roku 2020 poznamenal, že firma stále „vleče“ náklady z certifikace, bez nichž by již byla v černých číslech. Mezi dosaženými úspěchy zmínil Semetkovský certifikaci ISO 9001, celosvětově rekordní let bezpilotního stroje, pro policii zkušebně dohled nad hranicemi v ČR a SK. „Na letounu máme pouze tři komponenty, které nakupujeme v zahraničí. Ostatní je náš vlastní vývoj a výroba,“ uvedl také Semetkovský.

Pokud jde o kontrakty, v letošním roce plánuje dodávku 18 letounů, má rozpracovány zakázky na řádově 230+ letounů. Vedle vlastních prodejních center má Primoco vybudovánu síť 38 distributorů naší produkce s řádově 100 zainteresovaných lidí.

Primoco UAV vyrábí středně velká, plně autonomní bezpilotní letadla a poskytuje související služby. Letouny společnosti jsou v současnosti využívány na třech kontinentech například pro kontroly produktovodů a distribučních sítí v energetice, zajišťování pohraniční a pobřežní bezpečnosti, monitorování požárů či při pátracích a záchranných akciích. V nabídce je až 655 300 ks nových akcií. Do 2.5. 2021 probíhá úpis stávajících akcionářů (právo přednostního úpisu). Od 3.5. do 17.5.2021 budou nabídnuty nové akcie ostatním investorům, a to v rámci systému START – veřejná nabídka, s následujícími parametry: Minimální počet akcií k nákupu: 100 ks = 1 lot (možné je nakupovat pouze v násobcích lotu). Cenové rozmezí za akcii: od 260 do 360 (stanovený pohyb ceny: násobky 2 Kč). Datum zveřejnění knihy objednávek: 10.5.2021. Objednávky v úpisu akcií bude přijímat obchodník s cennými papíry Patria Finance. 

eMan: Letos chceme přes 200 milionů Kč v obratu

Generální ředitel softwarové společnosti eMan Jiří Horyna říká, že firma chce letos významně překročit 200 milionů Kč obratu a první čtvrtletí naznačuje, že by se to splnit mělo. Ukazatel EBITDA chce držet na 20 milionech Kč. Společnost se zhruba 140 zaměstnanci a šesti poboček, z toho jednou v USA, řadí mezi svoje zákazníky velké firmy z oblasti financí, energetiky, průmyslu, nově k nim patří Škoda Auto, podotkl Horyna.

Loňský vstup na trh START Horyna označil za jeden z milníků loňského roku a krok správným směrem. Valuace přes burzu je podle něj vyšší, než nabídne strategický investor. Vstup na burzu navíc firmě poskytl poměrně velké PR, podotkl Horyna s tím, že eMan má nyní zhruba 700 akcionářů a bude pořádat první valnou hromadu. Úsilí loni věnoval mimo jiné vytvoření jednotky eMan Consulting. V květnu bude spouštět produkt pro e-learning na pilotním vzorku. Rozpracován je také projekt entity pro obchodování s kryptoměnami a další tři projekty. 

Fillamentum: Po náročném roce čekáme kladnou EBITDA

Kladnou EBITDA řádově v milionech korun očekává v tomto roce generální ředitel společnosti Fillamentum Josef Doleček po náročném roce, ve kterém se firma rozhodla uzavřít všechny projekty, kde negenerovala tržby. Výrobu trubek a hadic, tedy byznys, se kterým začínala před vstupem do 3D tisku, se bude snažit oddělit do samostatné firmy v rámci Fillamentum. Od konce loňského roku je také společnost permanentně v zisku a registruje „výrazný“ převis poptávky po svých produktech, podotkl také Doleček.

Chceme dohnat ztracené prodeje, říká KARO Invest

Pro boršovského zpracovatele kůží KARO Invest je hlavním očekáváním pro tento rok dohnat ztracené prodeje z prvního čtvrtletí díky předpokládanému rychlému růstu po uvolnění restrikcí, řekl jeho finanční ředitel KARO Invest Jakub Hemerka. I začátek tohoto roku podle něj ovlivnilo omezení maloobchodu v EU, což firma nepředpokládala. Za první čtvrtletí se tedy drží na průměrech loňského roku. V závěru tohoto roku cílíme na výrobní kapacitu 120 tisíc metrů v závislosti na typu vyráběných výrobků, podotkl také Hemerka s tím, že firma loni dokončila prostory ve výrobním závodě v Boršově. Ukazatel EBITDA pro roky 2022 a 2023 očekává nižší kvůli rozjíždění nového závodu, zatímco dokončuje optimalizaci výrobních prostor.

Odhad tržeb Prabosu na tento rok je konzervativní

Tržby zhruba 390 milionů se ziskem před zdaněním zhruba 26 milionů korun. Takové výsledky v tomto roce očekává předseda představenstva slavičínského výrobce technické obuvi Prabos Plus Jaroslav Palát. Odhad, který je mírně nižší než čísla za 2020, je ale podle něj konzervativní a neočekává úspěch v žádném z tendrů. Za rok 2020 se zisk pohyboval na 24,8 mil. Kč a tržby překonaly 400 milionů korun. Úvěrová linka s tuzemskou bankou podle něj loni pomohla stabilizovat firmu při výpadku cash-flow. Jednání pomohlo i to, že dividendu firma ponechala na účtu nerozděleného zisku. Odměně za loňský rok se bude jednat na červnové valné hromadě, podotkl také s tím, že ohledně dividendy je třeba žádat o souhlas úvěrující banku.

Petr Kasa na START Day: Pilulka chce letos růst až o 40 procent, máme za sebou nejlepší kvartál v historii

Společnost Pilulka Lékárny má za sebou v úvodu letošního roku dosud nejlepší kvartál v historii. V rámci dnešního START Day to uvedl spolumajitel Pilulky Petr Kasa. Pilulka je obchodována na trhu START pražské burzy.

Petr Kasa oznámil, že Pilulka Lékárny dosáhla v prvním letošním čtvrtletí vlastních tržeb 670 milionů korun proti 420 milionům korun o rok zpět, tedy v prvním čtvrtletí roku 2020. Jde o tržby u vlastních aktivit. Partnerské lékárny meziročně klesly z 316 mil. Kč na 298 mil. Kč. „Posilujeme vlastní aktivity na úkor partnerských,“ uvedl k tomu Petr Kasa.

„Extrémně se nám dařilo z pohledu EBITDA marže, meziročně v 1Q21 proti 1Q20 z 2,5 % na 4,9 %. Čísla 2022 z původního výhledu dosáhneme dle posledních očekávání už letos s tržbami 2,5 miliardy korun, pět miliard korun očekáváme v roce 2024,“ pokračoval Petr Kasa a zdůraznil, že jde o predicky pro vlastní kanály Pilulky.

Pro letošní rok 2021 plánuje Pilulka v Česku růst v rozmezí 25-30 % na tržbách, celá skupina 30 až 40 %.

Spolumajitel firmy Martin Kasa v prezentovaném videu uvedl, že Pilulka plánuje každé 2 až 3 roky zdvojnásobit tržby. „Věříme na digitální budoucnost. Většina tržeb lékáren bude online,“ řekl. Nové informace z Pilulky jsme rozrpacovali do samostatného textu.

Petr Kasa na START Day: Pilulka chce letos růst až o 40 procent, máme za sebou nejlepší kvartál v historii Společnost Pilulka Lékárny má za sebou v úvodu letošního roku dosud nejlepší kvartál v historii. V rámci dnešního START Day to uvedl spolumajitel Pilulky Petr Kasa. Pilulka je obchodována na trhu START pražské burzy. Petr Kasa oznámil, že Pilulka Lékárny dosáhla v prvním letošním čtvrtletí vlastních tržeb 670 milionů korun proti 420 milionům korun o rok zpět, tedy v prvním čtvrtletí roku 2020. Jde o tržby u vlastních aktivit. Partnerské lékárny meziročně klesly z 316 mil. Kč na 298 mil. Kč. „Posilujeme vlastní aktivity na úkor partnerských,“ uvedl k tomu Petr Kasa. „Extrémně se nám dařilo z pohledu EBITDA marže, meziročně v 1Q21 proti 1Q20 z 2,5 % na 4,9 %. Čísla 2022 z původního výhledu dosáhneme dle posledních očekávání už letos s tržbami 2,5 miliardy korun, pět miliard korun očekáváme v roce 2024,“ pokračoval Petr Kasa a zdůraznil, že jde o predicky pro vlastní kanály Pilulky. Pro letošní rok 2021 plánuje Pilulka v Česku růst v rozmezí 25-30 % na tržbách, celá skupina 30 až 40 %. Spolumajitel firmy Martin Kasa v prezentovaném videu uvedl, že Pilulka plánuje každé 2 až 3 roky zdvojnásobit tržby. „Věříme na digitální budoucnost. Většina tržeb lékáren bude online,“ řekl.

Developer UDI CEE odložil dividendu o rok

Developer UDI CEE se rozhodl odložit o rok výplatu dividendy, plánovanou původně na letošní červen. Prohlásil to finanční manažer společnost Jan Rovný. Důvodem je podle něj prodlení v jednání s úřady. Společnost čeká na územní rozhodnutí pro svůj rezidenční projekt Kurir v Bělehradě, kde doufá se začátkem výstavby do konce letošního roku. Vývoj v dané lokalitě ale podle Rovného naznačuje, že potenciální výnos by nakonec mohl být lukrativnější. Prvního nájemce se naopak podařilo získat pro budovaný logistický park Ostředek u D1, je jím logistický operátor WeDo, ve kterém má podíl PPF.

AtomTrace: Pomalý rozjezd po pandemii

Byznys se po Covid-19 rozbíhá pouze pomalu, uvedl během své prezentace Miroslav Mandel, viceprezident v technologické společnosti AtomTrace. Potěšující je podle něj zotavování čínského trhu, kam odejde minimálně pět zařízení firmy AtomTrace, která vyvíjí a vyrábí přístroje využívající metodu spektroskopie laserem buzeného plazmatu (LIBS). Nové partnery má firma v pěti státech světa a usiluje o spolupráci v SAE a v Polsku a kromě rozšiřování obchodního týmu a výroby v tomto roce připravuje nový podpůrný portál pro svoje partnery, uvedl také Mandel. V druhé polovině roku by AtomTrace chtěl uvést na trh svoje zařízení Road-Trace. Přístroj dokáže odhalit na povrchu vozovky stopy zinku z pneumatik, takže by bylo možné zjistit, kdy řidič sešlápl brzdu, i když brzdná dráha není pouhým okem viditelná.

(Zdroj: BCPP, Patria.cz)

 
 

Čtěte více:

Primoco znásobilo tržby nad 30 milionů korun, chystá doplňkovou emisi akcií na svůj růst a snižuje lot na burze
01.03.2021 8:56
Český výrobce bezpilotních letadel Primoco UAV SE loni utržil 30,78 mi...
Aktuality z trhu START: Nové termíny START Days, menší lot Pilulky a nabídka peněz budoucím emitentům
12.03.2021 16:03
Nový úpis společnosti Primoco, termíny letošních START Days a nabídka ...
Český výrobce bezpilotních letounů Primoco UAV vstupuje na trhy Perského zálivu
15.03.2021 11:10
Český výrobce bezpilotních letadel Primoco UAV udělal důležitý krok k ...
Primoco vydá víc akcií, peníze z úpisu chce použít na rozšíření letistě v Písku
09.04.2021 9:06
Český výrobce dronů Primoco UAV hodlá vydat více než 655.000 akcií. Em...
Výrobce bezpilotních letadel Primoco nabízí investorům další akcie. Peníze použije na rozšíření výroby a nové technologie
19.04.2021 8:48
Český výrobce bezpilotních letadel Primoco UAV dnes zahájil nabídku ce...
Novinky z trhu START: Blíží se jarní START Day a Primoco upisuje nové akcie
22.04.2021 11:37
Letošní první úpis na trhu START pražské burzy obstará výrobce bezpilo...
V Pilulce máme za sebou nejlepší kvartál v historii a upravujeme výhled, řekl Petr Kasa na START Day
27.04.2021 15:28
Společnost Pilulka Lékárny má za sebou v úvodu letošního roku dosud ne...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
19.05.2022
22:08Propady v zámoří zpomalily tempo  
18:17Elon Musk ztratil na poklesu akcií Tesly 12 miliard dolarů. Vysmál se pojetí ESG a hodlá volit republikány
18:08VÁLKA NA UKRAJINĚ - SLEDUJEME ONLINE
18:07Pilulka.cz – Mračna nad e-commerce (aktualizovaná analýza)  
17:24Akcie na konci roku 2022 a kdo je chytřejší než celý trh
17:21Akcie se snaží stabilizovat, zatímco euro sbírá zisky  
16:40Trhy dále padají, Praha se díky Komerční bance udržela v zeleném  
16:13McDonald's prodává svá ruská aktiva současnému držiteli licence Govorovi
16:04Letos s návratností evropských akcií nepočítejte, varují stratégové
15:33UNIMEX GROUP, uzavřený investiční fond, a. s.: KID Sdělení klíčových informací 2022
14:43ČEZ, a.s.: Otakar Hora od 24. 6. 2022 náhradním členem dozorčí rady
14:38EUC a.s.: Informace o úrokové sazbě na 10. úrokové období EUC VAR/22, ISIN CZ0003517724
13:59Bullard: Fed udělal mnohem víc než jen dvojí zvýšení sazeb. Ty by se ke konci roku měly dostat k 3,5 %
13:24Londýn uvalil sankce na tři ruské aerolinie, přijdou o miliony za prodej slotů
12:07Poučení z letošního pádu technologií
11:37Další fáze propadu akcií. Strach o zisky a marže sílí  
10:26EasyJet snížil ztrátu na 545 milionů liber, rezervace už má lepší než před pandemií
10:24Skupina Coloseum nabídne až 38 procent akcií na trhu START pražské burzy. Provozuje pizzerie, pivovar, Občanskou Plovárnu či hokejové arény
9:15Rozbřesk: O důležitosti inflačních očekávání a koruna s pevnější půdou pod nohama
9:00OSN snížila odhad globálního růstu pro letošní rok na 3,1 procenta

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
ČasUdálost
Deere & Co (04/22 Q2, Bef-mkt)
Pepco Group NV (12/21 Q1)
7:30Cie Financiere Richemont SA (03/22 Q4)
8:00UK - Maloobchodní tržby bez PHM, m/m