Hledat v komentářích
Investiční doporučení
Výsledky společností - ČR
Výsledky společností - Svět
IPO, M&A
Týdenní přehledy
 

Detail - články
Zisk Citi překonal odhady díky investičnímu bankovnictví. Obchodům s dluhopisy se ale tolik nevedlo. Akcie padají o 2 %

Zisk Citi překonal odhady díky investičnímu bankovnictví. Obchodům s dluhopisy se ale tolik nevedlo. Akcie padají o 2 %

14.01.2022 14:30, aktualizováno: 14.1. 16:35
Autor: Jana Knechtlová, Patria Finance

Aktualizováno

Americká banka Citigroup vykázala pokles zisku za čtvrté čtvrtletí o 26 procenta na 3,2 miliardy dolarů, výsledek ale překonal odhady analytiků. Investory nicméně nenadchl horší než očekávaný výsledek v divizi obchodování na dluhopisových trzích. Akcie klesaly hodinu po otevření Wall Street o zhruba 2 procenta.

Zisk banky ve čtvrtém čtvrtletí dosáhl 1,46 dolaru na akcii, bez dopadu nákladů plynoucích z divestic v Asii vydělala 1,99 dolaru na akcii. Analytici podle společnosti Refinitiv očekávali v průměru 1,38 dolaru na akcii. Celkové výnosy se meziročně zvýšily o 1 % na 17 miliard dolarů a napomohly ziskovosti. 

Silné čtvrtletí zažila divize investičního bankovnictví, kterému pomohla aktivita ve fúzích a akvizicích. Výnosy v segmentu institucionálních klientů se tak zvýšily o 4 procenta, hlavně díky 43% nárůstu poplatků z investičního bankovnictví.

Částečně se tak kompenzovaly ztráty z vyšších výdajů. Generální ředitelka Citi Jane Fraser razí svůj plán celkového zjednodušení bankovní skupiny a Citi je v procesu odštěpování posledního ze svých spotřebitelských byznysů mimo Spojené státy. Nejnověji se tak dohodla s bankou UOB na prodeji svých divizí drobného bankovnictví v Indonésii, Malajsii, Thajsku a Vietnamu za zhruba 4,9 miliardy dolarů. Provozní výdaje v reportovaném čtvrtletí do konce prosince narostly o 8 %, ale bez dopadu divestic v Asii. 

"Pokračujeme v transformaci naší banky se zaěmřením na zjednodušení a budování kultury excelence," uvedla Fraserová v dnešním prohlášení.

Divize obchodování s pevnými výnosy a komoditami (FICC) oznámila výnosy za čtvrté čtvrtletí ve výši 2,54 miliardy (meziročně pokles o pětinu), nastavení trhu ale bylo na 2,69 miliardy. Obchodování na akciových trzích přineslo výnosy 785 milionů dolarů, meziročně o 3 procenta níže, uvedla dnes banka. Ta také přišla o svoje prvenství jako největší vydavatel kreditních karet, předstihla ji JPMorgan.

Výkonnost akcií Citigroup za posledních 5 let do 9. ledna:

75 

Zdroje: Bloomberg, Citi, patria.cz

 

 
 
 
 

Čtěte více:

Investiční divize Citigroup zachraňuje kvartál
14.10.2021 16:43
Úvěrový byznys Citigroup (Investiční tipy) se ani ve třetím kvartálu n...
Firmy se posouvají od systému „just in time“, říká expert Citi. Jak vidí trhy návratnost akcií?
21.12.2021 11:05
Mezi řediteli amerických firem se nyní hodně hovoří o inflaci a probl...
Výnosy banky Wells Fargo překonaly očekávání trhu
14.01.2022 13:08
Americká banka Wells Fargo reportovala za čtvrté čtvrtletí loňského ro...
První velké bankovní jméno před investory: JPMorgan s příjmy i ziskem nad odhady, ale s dopingem. Akcie ztrácejí
14.01.2022 13:13
Dvě klíčová čísla hospodaření americké banky JPMorgan zahajují americk...

Váš názor
Na tomto místě můžete zahájit diskusi. Zatím nebyl zadán žádný názor. Do diskuse mohou přispívat pouze přihlášení uživatelé (Přihlásit). Pokud nemáte účet, na který byste se mohli přihlásit, registrujte se zde.
Aktuální komentáře
15.06.2025
8:17Víkendář: Udělat si nepřítele z Kanady vyžaduje velký talent
14.06.2025
9:13Víkendář: Spojené státy a chaos jednoho člověka
13.06.2025
22:02Wall Street pod tlakem: Investoři utíkají do bezpečí, trhy ztrácejí  
17:14Obchodní války válkami třídními?
16:11Výprodej na akciových trzích v návaznosti na útok Izraele  
15:58Průzkum: Globální prodej elektromobilů v květnu meziročně vzrostl o 24 procent
15:44Británie sčítá rostoucí náklady zdanění bohatých, pro ekonomiku se může stát čistou zátěží
13:43Perly týdne: Apple mimo AI párty a čas malých firem?
12:573M FUND MSI SICAV a.s: Výplata úrokového výnosu
11:54Traders Talk: Útok na Írán otřásl trhy. Akcie padají, zlato a ropa rostou
11:51Duben přinesl pokles evropského průmyslu, Česko naopak růst zrychlilo
10:52Izraelský útok trhy zaskočil, velké drama se ale nekoná  
10:44Euro stále čeká na svůj globální moment. Válcuje ho zlato i stále odolný dolar
9:03Rozbřesk: Centrální banky nakupují zlato rekordním tempem
8:52Útok Izraele na Írán, protesty v USA proti Trumpově politice a krize na trhu elektromobilů. Dnešní futures padají do rudého  
8:40Izrael zaútočil na Írán, cena ropy prudce roste
6:11Invesco: Americká ekonomika je odolná navzdory nejistotě v obchodní politice
12.06.2025
17:35Konec obchodních deficitů USA? Takže taky konec nasávání globálních úspor
17:01Rizika spojená s plněním rozpočtu se naplňují, uvedla rozpočtová rada
16:44Trump trhy novými hrozbami nerozbořil. Boeing trpí neštěstím letounu, Oracle vzlétl na cloudu  

Související komentáře
Nejčtenější zprávy dne
Nejčtenější zprávy týdne
Nejdiskutovanější zprávy týdne
Kalendář událostí
Nebyla nalezena žádná data